Çifçi Wing Tsun???

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve derkrieger tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Bir süredir WT hakkında yazıyorum, şimdiye kadar kural olarak organizasyonlar hakkında yazı yazmadım, bir kaç istisna veya soruya cevap sayılmazsa tabii.

Ancak bunun bugün bir istisnasını yapacak ve şimdiye kadar hep garip gelişmelerle gözümüze çarpan bir grubu ele alacağım.

Bu grubun adı Çifçi Wing Tsun.

Hocaları Hasan Çifçi K.R. Kernspecht ve Emin Boztepe'nin eski öğrencisidir, Almanya'nın Hessen eyaletinin Kassel kentinde ikamet etmektedir, ÇWTO adlı organizasyonunun da karagahı bu kenttir.
    Bu grubun bazı iddialarının açıkça hakikat dışı olduğu tespit edilmiştir. Ne hikmetse bu iddiaları burada yazanlar daha sonra herhangi bir tepki vermemişlerdir.

I.
    Bu iddialardan birincisi Çifçi hocanın hususi yetiştirdiği ve MMA maçlarına çıkıp herkesi silip süpüren ve hiç kimseye kaybetmemiş elemanlardan oluşan MMA grubudur. Bu iddia açıkça bu grubun seminerlerinde dile getirilmiştir, dile getirenler de bu grubun Türkiye'deki hocalarıdır. Belki onlar da yanlış anlamış veya yanıtılmıştır bilemem ama bu haberin yalan-yanlış olduğu apaçıktır. Almanya'da bu şekilde maç yapan CWTO takımı bulunmamaktadır.
    Bu mevzu kampfkunstboard'da da dile getirilmiş, bazı üyeler bu mevzuyla apaçık dalga geçmişler buna rağmen iddia sahipleri çıkıp da kendilerini savunmamış, sessizliğe bürünmüşlerdir.

http://www.kampfkunst-board.info/forum/f...un-110247/

II.
    Bir ikinci konu ise bu grubun hocalarından birinin nette verdiği bilgilerin temelden yanlışlığıdır. Hoca olma iddiasındaki bir şahsın yaptığı sporun hakikatine uzaklığı inanılır gibi değildir. Ama burada bu şahıs maalesef kurbandır, bu hatanın esas başı maalesef Leung Ting ve K.R. Kernspechttir.

Ferdi Çakıcı hocanın konu hakkındaki bilgilendirici yorumu aşağıdadır;
    Alıntı:http://www.uzmantv.com/kung-fu-wing-tsun...-farkli-ne

Yanlislar:

1. wing chunu bir bayan cikarmadi!
    2. Bayanlarda kas yoklugu oldugundan ancak LeungTing WingTsun cikarildi, ama WingChunda kullanilan hareketler cok farkli!
    3. Karsitarafin aciklarini her stil kullaniyor. Acik olmayan yeri acmak gerekir. Acik olan yeri her stil kullanir. Cok Sacma.
    4. Karsi tarafin gücü asla kullanilamaz. Egerki kullanabildiysen, karsindaki ya tam gerizekali ve yavas, yada mümkün olmayan seyler burda söyleniliyor. neden? WT Propaganda almanyadan iyi gelmis. [​IMG]
    5. güc kullanmanin pratikte tek wingtsun yaptigi bence büyük bir saygisizlik. asil wtde olmayan seyler, baska stillerde var. Bence bu dogru degil. Su anda Almanyada bütün EWTO Okullari iste bunlari degistiriyor!
    6. WingTsun hislerle, dokunmalarla yapilmasi... [​IMG][​IMG]
    Acaba hocamiz Kernspechtin yeni Editorial´ini okudumu?
    Almanca bilenlere bol kahkahalar:
    http://www.wingtsunwelt.com/artikel.php?id=1625

Su an bütün Almanya WT´cilere gülüyor. 75ten beri söylenilen duygu, his olayini geriye cekmekteler su an. Big Grin

