Çatlaklar için çözüm bilen var mı ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve alperkara tarafından 21 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Sırtımda çok fazla çatlak var. Çözümünü bilen var mı yeni de oluşmakta :(

2. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    bızım salonda bu ara atkestanesı modası vr catlaklar ıncelme kılcal damar catlamaları ve bırcok hastalıga ıyı geldıgı söylenıyorsuan ramazanda spora ara verdıgım ıcın almadım donuste bende sprla beraber kullanmak ıstıyorum bı arastır derım hem dogal

3. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Çatlak oluştuysa tedavisi yok diye biliyorum. (lazer vs, estetik operasyonlar hariç) Oluşmadan önce ise duş sonrası bebe yağı veya badem yağı gibi ürünlerle düzenli olarak bölgeyi besleyip deri esnekliğini arttırarak korumak mümkün görünüyor. Ben de genelde ihmal ettiğim için kollarım ve omuzlarımda bulk dönemlerinden kalan çatlaklar var. Ama gördüğüm kadarıyla özellikle badem yağı önceden düzenli kullanıldığında etkili. Hamile bayanlar da, karın bölgesinde kullanıyor zira.

4. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Deriyi yoğun basınca maruz bırakacağınız zamanlarda o yağı bu yağı farketmez derinin elastikiyetini artıracak bir yağ kullanabilirsiniz, soğuk tedavisi ; bu soğuk suyla o bölgeyi yıkamak olabilir, yaptığınızda çatlakların küçücükleştiğini ve tekrar ısınmaya başladığında o çatlakların içinin kılcallandığını görebilirsiniz buda onarım için iyi birşey.ayrıca peptit kürleriyle deri kolajenliği artırılarak sadece çatlaklar değil vücuttaki tüm derilerin onarımı ve hızlı yenilenmesi sağlanabiliyor. Ipl lazer olayı ise biraz maliyetli ama kesine yakın çözümler elde ediliyor diye biliyorum.Ama ben ce en önemlisi antreman öncesi ısınma ve beraberinde ayrıntılı ve kontrollü yapılan bir streching.

Sayfayı Paylaş