Çok Erken VG

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Satch tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba abiler. Ben 12 yasındayım. Aralık 24'te 13üme gircem.
    Boy:154
    Kilo:44

Kilom normal sanırsam yaşıma göre ? Boyum biraz kısa maalesef. Gelelim konumuza. Şuan orta 2 ye gidiyorum yani 7.sınıf. 6. sınıfın başında belki inanmazsınız ama 35 kiloydum. Ve hani kaburgalarımdaki kemikleri sayabiliyordum o derece zayfıtım. Hatta ailem ve çevremdekiler çok zayıf olduğumu söylerlerdi. Sonra 6. sınıf ın 2.döneminde her ne olduysa tam 5 kilo aldım. Ve çok çabuk yağ sardım. Karın tarafım eskiden dümdüzdü. Ve yani ileriki yaşlarımda gelişmeye elverişliydi. Fakat şuan löp löp yağ fışkırıyor. Halk dilinde portakal kabuğu oldum anlayacağınız. :) Belim genişledi ve fışkırıyor artık. Göğüslerim jinekomastiden farkı kalmadı. Sarkmaya başladı. Ama bana sorarsanız asla vücudumdan nefret etmiyorum. Karın ve göğüs kısmı dışında atletik bi vücuda sahibim. Lisanslı sporcuyum. Bacaklarım ve bileklerim kuvvetli. Fakat bu göğüs ve yağları nasıl atacağım bilemiyorum? Kilo verdim bi aralar 40 kiloya düştüm. Ama yağlardan bir şey eksilmemişti. Şimdi yeniden 44 kiloyum. Kuzenim bana ağırlık getirmişti. Akşamları okuldan gelince dersleri falan hallettikten sonra 20 Bench Press, 20 Barbell curl bide reverse olanından yapıyorum. 3 gün oldu başlayalı. Açıkçası fazla yüklenince ağrılar başlıyor. Ve bitirdiğimde bicepslerim normalinden daha fazla şişiyor. Beslenmem gerçekten çok kötüydü. Kendime yeni bir beslenme yaptım. Ve uygulamaya başladım. Beslenmenin yanında göğüsler için kas kütlesinidi artırsam acaba sarkmalar kaybolur mu? duh Ve karın bölgemdeki yağlanma beni rahatsız ediyor. Mekik fazla çekemiyorum nedense. Ama bench press ve barbell curl u rahat yapabılıyorum. (son setlerde 50 barbell 50 bench press yapıyordum ama biraz ağır geldi) Sizce ne yapmalıyım ? Beslenmeme artık dikkat edicem. Yanında da kas kütlesini arttırayım mı?

Birde barbell curl ı 50 ye cıkarınca agrılar oluyor. bide reverse yapıncada bilekelrim ağrıyo. Omuzlarımda dahil. Fakat bench press te sadece kollarım etkileniyor gibi geliyor bana. Göğsümde hiç bir acı hissetmiyorum. Sizce sebebi nedir? Teşekkürler. :confused:

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    body için çok erken bu işlere girme. lisanslı sporcuyum diyorsun bu senin için yeter. beslenmene dikkat ediceksin yağdan kızartmadan uzak durucaksın çok ekmek yememelisin saglıklı ve iyi beslenmelisin. barfiks sınav mekik çek bide yaptıgın spor neyse o sana yeter.

wolf13 bunu beğendi.
  3. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum. Barfix çekicek bir yer yok maalesef evimde. :D Avizeye falan asılırım herhalde. Peki bu şınav mekik ve barfix i ne kadar çekmeliyim ? Şınavda 10 dan sonra ölüyorum ben ya. :D Ve bilmiyorum ama mekik çekince bana bi faydası dokunmuyo gibi geliyo.. :S

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    barfix aletleri var kapıya asılıyor veya duvara monte edilior ondan almanı öneririm.
    nasıl çalışıcagına gelirsek.
    spor yapıcagın günler.
    şınav 5set 5 tekrar
    barfix 5 set tekrarlar sayısını kendin belirlersin.
    mekikte 5 set 20 tekrarr.