Gelelim öbür videoya:
    http://www.uzmantv.com/bruce-lee-kung-fu...n-yapti-mi

1. Bruce Lee hic bir Zaman Wing Tsun yapmadi! Leung Ting WingTsun´u Bruce Lee öldükten sonra Icat etti. Ve Bruce Lee´nin yaptigindan cok daha farkli. Bunu Jesse Glover´la karsilastiran anlar. Arti Kernspecht Jesse Glover´dan ögrendi. Kisa bir süre olsada.
    2. Bruce Lee YipMan´in okulunda ögrenci idi.
    3. Bruce Lee William Cheungden dolayi, William Cheung abisinden ve Wong Shun Leung dan dolayi Ving Tsun´a gelmistir.
    4. Bruce Lee Wong Shun Leung dan ögrendi VingTsun´u.
    5. VingTsunda sonsuz hareket falan yoktur. Bruce Lee aslinda VingTsun basit bir sistem diye okadar kolay tanitabildi ve bir kac ekleme yapti!
    6. VingTsunda bir vurus, bir tekme atma sekili vardir. Sonrasi, karsinizdakinin savunmasini yoketmektir. Buda pak, jut, lap, jam, bong, gan ile yapilan hareketlerdir.

Umarim saygisizlik diye görmezsiniz. Sadece gercekleri bir kac satira sikistirdim.

Bunlari yani artik herkes bilmesi lazim. Hayret ediyorum. http://www.uzmantv.com/kung-fu-wing-tsun...fesi-nedir

1. Hayir! Bu Su olayi dogru degil! Bu felsefe ancak WT´de gecerlidir. Kopyalanmis halde. Aslinda tam tersi.
    2. Bruce Lee´nin JKD si Seattle zamaninda WingChun´du. Oakland Zamaninda cok farkliydi ve LA´de Chinatown zamaninda yine karisikti. Bruce kendine göre Stilini yapti.
    3. anlamiyorum. JKD´yi hic tanimayan bir insan nasil böyle keskin Cümleler söyleyebilirki...[​IMG]
    III.
    Bir de Van'da yapılan bir açıLışta yine bu gruptan bazı arkadaşların kendilerini tanıtma tarzları var ki inanılmaz;
    buyrun okuyun ;

YORUMSUZ

http://www.lpghaber.com/Kick-Boks-Devler...55163.html
    Alıntı:Aralarında K1 Dünya Kick Boks Şampiyonu Serkan Yılmaz’ın da bulunduğu kick boks devleri Van’da spor kompleksi açılışına katıldı.

Van Profesyonel Spor Center Kulübü Derneği’nin aynı isimle kurduğu spor kompleksi, kick boks devlerinin katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Berk İş Merkezi’nde kurulan ve 30 kişinin istihdam edileceği spor kompleksi Van Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğar, K1 Dünya Kick Boks, Dünya Teakwando ve Wu Shu Kung Fu Avrupa Şampiyonu Serkan Yılmaz, Avrupa Teakwando, Avrupa Muay Thai ve Kick Boks Avrupa ikincisi Oğuz Kıtay, Ulusal Güvenlik Taktik ve Savunma Eğitmeni Erdal Karaal ve Kick Boks K1 Türkiye ikincisi Serdar Gülşen katılımıyla gerçekleştirildi. Sporcularla birlikte kompleksin açılış kurdelesini kesen Başkan Yardımcısı Doğar, takım elbise ve kravatla halat çekti.

Daha sonra düzenlenen kokteyl katılan Başkan Yardımcısı Doğar, bölgenin devasa problemlerinin yanı sıra işsizlik ve yoksulluk gibi sorunlarının bulunduğu belirtti. Devlet imkanları ile bazı şeylerin yapıldığını da belirten Doğar, ancak işsizlik ve yoksulluğun yüzde 70’lerde olduğu Van gibi bir yerde her şeyi devlette beklemenin yanlış olacağını söyledi. Özel sektör yatırımları olan bu spor kompleksi gibi yatırımların sayı olarak çoğalması gerektiğini ifade eden Doğar, "İş bulamadığı için aile ve toplum kamburu haline gelen gençleri kahve köşelerinde ancak bu tür spor komplekslerinin sayısını çoğaltarak kurtarabiliriz" dedi.

Daha sonra sırasıyla kendilerini tanıtan sporcular, sporun önemine vurgu yaptılar. Spor kompleksini çok beğendiklerini de ifade eden Dünya Şampiyonu Serkan Yılmaz, elde ettiği başarının her zaman ülke menfaatine uygun olup olmadığını sorguladığını ifade etti. Yılmaz, "Ben her zaman elde ettiğim şampiyonlukların sonucuna baktım. Bu başarıyı elde ederken ülkeme ne gibi bir faydam dokundu, kaç genci yetiştirebilirim hep onun sonucuna baktım. Çünkü bir işin başarı sayılması için ülke menfaatleri doğrultusunda yapılması gerekir" dedi.

