Çekme Kancası ve Karate Kemeri ( Strap )

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NEFELIS tarafından 28 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar birkaç haftadır Deadlift de kullanmak için çekme kancası arıyordum birkaç yerde buldum fakat fiyatları oldukca yüksekdi 60-70 milyon civarlarındaydı birikikez deneme yapdım deadlif ağırlıklarım nerdeyse 2 katına cıktı cünkü yüksek ağırlıklarda parmaklarım dayanmıyordu.bende biraz araştırma yapdım bu kancayla aynı işi gören ve çok daha ekonomik bi yontem olduğunu öğrendim sanırım sitedede daha önce değnilmemiş sizinle bunu paylaşmak istedim.

aşağıda ayrıntılı bi şekilde nasıl yapdığımı anlatıyorum.

Önce bi karate kemeri alıyoruz fiyatı 5-6 milyon civarlarında ve bi kemerden 2 takım cıkıyor

daha sonra bu kemeri 4 eşit parçaya kesip bölüyoruz

kesdiğimiz kemerlerin bi ucunu kendi içinden geçiçek şekilde katlıyoruz

katladığımız yerden herhangi bi dikiş makinasıyla dikiyoruz (yada elde de dikedilirsiniz önemli olan sağlam olması ben naylon ip kullandım)

diğer ucunuda dikmekde fayda var cünkü kesildiği için ordan dikişleri sökülebiliyor ve resimdeki gibi içinden geçiriyoruz

bu şekilde 4 parçayıda yapıyoruz

ve bileğe düğüm kısmı avuç içinde olucak şekilde ve dikişli kısım dışa gelicek şekilde takıyoruz ki yük binince tahriş etmesin.kayış kısmı başparmakla işaret parmağı arasında olmalı tersi olunca bara sarmak zor oluyo

kayış kısmını bara sararken içden dışa doğru sarılmalı çünkü geyşeme yönünde parmaklar tutucak ve yüke bindğinde açılmıycak eğer dışdan içe doğru sararsanız gevşeme yönünde parmaklar tutmıycağı için bi yaydasını göremiyceksiniz açılır yada yük yine parmakalra biner.

sonuç olarak oldukca kullanışlı ve çok ekonomik bi yöntem 2 kişi 3 er ytl ye böle bişey yapabilir

bu günkü antremanımda da kullandım başda sarması biraz zor oluyo ama alışınca çok kullanışlı bileği bükerek rahatca sarabiliyorsunuz ve parmakların yükünü büyük olcude alıyor

umarım faydalı olmuşdur

herkeze kolay gelsin

EDIT: Resim çıkmayan mesaj silindi (Sarc)

xenitly, oguzaltindal, ÇTN ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    resmin biri cıkmamış hatalı post silinebilirse çok sevinirim

M.Liberation bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çok iyi iş cıkarmışsın nefelis + rep

ayrıca bu yöntemi tüm çekiş hareketlerinde (sırt) kullanabilirsiniz

fakat şunu diyeceğim parmaklara bağlı olan tendonları kuvetlendirmek için arada kancasız yapmanızı öneririm

halil98, M.Liberation ve ozyarci bunu beğendi.
  4. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Karate kemeri olayı çok güzel....

Birde branda dikimcilere bakmanızı tavsiye ederim...arabalarda kullanılan emniyet kemeri kayuışlarından oluyor brandacılarda onlarlada yapabilirsiniz..eğer o emniyet kayışlarından yoksa brandacılarda branda uçmasın diye kenarlara tutacak yapmakta kullanılan karate kemeri ebadında ama çok sağlam kayışlar oluyor...kamyon tentesi çadır falan yapılan yerlere bakmanızı tavsiye ediyorum..

Spor aynı zamanda akıldır...vücudu çalıştırdığınız kadar aklınızıda çalıştırırsınız..ihtiyaçlarınızı en pratik yoldan ve en iyi şekilde görebilmeniz için aklınızı kullanmanız yeterli...bu sebeple Nefeliss i tebrik ediyorum...

Amerikan dergilerinde görürüz adamların elinde mükemmel tutacaklar..eldivenler..şortlar...imrenir almak isteriz ..dergilerin sayfasını çevirdikçe de bu ürünlerin reklamları ile karşılaşırız...bize dayatılan imaj budur..yani "bundan kullan böyle ol" demeye getiriler...oysaki bundan kullanmadan en pratik şekildede ihtiyaçları giderebilmek mümkün...

castorpollux ve unutyan bunu beğendi.
  5. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlara ilaveten karate kemeri veyahutta otomobil emniyet kemeri kayışları ile mide askısı yapabilirsiniz...dirseklerinizi içerisinden geçirebileceğiniz kadar bir mesafe bırakıp dikin..araya büyükçe karabina koyun karabinaları nalburlardan bulabilirsiniz...Kolay gelsin..

6. hurdaci

hurdaci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu kancalar ne amaçla kullanılıo biraz bilgi verirseniziyi olur. ben kullanmıyorum.hakeretımde bı eksıklıge yol acarmı?

7. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    yüksek ağırlıklarda parmaklarının açılmasını engelliyo

mesela deadlift gibi hareketlerde parmaklarının el verdiği kadar sırtına yüklenebiliyosun ama böyle bi aparatla sırt için kullandığın ağırlıkları daha arttırabiliyorsun mesela ben 70 80 kilo civarlarında deadliftte zorlanıyorum tutmakda ama kancayla 95 kiloda rahatca 4x8 cıkarabiliyorum

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    mükemmel birde yapıp satsan ilk talep benden gelir :) ama güzel iş çıkarmışsın +rep

9. hurdaci

hurdaci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüksek ağırlıklarda parmaklarının açılmasını engelliyo

mesela deadlift gibi hareketlerde parmaklarının el verdiği kadar sırtına yüklenebiliyosun ama böyle bi aparatla sırt için kullandığın ağırlıkları daha arttırabiliyorsun mesela ben 70 80 kilo civarlarında deadliftte zorlanıyorum tutmakda ama kancayla 95 kiloda rahatca 4x8 cıkarabiliyorum

açıklama için teşekkürler.

10. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    :lol: basit ya pek parayla satılabilcek bişey değil ama bidahaki yapışımda sana bi takım gönderrim istersen öteki takımı partnerim çaldı :D

NoNaMe005 bunu beğendi.
  11. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bısepsede kullanıyorum tavsıye ederım

12. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Karate kemerini Ankara'da bulabileceğimiz yerler neresidir arkadaşlar?

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Hala forumdaysan ve cevabını hala aynı günkü heyecanla bekliyorsan; izmir caddesi nde ülke alan pasajı var. O pasajdan temin edebilirsin.
    -Benim bir sorum olacak;gerçi bu kayışları kullananları daha önce görmüştüm ama dikkat etmemişim. Birinci kayışı bara bağladık ya da sardık. Peki ikincisini tek elle nasil bara bağlayacağız?Başka birinin yardımı gerekmez mi?

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yok gerekmiyor Wrestler, biraz alışkanlıkla kolayca yapılıyor, motosiklete gaz vermek gibi düşün, yumruğunu sıkıp yukarı doğru çevirdikçe kayış sıkılaşıyor, yazarak anlatamamış olabilirim, ama 2-3 idmanda gözün kapalı elini bara yapıştırır hale gelirsin.

Akay, 2shae, castorpollux ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. NoNaMe005

NoNaMe005 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    AMASYA
    bencede fazla satılacak bişeye benzemiyo

ama yinede bi dene

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    strap kullanmanın ekstra birkaç tekrar fazla yapmaya yardımcı olacağından bahsediyor flex magazine..

17. Optimus_Prime

Optimus_Prime Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    Ankara
    arkadaslar ankarada olanlar için sölüyorum Ülküalan kızılayda bulabilirler.. arkaslar gercekten işe yarayan bir şeydir örneğin barı cok sıkı tuttuğunuzdan parmaklardaki kan dolasımı yavaşlar ve parmaklarda uyuşma güçsüzleşme olur eğer çekme kancası kullanırsanız parmaklarınıza çok yüklenmemiş olursunuz ve daha ağır dilolarla daha düzgün çalışabilirsiniz ama atmadan da hatırlatmak istiyorum çekme kancası kullandığınız zamanda parmakları ve bilekleri kuvvetlendirmek için ağırlık calısın.. iyi idmanlar

castorpollux bunu beğendi.
  18. esmir

esmir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu kancanın ne işe yaradığını ele tam olarak nasıl sarıldığını anlayamadım

görüntülenmeyen son resim bununlamı ilgiliydi acaba.

sıkı bir eldiven kullanmaktan daha mı yararlı olur bu kancayı kullanmak

bench_O

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında çekme kancaları farklıdır..strap ile çok benzeşmezler...
    http://www.bodybuilding.com/store/hooker.html

strap özellikle kanat hareketlerinde ağır kilolarda sıkma gücünün yetersiz olduğu durumlarda sıkma gücüne ihtiyacı azaltır ve birkaç tekrar daha fazla be nizami çıkarmanıza yardımcı olur..

elimden kaydı derdi olmadan kaslarınıza konsantre olabilirsiniz..
    http://www.bodybuilding.com/store/gl/big.html
    http://www.bodybuilding.com/fun/videos/2006/harbinger_cotton_lifting_straps.mpg

Akay, bonatschi ve saydam bunu beğendi.
  20. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Aslında bu tip şeyler(kemer,çekme kancası vs..)çok iyi değil.Çünkü bu tip şeylere alışırsınız ondan sonra diğer bölgelerinz gelişmez sonuçta evde bi vazo düşer kaldırmak istersiniz bi sakatlık geçirirsiniz Allah korusun.Amerika'da kullananlar vardı bunu fakat adam son sete gelmiş artık elinde tutamıyacak ağırlıklara girmiş o zaman kullanıyordu.

Sayfayı Paylaş