Satch bunu beğendi.
  5. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    biraz yeniyimde anlayamadım. 5x20 20 defa mekik çekip bi süre dinlendikten sonra birdaha bi 20 sonra 4 e kadar öyle mi ? Birde boyum uzuyor hayliyle. Fakat ben zıpladıgım zaman kapıların üstüne yetişebiliyorum. Boyum uzadığı zaman nasıl olacak peki ? Ve uzun oldu ama merak ediyorum, diyet günlüğü bölümünde benim yaşıma uygun yağ yakma için hangi diyet i tavsiye edersiniz? Teşekkürler

6. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    birazda ben anlatmaya çalışayım burada anlatılmak istenen seninde dediğin gibi 5x20= 20 tekrar yaptıktan sonra biraz ara vererek tekrar 20 yapmak ve bunu 5'e tamamlamak ayrıca hareketleri yaparken hakkını vermelisin yani şınav çekmiş olmak için çekme o hareketi ve kaslara etkisini hisset ağırık çalışma bence daha erken sen bu hareketlerle sağlam bir altyapı oluştur ileride bb'ye başlarsan çok faydasını görürsün unutma başarının %1'i ilham %99'u ise terdir :)

sayıglar...

j.claude.er bunu beğendi.
  7. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    işte sorun burda. ben istediğim kadar mekik çekiyim hiç bi faydasını görmüyorum gibi geliyor bana. :( neden acaba böyle. isterseniz fotoğraf çekipte koyabilirim

8. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

sınav ve mekikle sürdür derim ve barfix cek ergenlik dönemine giris yaptıgın icin boy uzaması yasıyacaksın ve kilo alıcaksın ama sakın bırakma derim kaslar bu arada geliştigi icin tam bu sırada hızlı gelişim yasarsın ama beslenmen protein agırlıklı olsun protein tozuna baslama daha yasın kücük ve kendını benchlerde zorlarsan kasların zarar görur gögüste ise bendede ilk öyledi ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:53 ----------

mekik cekme crunch hareketini yap daha etkili 3x25 max yap gor dokunmamasını :D

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  9. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    abi tamamda yaptım 3x25 karnım yerine belim gitti benim yahu. :D nasıl iştir bu ya

edit:Bizim sitede salon var. Bedava kullanıyorsun. Bana kalsa oradan çıkmam fakat 16 yasından küçükleri almıyorlar. (Gerçi fazal hoca olmuyor girsemde farketmezde prosedür böyle. :D ) Orada Parallel Bar Knee Raises hareketini çok rahat yapıyordum. Hatta televizyon var orda maçları bu hareketi yaparak izliyordum. Taaki 16 yaş sınırlaması gelene kadar. Birde ı mekikte belim acıyo cidden karnım değil. Onun yerine ellerimi kalçama koyup bacaklarımı yere deydirtmeden aşağı yukarı sallıyorum. O zaman hem karnım hemde bacaklarım acıyo o iyi geliyo bitek. :D

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  10. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    baklavalar öyle kolay kolay çıkacak kas grubu değil çok çok çalışırsın uzun sürede faydasını görürsün hem daha yaşın küçük ileride %100 faydasu olur takma kafana ;)

11. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Baklava onemli degil. Aslinda kilo da onemli degil benim icin. Cunku fazla kilom yk ve olsa bile rahatca verebilirm. Istedigim baklava degil zaten. Sadece yaglarimi yok etmek istiyorum. Ailem eczaci zaten protein tozu disinda ileride hoc bir yag yakci sey kullanmiacagm. Gerci onlara daha cok var. Birde diyet gunlugunde hangi diyet bana uygundur? Ve mekik yerine parallel bar knee raisess yapsam olur mu? (cunku eger PBKR mekikten daha fazla ise yariyorsa fitness a devam etcem.

12. Varro

Varro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben ekimde 16 yaşıma giricem boyum 177 kilom 68 body için erkenmi?

13. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    16 yaşında başlanabilir bu spora ama yinede bazı hareketleri yapmamak şartıyla.

14. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gunden itibarem basliyorum. 1 Aralik ta nasil olcaz bakalim.

Sayfayı Paylaş