Çikolata

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thugrain tarafından 7 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bir konuyu cok merak ediyorum. Bilmiyorum neden benim canim antremandan sonra ozellikle aksama dogru inanilmaz derecede cikolata istiyor. Tum hucrelerim cikolata cikolata diye bagiriyor desem yalan olmaz. Az once elime bir bar cikolata aldim besin degerlerine baktim yerine koydum :D

240 Calori
    15g yag
    2g protein
    20g seker ------------------canim inanilmaz istiyor ve neredeyse karsi koyamayacak duruma geldim. Sizler haftada ya da gunde ne kadar tuketiyorsunuz?
    Haftada 1-2 bar cikolata yemenin cok zarari olurmu? Ayrica forumda bir yerde okumustum kilogram basina dietmzde max ne kadar yag olacagini fakat yerini bulamiyorum. Bu sorumuda cevaplarsaniz cok memnun olacagim.

Saygilar

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Arkadasım, senın bu durumunun nedenı gunluk alman gereken karbonhıdratı almamandan olabilir.. Eger gerekli komlex karbonhidratları alırsan bu durum geçecektir.. aynı durum definisyon donemlerinde karbonhıdrat alımını azalttıktan sonra bende de oluyor..
    sana önerim karbonhıdrat alımını biraz artır ve dene.. bence cıkolataya olan deli istegin azalacaktır..

3. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet kan şekerin az karbonhidrat alımından düşüyor olabilir. Haftada 1-2 bar'ın zararı yaptığın seviyeye ve amaçlarına göre değişir. Eğer Bulk dönemdeysen pek zararı olmaz (ama şöyle düşün ondan aldığın şeker yerine kaslarını besleyecek karbonhidratlar alabilirsin), eğer kilo veriyorsan o gün aldığın kaloriye dikkat etmeni gerektirir ve şekerini ani yükselteceği için bir iki saate çok acıktırır diyette zorlanırsın. Sonuçta iyi değil, ben ayda bir yerim çikolata çok sevdiğimden.

4. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Ya arkadaşlar ben hergün yerim ya ciddiyim.Tatlısız ve unlu mamülsüz tek bir günüm bile geçmez benim.Zaten düşünemiyorumda kendimi tatlısız.Krize girerim valla.Haftada 1kere de balmond yerim büyük paketlerden bi tane tam.Definasyon olarak sorunum yok gayet defineyim.Bu kadar abur cubura karşı hala daha 70kiloyum yağ bile almıyorum.Şanslıyım galiba hocamla da konuşmuştum bu konuyu çok şanslısın dedi diet yaparken çok zorlanmıcaksın define olmaya.Halimden memnunum...çikolata da doal olarak çok şeker ve yağ var kilo problemi olanlar bence uzak durmalı biraz da.Bide şunu deneyebilirsiniz 2hafta da bir günün bütün zamanı ne isterseniz yersiniz sorun kalkar ortadan.okadardan da zarar gelmez heralde...

5. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Ben bu durumu çok iyi hallettim. Yeni aldığım protein tozu çikolatalı ve içinde minik parçacıklarda çikolatalar var mükemmel tadı.Her seferinde içerken ayrı bir zevk veriyo tavsiye ederim bu şekilde aromalı bir protein tozu isteğe cevap verebilir.

6. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sonrası yüksek insulin

Antreman ın hemen arkasından yüksek insulin salınımının kasların kendini onarması ve gelişmesine hızla yardımcı oldugunu duymustum sonucta 1 saat ağarlık calısması ve hemen ardından 30-35 dakka kardio yapan bir insanın ufak bir cikolata yemesinde sakınca olabilirmi?

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Re: antreman sonrası yüksek insulin

Amaç insülin salgılatmaksa çikolata yanlış bir tercih çünkü hem yağlı hem de glisemik indeksi düşük.

8. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    aslında Amerika olacak...

yani; bodybuilding.com yani; "Badici Çikosu" olacak, bak ne oluyor o zaman; Optimum-Muscle Tech vb. protein bar çikolataları... o zaman(günah-sevap tabi ki-Allah karar verir-haşa!) Yani!; o zaman; çikolata yemek değil yememek günah olur! -Bodici günahı!... :)
    örnek; http://www.bodybuilding.com/store/opt/proteinbar.html
    1 paket yaklaşık 20 gr protein+20 gr carbs+4 gr fat ve daha fazlası....
    saygılar... 8)
    malesef, Tr'de bunlar yaklaşık tanesi 6 ytl, U.S.A'de sadece 1 ytl!!! :cry: :x

9. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Badici Cikosu :)

arkadaşlar yani diet pozisyonunda olan bri insan gece yatarken insulini patlatırsa sabah yaptıgı kardiyo ile yağ yakımını yüzde yüze yakın bir seviyeye cıkarabilirmi ?

10. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    diyetteyken ne çikosu :D çikolata kan şekerını yukseltır sora düşürür bunun ıcınde daha sora daha fazla karbonhıdrat şeker ıhtıyacı hıssedersınız..ayrıca cıkolata cok yaglı bıseydr...80gram cıkolatada 3ogram yag wardr ..diette dusuk karbonhıdrat ve de yag yememenız gerekırken cıkolata bunun tam tersı bır durumu saglatıor...yuksek mıktarda cıkolata nın kas kaybınada yol actıgını duymustum ama bununla ılgılı bır yazı ve ya ınceleme okumadım ...gunde 1 gofretın ve bı 100gram cıkolatayı gecmemek sartıyla zararı olmıycagnı dunuorum ama diettekı sporcular ıcın az da olsa tavsıye etmıorum

11. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0

Sabah kalktığınızda 8 - 12 saatlik açlıktan sonra kanda dolaşan serbest yağ asitleri en yüksek sevıyede olur. Bu nedenle sabah aç karnına yapılan kardiyo tarzı egzersizleriyle yağ yakımı daha fazla olcağı kesin ama bunun için gece insulini patlatmanın faydası olur mu tam emin değilim.

İnsülin,vücutta pankreasın beta hücreleri tarafından salgılanan bir hormondur ve İnsülin, enzimler tarafından parçalanıp şekere dönüşen yiyeceklerin, kandan hücre içine girmesini sağlar.

Vücut hücrelerinin yüzeylerinde insülin reseptörleri bulunur.Reseptörler bir kapı vazifesi yapar,açıksa şeker hücre içine girebilir,kapalıysa,şeker hücre içine giremez ve kan dolaşımında kalır. Kanda insülin reseptörlerini dolduracak kadar insülin bulunduğunda reseptörler açılır.Şeker kandan ayrılır,hücre içine girer ve enerji üretmek için hücre içinde kullanılır. Böylelikle kandaki şeker düzeyi de azalır.

Kaynak:http://www.baskent.edu.tr/~bmeweb/20493181.html

12. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    gercek cıkolata zarardan cok yararlıdır ama gercek cıkolatadan bahsedıyorum.pıyasadakı ucuz cıkolatalardan degıl.
    gercek cıkolatanın ıcınde hakıkı kakao yagı vardır ve cıkolata ıcındekı kakao mıktarı fazladır %55 lık veya %70 lık kakao oranına sahıp cıkolatalar vucuduza fazladan seroonın salgılatır.antıoksıdan ozelliği cok fazladır.en son yapılan arastırmalarda kalp krızı rıskını azalttıgı bulunmustur.
    ucuz cıkolatalarda ve o bızım aldıgımız kahvaltılık benzerı seylerde pralındır yanı fındık yagından elde edılır ve bazılarının ıcınde trans yaglar yanı gıda sanayı yagları vardır.aldıgınız cıkolata dıye urunlerın kutularının altına bakın kokolın yazıyorsa yemenızı tavsıye etmem.yaglıdır ve cıkolata ıle alakası yoktur.
    cıkolataya gercek lezzetını veren sey ıcındekı gercek kakao yagı ve kakao mıktarının yukseklıgıdır.yemek ıstersenız bıtter ve gercek cıkolata yıyın uygun mıktarlarda yararı vardır.
    saygıler dılerım.

gaddarkemal ve Mestano bunu beğendi.
  13. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hem serotonini arttırmasıyla, hem damak zevkine hitap ettiğinden diette yapılan kaçamaklar çikolatalardan olsun. Bu konuda saf çikolataları tercih etmeye bakınız. Dose adlı Türk markasını(satıcıları time dergisinde dünyanın en iyi 2. çikolatası seçildiklerini ve üretiminin ülker fabrikasında yapıldığını iddaa ediyorlar) tavsiye ederim.

14. Tripcan

Tripcan Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    %70 kakao oranıyla Nestle Noir , bitter...

Sayfayı Paylaş