Çok mu çalışıyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemacun tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Haftada 3 gün spora gidiyorum 5.ayımdayım ve hocamın bana yazdığı programa göre,bir kas grubunu haftada sadece bir kez çalıştırıyorum...Ben de sadece bir kere çalıştırdığım için bari tam çalıştırayım diye yükleniyorum kaslara..Pazartesi günümden örnek vereceğim size, 6 tane 4 er setten göğüs hareketi çalışıyorum...Bench, yana açış,cablo,üst göğüs hareketleri,pullover gibi şeyler..Daha sonra da bicepse geçiyorum...Geçen gün salondaki bir abi bana kaslara çok fazla yüklendiğimi, böyle yaparsam kasları büyültmek yerine küçülteceğimi söyledi...En fazla 3-4 göğüs hareketi yap ama haftada bir değil 2 3 kez dön bir kası dedi...Sizce hangisi doğrudur? Protein tozuna da başladım yeni..Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Ben de bir kas grubunu haftada 1 kere calıstırıyorum. Calıstırdıgım gün de iyice abanıyorum. Son 3 aydır boyle. Ufalma yasamadım.

Sen salondaki abiye ablaya bakma. Salonda calısan adam Hocadan daha mı iyi bilecek? Kafanda varsa soru, hocana danıs derim.

3. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    peki sence yüklendikten sonra..Bicepslere de geçmeli miyim yoksa başka güne mi atmalıyım onu...Geçersem eğer antremanlar da çok uzun sürüyor 1 buçuk saat kadar..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:24 ----------

gorgoroth amca bench_O

Son düzenleme: 15 Mart 2010
  4. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki hocaya sorması ondan öğrenmesi gerekir. Ancak Türkiye şartlarında malasef her zaman hocalar çok yeterli olamayabiliyor.

Bence göğüs için 6 hareket üstelik 4 er setten çok fazla. Cemacun'un spor geçmişini bilmeden ve fotolarını görmeden yorum yapmak aslında doğru değil fakat açıkçası bende salondaki sorduğu kişiye katılıyorum, 5. ayında olduğunu düşünerek.

Bir kas grubunu daha az yoğunlukta çalıştırarak haftada 2 defa çalıştırması ya da 8-10 günde iki defa çalıştırması daha verimli olur.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul

Sana tavsiyem forumu iyice bir okuman. Son zamanlarda yazılanlara göre kimse antrenmanın 50 dakikadan fazla sürmesini tavsiye etmiyor.

Kaslar calıstıgı zaman degil, dinlendigi zaman gelisiyor. O nedenle salonda saatler gecirmek bize bir sey kazandırmadıgı gibi zarara da neden oluyor.

Benim calısma su sekilde;

pazartesi: Omuz
    salı: Sırt - triceps
    carsamba: Off
    Persembe: Gogus
    Cuma: Biceps

Bu benim icin ideal program, cunku ben aynı gun 2 kas grubunu calıstırabilen biri degilim. Ne halim kalıyor ne de konsantrasyon!

Sana tavsiyem, ahmetin mehmetin lafına bakma, hocanla konus. Senin vucudunu ve performansını en iyi o bilir. Bildigi icin de sana gore program yazmıs. Body salonunda hocalık yapan adamın lafına bakmayıp, salonda takılan abilerin lafına neden bakıyorsunuz anlamadım.

6. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    valla haklısın.hocalar allahlık desem yeridir.Fakat imkanlar ancak buraya yetiyor.Konuştuğum abi de sıradan biri değil öyle..uzun yıllar bu sporla uğraşmış profosyonel insanlarla çalışmış bir insan...Sizce 4 güne nasıl yaymalıyım kasları yani...Hangi kasla hangi kası bir gün içinde çalışmalıyım veya hangilerini tek bir gün yazarsınız memnun olurum

7. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    konu kirliliği yapmadan bende az mı çalışıyorum sorusu sorcam

şimdi arkadaşlar, biceps i ben göğüsle beraber giriyorum. bir sonraki antremana kadar aradan bazı hafta 5 bazı hafta 6 gün geçiyo. bicepste 4 er setten 3 hareket yapyıorum. daha doğrusu son hareketi çok yormamak için 3 set giriyorum çünkü o anda baya bi yoruluyorum 2 kas girdiğim için antreman max 90 dk oluyo..

bicepslerim çok iyi değil. kaldırdığım ağırlıklar fena değil ama şişmiyo işte meret. biceps için 5 gün geçmesi çok değil mi dinlenme süresi olarak. haftanın 4 günü gidicem artık eskiden 5 ti. kalınlaştırdığım yer hakkında ne düşünüyosunuz..

8. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş