Çalışmaya P90X ile başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve forceone tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. forceone

forceone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Forumda bikaç arkadaşın P90X programıyla iyi sonuçlar elde ettiğini gördüm. Ve bende başlamaya karar verdim. 3-4 gündür forumda epeyce şey okudum şimdi okuduklarımdan anlamadıklarımı soruyorum :)
    176cm boy
    63 kg
    19 yaş

*İlk bikaç ay takviye önerilmiyor ama "glutamine"in antremandan sonra oluşan kas ağrılarını azalttığını duydum doğru mudur ?

*
    diez antremandan sonra şeker ihtiyacı konusunda böyle birşey demişti. homojen sıvı derken ne demek istediğini anlamadım. Meyve suyu değil de Powerrade gibi mi yani ?

*ve beslenme programı olarak okulda olduğum için pek düzenli olamıyor çok fazla oğün yapamıyorum.
    amacım çok çok kilo alıp dev gibi olmak değil ortalama bi vücudum olsa yeter :)

sabah
    iki yumurta + az yağlı peynir
    öğlen
    okuldayım ortalama 700-750 kalorilik yemekler çıkıyor yemekhanede.
    akşam:
    pilav + bakliyat veya köfte

forumda yazılanları da okuyarak böyle birşey çıkarttım uygun mudur sizce ?

ve son olarak P90X programında şınav barı kullanıyorlar. bu olmadan yapsam bi farkı olur mu. Ya da dambılları kullansam yükselti olarak ?

Teşekkürler :)weightlifter

Son düzenleme: 29 Kasım 2012
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şınav barı olmadanda uygulayabilirsin.Şınav çünkü normal bir barsız şekildede uygulanabilen bir hareket.
    Diez adlı üye büyük ihtimal orda Powerrade'den bahsetmemiştir.Şeker ihtiyacı için üzüm suyu diyorlar genelde , homojen sıvı olayını tam bilmiyorum.Kahvaltı çok az olmuş bu arada yulaf ezmesi koy yanına onun sütle karıştırıp yiyebilirsin.Tek öğün için öğlen 700-750 kalorilik besin derken? emin misin :D
    Akşam pilav + bakliyat yiyorsan eğer akşam aşırı geç değilse diyelim akşam 6da yiyorsan 1:30 saat sonrada antremanını yaparsın.
    Bu arada p90x için bir spor alt yapın yoksa birazcık zorlanabilirsin ama aşırı ham şişman biri değilsindir çünkü kilonda az , aşırı zorlanırsan p90 ile başla...

3. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    video'da dikkat edersen 4 kişiden birisi barsız yapıyor yani bir sorun olacagını sanmıyorum.
    5 gün sonra bende başlıyorum şuan vucudu ısındırmaya çalışıyorum başlığınızı takip edeceğim Başarılar dilerim.

4. crybaby

crybaby Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende başlayacam ama daha barfiks barı almadım sitelere fazlada güvenemedim alan varsa burdan yazarsa

5. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    P90X çok yorucu ama düzenli yapıldıgında mukemmel sonuc veren bı program( arkadasımdan bılıyorum ) gercektende 3 ay da mukemmel bı degısıklık yaratıo sımdıden kolay gelsın basarılar :)

Sayfayı Paylaş