Çocukluk döneminde yetersiz beslenmek.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve celeron tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. celeron

celeron Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, değerli forum sakinleri bilgilerinizi paylaşmanızı istediğim bir husus var.

16 yaşıma kadar maddi yetersizlikler nedeniyle yetersiz beslendim, ve 14-15 yaşıma kadar gözünüzde canlandırabileceğiniz en zayıf çocuk kadar zayıftım. Yetersiz beslenmemle birlikte çok fazla hareketli ve yorucu işlerle uğraştım bir dönem. Çok gezerdim çok fazla bisiklete binerdim. yaklaşık olarak 16 yaşımdan sonra azda olsa maddi durumumuz düzeldi fakat hala pek fazla yemezdim yemek zayıftım. 18 yaşımda hiç sağlıklı beslenmediğimin farkına vardım artık bir şeyler yapmalıydım. 18 yaşımda 180 cm boyunda 56kg ağırlıktaydım. Şimdi 20 yaşıma gireceğim 56 kg olduğum zamandan bu yana beslenmeme kendi çapımda dikkat ettim ve ağırlık çalışmaları yaptım. 3 ay kadar bir spor salonuda ağırlık çalıştım, spor salonunda kilom 2-3 kg arttı daha sonrasında evde ağırlık setimle ve bir kaç malzeme ile devam ettim 18 yaşımdan 20 ye kadar olan zamanda 75 kg oldum. çok şekilli damarlı bir yapıda değilim fakat yağ oranımın fazla olduğu söylenemez. gün itibariyle boyum 1.82 geniş tutuş 10 barfiks (pull up) , 30 şınav çekebiliyorum, 15 kg ile biceps cirl yapabiliyorum, gücümü bu dereceye kadar arttırabildim. Son günlerde gelişme durdu denecek kadar az görünüyor.

Üstte yazdıklarım soracağım soru daha anlaşılır olsun diyedir. Sorum şu, 16 yaşına kadar ( hani Afrika da aç susuz çocuklar var ya ) onlar gibi olan bir insanın, bu durumu gelecekteki gelişimine çok büyük bir engel olur mu? Geri dönüşü olmayan kalıcı bir genetik bozukluk veya başka bir hastalık gibi bir şey?

Sayfayı Paylaş