Çok Üzülüyorum :(

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve nolan tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nolan

nolan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaşım 17 boyum 1.74 kilom ise 50... bu durumdan çok üzülüyorum.Ama ben yiyipte kilo alamayanlardan değil bazı nedenlerden dolayı az yemek yiyorum.Kilo aldırıcı iğneler oldugunu öğrendim.2-3 ay için harcadığım enerjiden daha fazlasını alabilmek için daha fazla protein alabilirim daha fazla öğün yiyebilirim. bu iğneler hakkında bana bilgi verirmisiniz ? çok teşekkürler şimdiden

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    İnşallah bir an önce ideal kilona ulaşırsın diyorum ve araştırdıklarıma göre bu tür iğneler steroid gibi,hormonlarında bozulmaya neden olabiliyor,kilo alıyım derken aşırı derecede kilo alıp bu durumun önüne geçemez bi hale gelebiliyorsun,tüylenme problemlerin olabiliyor.Çok dikkatli olmalısın.Bence beslenmeyle kilo almaya çalış.Ayrıca senin birçok sorunun cevabını bulabileceğin bir kaynak buldum ;

Kilo almayı engelleyen faktörler nelerdir?
    Hormonal sebepler
    Parazitler
    Vücuttaki emilim bozukluğu
    Yetersiz beslenme
    Psikolojik sorunlardan ötürü yaşanan iştahsızlık
    Eğer herhangi bir rahatsızlık yoksa ve de kilo alamama sorunu varsa bu durumda yapılacak şey günlük kalori miktarını artırılmasıdır. Kişinin kendi özellikleri gözönüne alınarak kilo aldırıcı beslenme programı hazırlanır. Günlük olarak ne kadar kalori ihtiyacının oldugunun tespit edilmesi ve de ekstradan 500-1000 kalori eklenmesiyle günlük beslenme programı hazırlanır. Örneğin bir kişinin normal günlük enerji ihtiyacı 2500 kaloriyse kilo artışı sağlamak için bunu 3000-3500 e çıkarmak gerekir. Bu yüzden günlük olarak tüketitğiniz besinlerin ne kadar kalori içerdiğini bilmeniz gerekir. Kilo alma diyetleri için bir diyetisyen yardımı da alabilirsiniz.
    Metabolizma hızı gündüz daha hızlı çalışırken akşam saatlerinde yavaşlamaya başlar. Bunun anlamı akşam saatlerinde tüketilen besinlerin kiloya dönüşmesinin daha kolay olacağıdır.
    Sıvı şekilde kalori alımı daha kolay gelebilir. Yüksek kalorili beslenme için katı gıdaları tüketmekte bazen zorlanılabilir.Bu durumlarda ek kalori alımı için sıvı besinler tercih edilebilir. Eczanelerde satılan karbonhidrat içerikli kilo aldırıcı tozlar ile kilo almak bu sorun için yardımcı olabilir.
    Kilo aldırıcı kas yapıcı protein karbonhidrat karışımı olan sporcu ürünleri de özellikle vücut geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Egzersiz yapmak iştahın açılmasına yardımcıdır aynı zamanda egzersiz yaparak kilo almak yağlanma olmadan kilo artışını sağlar.
    Sağlıklı kilo alma için tüm besin gruplarını içeren yiyecekler günlük beslenme de yer almalıdır.
    Kilo aldırıcı şifalı bitkiler

Kilo aldırıcı bitkiler varmıdır? Bitkiler kilo aldırmaz ama iştah açıcı etkileri nedeniyle bazı bitkiler kilo almaya yardımcıdır. Frenk kimyonu, kişniş, pelinotu, anason, kereviz tohumu ve kakule iştah açıcı bitkilere örnek olarak belirtilebilir.

Kilo aldırıcı vitaminler
    Kilo aldırıcı vitamin var mı? Vitaminler tek başlarına kilo aldırıcı etkiye sahip olmamakla beraber b vitaminleri ve demir minerali iştah açıcı etkisiyle kilo almaya dolaylı olarak yardım edebilir.

Kilo aldırıcı iğneler kilo aldırıcı ilaçlar var mıdır? Dr. önerisiyle kullanılan ve kilo almaya yardımcı olan bazı ilaç ve iğneler vardır. Yalnız bilinmesi gereken husus bunların hiçbirisi doğrudan kilo aldırmaz, kilo almak için günlük kalori miktarını yükseltmek gerekir. Vitamin ya da ilaç gibi şeyler gerekli kalori alındığı takdirde faydalı olur.
    Kilo aldırıcı diyet programı herkesin kendi kişisel ihtiyacına göre hazırlanmalıdır.
    Yemek sırasında ya da yemeklerden önce su içimeyin. Aksi takdirde bu çabuk doymaya neden olur.
    Kısa zamanda kilo alma çabası yerine sabırlı ve yavaş bir şekilde kilo almayı tercih etmelisiniz.
    Hızlı kilo almak için acele ve sabırsız şekilde başlayan kilo alma çabaları çoğu kez yarım kalır. Önemli olan 1 ayda kilo almak değil ideal kilonuza yavaşta olsa ulaşabilmek ve bu kiloyu korumaktır.
    Kilo aldırıcı besinler - kilo aldırıcı yiyecekler
    Kalorisi yüksek besinlerin kalori miktarları ;
    100 gr bal 315
    100 gr üzüm pekmezi 290
    100 gr kuru kayısı 300
    100 gr hindistan cevizi 600
    100 gr ceviz 650
    100 gr şam fıstığı 595
    100 gr fındık 635
    100 gr badem 600
    100 gr zeytin (siyah) 205
    100 gr Koyun sütü 135
    100 gr Yağlı inek sütü 60
    100 gr makarna 365
    100 gr Soya fasülyesi 400
    100 gr Alabalık 170
    100 gr kaşar peynir 400
    100 gr krem peynir 345
    100 gr beyaz peynir 240
    100 gr Tahin helva 515
    1dilim Tiramisu 400
    100 gr İrmik helvası305
    1 tane Şekerpare 140
    mantı 340 kalori
    1 yemek kaşığı zeytinyağı 125 kalori
    1 yemek kaşığı Pekmez 50
    1 yemek kaşığı Mayonez 145
    1 yemek kaşığı tereyağı 110
    Kilo aldırıcı meyveler arasında ilk akla geleni muzdur. 100 gramlık bir muz yaklaşık 80-100 kaloridir. Yüksek kalorili meyve sularına örnek olarak üzüm, elma, ananas suyu gösterilebilir. Kalorisi yüksek meyvelerden avokadonun 1 adeti 190 kalori civarındadır.
    1 bardak Üzüm suyu 135 kalori
    1 bardak Elma suyu 92 kalori

[http://www.beslenmedestegi.com/tag/kilo-aldirici-igne]

[ https://www.bodyforumtr.com/vbforum/archive/kilo-almak-steroid-t8751.html ]

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş