Çalışmam İşe Yaramıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve medus4 tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. medus4

medus4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşlar Ben 3 Aydır Biceps Çalışıyorum (Kol) Bileklerim Aşırı Büyüdü Ama Kolumda Gelişme Yok Ölcüyorum Büyüme Yok 8 Kilo İle Çalışıyorum İlk Aldığımda Çok Zorlanıyordum Ama Şimdi Zorlanmıyorum Kollarımın Büyüklüğü Aynı Ama Daha Güçlü Ben Şekil Almasını İstiyorum...
    Arkadaşlar Her Gün Aralıksız Çalışıyorum Biceps 1 Gün Ara Verirsem Şekil Alırmı Ve Haraketleri Doğru Yapıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2014 ---
    Arkadaşlar Lütfen Yardımcı Olun
    -Ne Aralıklarla Çalışmalıyım Hergünmü Yoksa 1 Gün Dinlendiriyimmi
    -8 Kiloyu Rahatlıkla Kaldırabiliyorum Bicepslerimin Çalıştığını Hissediyorum Kiloyumu Değiştirmeliyim
    -Haraketlerimmi Yanlış Nasıl Kaldırmalıyım

Son düzenleme: 10 Temmuz 2014
  2. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    dostum istediğini tam anlatamamişsin istediğin hacim mi parçalamak mi parçalamaksa ustalar yardimci olabilir hacimse yani olcu istiyosan sana soyle yardim ci oliyim 5 hareket yapacaksin hareketlerin tekrar ve set sayilariyla oyniyacağiz her hareketini 5 set 6 tekrar 5x6 olarak yapacaksin ve akşam 10 la gece 2 arasi kesinlikle uyuyacaksin 2 gun dinlendirmeyle ayda 4 cm elde edebilirsin

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Sorun belli 3 aydır 8 kiloluk dumbbella kol çalışırsan bir süre sonra durması çok ama çok normal. + Her gün çalıştırmak çok yanlış küçük kaslar çalıştıktan sonra 48 saat boyunca dinlenmeli.
    + Sadece biceps çalışmak da faydalı değildir.Sırt bacak gibi büyük kaslarıda çalıştırarak büyüme hormonunu aktif hale getirmelisin ki bicepsinde tricepsinde büyüsün.1 dumbbell ile olucak bir şey değil bu.İmkanın varsa bir salona yazıl.Onu yapamam diyorsan en azından dumbbell seti almalısın ve bir Z-Bar yada düz kısa bar edinmelisin.Avuçlar sana bakar biçimde barfikste çekebilirsin oda bir yere kadar büyütür.

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hacim kazanmak istiyorsan eğer bunun yolu öncelikle kaldırdığın ağırlığı arttırmak. 3 ay boyunca çalışmışsın , güç kazanmışsındır en azından. Ağırlıkları arttır. Eğer çıktığın ağırlıklarda zorlanıyorsan piramit sistemi dedikleri sistemi uygula. Fazla ağırlık , az tekrar yap gerekirse. 4 set - (10-10-8-8) yapabilirsin.
    Bunun dışında hacim kazanamanın bir diğer sebebi de beslenme yetersizliği olabilir. Biliyorsun kilogram başına iki gram protein alımından bahsediliyor (belki fazla ya da az olabilir kişiden kişiye değişir) Buna da dikkat etmek gerekli. Yağ , karbonhidrat da protein kadar olmasa da önemli bir nokta.
    Ayrıca uyku ve dinlenmene dikkat etmelisin. SnycnYcl'nin de dediği gibi biceps kas grubu 48 saat kadar dinlenmeli deniliyor.
    Ve eğer her gün sadece biceps çalışması yapıyorsan kasın kendisini yenilemesine yeterli zamanı vermiyorsun demektir. Sadece biceps çalışması da doğrusunu istersen çok mantıklı iyi olmaz. Yalnızca dumbellar ile omuz , göğüs , sırt çalışabilirsin.Bu sayede daha da iyi bir gelişim görürsün ve daha güzel duracaktır.

Antrenmana gelirsek Flexor'un güzel bir biceps antrenmanları ile ilgili yazısı var. Onu okumanı tavsiye ederim , örnek antrenman verecek olursak barbell curl - hammer curl - konsantration curl gibi bir şekil olabilir.

Ancak şu da var Erdem aylık 4 cm kadar büyümeden bahsetmiş ama ben bunun çok da mümkün olduğunu düşünmüyorum. 36 cm'den 40'a çıkarmak inanki 1 ayda normal şartlar altında pek de mümkün değil. Zamanla istediğin hedefe yavaş da olsa geleceksindir

5. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum uzun suredir yanliş yaptiği için vucudun alacaği ilk ivmeden buyume 4 cm olacaktir bunu soylemeye çaliştim sonrasin da 2 yi gorursen op başina koy

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  7. EmreAydn

EmreAydn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    kol çalışıyosan tek noktaya odaklanmamalısın bi kolda biceps kadar triceps de önemlidir yani kolu her açıdan çalıştırıcaksın ve gruplar arasında en az 48saat dinlemek çok önemli

Sayfayı Paylaş