Düzenlenen açılış töreni düzenlenen kokteyl son buldu.​
    IV.
    Son olarak bu grubun bazı eğitmenlerini şahsen tanıyorum. WTde sıfıra yakın tecrübe ve becerileri olan bu şahıslar gördüğüm kadarıyla sihig unvanı ve eğitmen yetkileiyle donatılmışlar.

Bunu çok yanlış buluyorum, CWTO yetkililerini de bu vesileyle uyaralım bu yaptıkları sadece kendi teşkilatlarına zarar verecektir, ehil olmayan insnaların eğitmen olarak çalışmaları tüm organizasyonu menfi etkileyecektir şüphesiz.
    Halbuki websayfanızdaki şu yaklaşım ne de güzel;
    Alıntı:CWTO Organizasyonunda yer alan Eğitmenlerimiz. Özen ile seçilmiş ve yetiştirilmiş kişiler olmakla beraber, temelde organizasyonumuz tarafından yetiştirilmişlerdir. Eğitmenlerimiz den bazıları sadece bu işi meslek olarak seçmişler ve bu yolda ilerleme tercihinde bulunmuşlardır. Diğer Eğitmenlerimiz ise ikinci bir iş olarak WT de ilerlemektedirler. eğitim düzeyleride çoğunlukla üniversite olan bu kimseler öğrencilerine en iyi eğitimi vermek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bunların içinde üniversitelerde öğretim görevlisi olanların yanında , okullarda öğretmen olanlar ve hatta üniversitelerin çeşitli bölümlerinde okuyan arkadaşlar da bulunmakatadır. Ne olursa olsun tüm bu arkadaşlar CWTO organizasyonunda sizlere en iyisini vermekle yükümlüdürler ve WingTsun'u öğretmeyi görevleri olarak görerek sizleri bu konuda bilgilendirerek en iyisini verirler..Her kesimden gelen insanlara hitab etmeyi bilmekle beraber doğru yönlendirmeyi de yapabilmektedirler. kendilerini de sürekli yenilemekte ve eleştirilen yönlerini düzelterek , mükemmele ulaşma hedefindedirler. Amaçları sadece WT yi öğretmektir hiçbir şekilde değişik oluşumlar içinde bulunamazlar. Kesinlikle kendinizi ve sevdiklerinizi CWTO eğitmenlerine gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. ​
    ama ben bu sözde hocalarınızın 7.-8. SG seviyesindeki adamlar tarafından berbat bulunduğunu şahsen biliyorum, çünkü bir meslektaş arkadaşıma şu an CWTOda hoca arkadaşın WT öğrenmek için resmen yalvardığını biliyorum. bu olaydan 1 yıl sonra bu şahıslar nasıl hoca olur ya hu?
    duh

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    CWTO hala MMA dövüşçüsü yetiştirdiğini ve bubların şimdiye kadar hiç maç kaybetmediklerini resmi sitesinde duyurabilmektedir. inanılmaz.

http://www.cwto.de/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=32

CWTO ile ilgili son eleştirim de kendilerinin TGRTde yayınlanan röportajda verdikleri bilgiler hakkında olacaktır (sitelerinde mevcuttur o film).

İmdi bu habere göre Hasan Çifçi Alman polisleri, özel harekat gruplarını çalıştırmaktadır. Halbuki böyle bir esmi ilişki mevcut değildir. Bu konuya FCVT hocam da eğilmişti daha önce. Maalesef bu tip ispatlanması veya yalanlanması imkansız iddialar ile reklam yapılmaktadır.

ancak kesin olarak şu an biliyoruz ki Çifçi'nin böyle bir eğitim falan verdiği yoktur devlet müesseselerine. Emin Boztepe'nin de yoktur, hiç olmamıştır, bir kaç semineri saymazsak.

Resmi manada ve sürekli olarak bunu yapan tek WT hocası Salih AVCIdır

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:04 ----------

şimdi başka birisinin bu CWTOnun sitesindeki ziyaretçi defterini incelemesine yer verelim, verelim ki kim konuştuğu şey hakkında ne kadar gerçek bilgi sahibi ortaya çıksın. hususan Muay Thai hakkında yazılanlar tam komedi.

(Sorular internetten gelmekte, anonim şahıslar WT ve diğer sporlar hakkında sorular yöneltmekteler. Cevap kısmı Çifçi'lere ait. Kara yerler ise o arkadaşın konu hakkındaki yorumudur.)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:09 ----------

Bu da başka bir sporcu arkadaşın gözlemleridir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:12 ----------

CWTOda antrenman yapmış arkadaşın izlenimlerini de eklyelim. Bence öenmli.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:19 ----------

Yukarıdaki 10 safsataya benim cevabımdır;

3. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    http://www.tahribat.com/Forum-Dovus-Sanatlari-Yadrim-111309/3/

4. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    şu mesajları bir okuyun arkadaşlar.
    hepsi de delilli..
    buyrun...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:05 ----------

ilginç.
    .....
    thums:

5. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Wing Chun bence türkiyede yok türkiyede adam gibi yapılacak boks,kickboks,taekwando,karate.Gerci karatede bozdu diger tekniklerin hocaları kb den cıkıp sınava girip wing chun hocası olmus insanlardır kick boks ve bokstaki harekerler zaten musabakalar için sadeleştirilmiştidir sen istesen diz dirsek kafa tüm vurusları ekliyebilirsin Hocalarımız çok kötü ve insanlara yanlış ögretiyorlar wing chun da senin geliştire bilecegin bir spor 3 tane teknik var gerisi sana kalmış haklısın kardeşim

6. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ben de sana diğer bir konuda mesaj atmıştım
    tam da bu konuda
    karate hakkında yani.
    :)

7. mert1977

mert1977 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Davet ediyorum sizi

MERHABA BEN BAHSETTİĞİNİZ HOCALARI TANIYORUM
    HİÇBİRİ BURDA YAZDIGINIZ GİBİ İNSANLAR DEĞİLLER
    SİZ SANIRIM YANLIŞ DUYUMLAR ALMIŞSINIZ
    İSTERSENİZ SEMİNERE GELEBİLİRSİNİZ BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ SİZE GEREKLİ BİLGİLER VERİLECEKTİR .
    DAİ SİFU HASAN ÇİFÇİ VE SİFU ERDAL KARAL 'LA İLGİLİ YAZDIGINIZ ''KİM VE BİLMİYOR'' GİBİ YAZILARI SİZE SÖYLEYEN ARKADAŞLARDA ARZU ETTİKLERİ TAKTİRDE SEMİNERE GELİP GERÇEĞİ GÖREBİLİRLER

CWTO Wing Tsun Semineri,
    15 Nisan 2012 Pazar Gunu 13:00-17:00 Saatleri Arasinda, Bakirkoy CWTO AKADEMI Merkezinde (Kartaltepe mah. Agahefendi sok. No: 3 Kartaltepe / Bakirkoy) Dai-Sifu Hasan CIFCI Tarafindan gerceklestirilecektir..

BEN SİZİ DAVET EDİYORUM SİZE BİLGİ VEREN ARKADASINIZ VARSA ONLARIDA BEKLİYORUZ AMA FORUMLARDA YANLIŞ VE BİLMEDİĞİNİZ KONULAR YAZMAK YERİNE GELİN GÖRÜN KONUŞUN SİZE KÖTÜ OLDUĞUNU SÖYLEYEN ARKADAŞIDA ALIN ODA KENDİNİ DENESİN ÖYLE YAZIN
    PAZAR GÜNÜ UMARIM GÖRÜŞÜRÜZ İYİ GÜNLER

8. pargali

pargali Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    darkreiger olur da bu mesajımı görürsen bana en azından selam yolla. Gecenin 4 ü ben senin wt başlıklarını okuyup kahkahalarla gülüyorum apartman inliyor resmen, Allah'ta seni güldürsün. Wt hakkında yazdıklarına tamamen katılıyorum, bir de hafif mizahi dilinle acaip komik ve okuması keyifli gerçekler yazıyorsun. Bir kaç büyük forumda bende kendi wt düşüncelerimi, tecrübelerimi yazıyorum ki gençlerin cebi yolunmasın, vakitleri harcanmasın. Tekrar teşekkür ediyorum ve yeni yazılarını görmek isterim saygılar :))

9. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Sen burda ciftci organizayonunu kotulemissin iyi güzelde sen simdi baska organizasyonlaridami desteklemiyosun yani hepsi para tuzagimi 2. Dovus veya savunma sporlarindan hanginisini ne kadar yaptigini merak ettim acikcasi bunlari cevaplarsan sevinirim

Sayfayı Paylaş