Çalışma programım doğru mu sizce?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve harmel tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Selam herkese.Yaşım 20 boyum 1.73 kilom 79.Endo vücut tipine sahibim fakat kollarım çok yağlı değil.Kasa müsait ama göğüs alt karın ve kalçada yağlanma var.Ben aslında spora 1 ay önce başladım diyetisyen kontrolüyle birlikte.1 ayda 5 kilo verdim haftada 3 gün spor salonuna gidip 45 dk hafif kardiyo yaparak.Ama şimdi kendime bir program hazırladım.Eve koşu bandı aldım ve dumbell larım var.Programımı yazayım.
    Pazartesi=Hııt kardiyo(5 dk ısınma 3 dk 6 km. hafif tempo koşu 1 dk 12km depar,böyle 3 set,son 5 dk da soguma.)30 dk mekik(üst alt ve yan setler halinde)
    Salı=BENCH PRESS,Incline Barbell Press,Pullover,Barbell curl,Preacher Curl,Hammer Curl,Concentration Curl,Dumbell fly,20 dk 5km hızda yürüyüş
    Çarşamba=pazartesiyle aynı
    Perşembe=Seated Cable Row,Dumbell Rowing,Bench Dips,Close Grip Bench Press, SkullCrusher,20 dk 5km hızda yürüyüş
    Cuma=pazartesi ve çarşambayla aynı
    Cumartesi=shoulder press,Lat. Raise,Dumbell Front Raise,Barbell Upright Row,Dumbell Shrugs,bacak içinde 3 set çömelme hareketleri,20 dk 5 km hızda yürüyüş
    Pazar=dinlenme

Programım bu şekilde.Önerilerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum.Vücut tipimi söyledim.Ulaşmak istediğim hedef ise karın ve göğüs yağlarımdan kurtulmak ve kol kaslarımın gelişmesi.Diyetisyen kontrolünde besleniyorum.Spordan sonra fırında 1 patates yememi söyledi.Protein tozu vb şeyleri kullanmayı düşünmüyorum.Doktorda önermedi zaten.Spor saatlerimde akşam 8 den sonra.akşam 6 da yemek yiyorum 8 de ise yazdıgım programı uyguluyorum.İlgilenenlere teşekkürler şimdiden:eek:

2. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    vücut tipim endo yazmayı unutmuşum :)

3. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Beslenme programımıda yazayımda kafanızda soru işareti kalmasın :) sabah 4 dilim kepek ekmek 1 yumurta veya beyaz peynir,salatalık domates 5 zeytin açık şekersiz çay, saat 9da meyve, 12 de 3 dilim ekmek 6 kaşık sebze yemeği(genellikle kabak ve patlıcan yiyorum) 1 kase yoğurt bol salata 2 yemek kaşığı makarna veya pilav. öğle 3 te 1 dilim ekmekle 1 kibrit kutusu peynir 1 bardak süt 2 porsiyon meyve. akşam 6 da 6 kaşık sebze yemegi haşlanmış but 1 kase çorba 1 kase yoğurt bol salata. akşamda spordan sonra 1 haşlanmış patates.

4. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Güncel Konu

5. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Güncel Konu

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sırt için sadece 2 hareket az, biceps için 4 hareket ise haddinden fazla. Özellikle biceps gösteriş kası olduğu için sanırım üzerine gereğinden fazla düşülüyor ama ne kadar çok hareket yapılırsa o kadar gelişmiyorlar, sonuçta küçük kas grubu. Bacak da vücutta en büyük kas grubudur, sadece squat yetersiz kalabilir. Yerinizde olsa biceps hareketlerini 1 azaltırdım (preacher veya concentration curlden birini çıkartırdım), sırt için lat pulldown eklerdim ve barbell upright row veya shrugdan birini çıkartıp yerine bir ön bacak bir de arka bacak hareketi koyardım. Tabi herkesin vücudu farklı ama kesinlikle biceps hareketlerini azaltıp sırtı ve bacağı arttırmanın bir yolunu bulun derim, gerekirse fazladan gün ekleyebilirsiniz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:54 ----------

Hatta haftada 3 günü ağırlığı ayıracaksanız internette tom mutaffis'in 3 günlük programını aratıp direkt olarak alıp uygulayabilirsiniz.

harmel ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bacak kaslarımı ilk kez çalıştırdıgımı için ilk 1 hafta hamlama oldu.Daha sonra arttırıcam bacak hareketlerini.Benim merak ettiğim bu beslenme programı ve çalışma programımla yağlı bir vücuda sahip olan bedenim fit bir görünüme sahip olabilirmi.Kas yakmadan daha çok yağdan yakarak bunu bu programlarla yapabilirmiyim.Ek ilaç kullanmayı düşünmüyorum çünkü.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımını sağlayacak şeyler hareketlerden çok kaç kalori aldığınız, ne kadar protein aldığınız.

9. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    3.mesajımda beslenme programımı yazdım okuyup değerlendirirseniz sevinirim

10. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    güncel konu :)

11. bodyci55

bodyci55 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Konuyu güncel tutmak için sürekli güncel yazma sabırlı ol konuyla ilgilenmek isteyen zaten yardımcı olur. Sen buraya güncel yazdıkça yeni konu acmıs arkadasların konuları asagılara iniyor bence bu bir nevi hak yeme. Yanlış anlama niyetim laf dalaşı degill bilmiyorsunuzdur belki diye soyledim :)

12. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benim genelde girdiğim forumlar günde 1 güncelleme hakkı var ama bilmiyorum benimde kötü bi amacım yok yani.

13. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    güncel konu

14. harmel

harmel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: