Çalışma programım, ölçülerim, kilom

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jesuswak tarafından 13 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Jesuswak

Jesuswak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi geceler. Gerçekten bu sorunumu (ya da konumu desem daha doğru olur) nereye açayım bilemedim. Eğer yanlış yere açtıysam gerçekten çok çok özür dilerim.

21 yaşındayım ve spora yeni başladım, daha bir haftayı yeni bitirdim. :) Şöyle söyliyim zayıflığım artık psikolojik sorun olmaya başladı, üstüme giysi uyduramama, kısa kollu giyindiğimde utanma sıkılma vb. bende başlayayım dedim. Lafı çok uzattım sanırım tekrar özür dilerim. Şimdi ölçülerimi, antreman programımı yazıp sizden bilgi almak istiyorum. Yani bu program iyidir falan diye. Bir de şu sorunum var ki beslenmem iyi ama çok iyi değil. Yani bunun yanında ek olarak bir ilaça sanırım ismi whey ona gerek var. Ölçülerime geçiyim.

Boy: 178
    Kilo: 63
    -
    Omuz: 105
    Göğüs: 94
    Bel: 85
    Sol kol: 30 Sağ Kol: 31

Programım (Salı, Perşembe, Cumartesi, Pazar)

10DK Koşu bandı
    Cest press - 3x12
    Shoulder press - 3x12
    Butterfly - 3x12
    Pull Down (öne ve arkaya) - 3x10
    Basep Curl - 3x10
    Hummer Curl - 3x10
    Lateral Raise - 3x8
    Lateral Frent Raise - 3x8
    Next Back - 3x15
    Abdomen - 3x20
    Bacak - 3x10
    Bacak Baldır - 3xMax
    Les Press - 3x10
    Mekik - 3xMax

Şimdi programım bu. Hocanın yazdığı kağıda bakarak yazdım yazım yanlışı olabilir bu yüzden kusuruma bakmayın:) Zayıf olduğum için 10 dakka koşu bana biraz abartı gibi geldi bir de siz değerlendirebilir misiniz?

Beslenmem ise şu şekilde
    Sabah kahvaltım: 1 yumurta, 3-4 dilim tereyağlı (ballı, salçalı, reçelli) ekmek, ballı süt, peynir, zeytin

Antreman öncesi 1 adet muz

Antreman sonrası 1 adet muz 1 saat sonra fast food (Tavuk döner, börek ya da ev yemeği)

Akşam yemeği yine evde yapılan ev yemeği :)

Yatarken Konserve ton balık, 2 dilim ekmek ve uyurken ballı süt

2. bodyci55

bodyci55 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    herkesinde dediği gibi ilaç değil besin takviyesi

öğünlerinlerin(öğünlerde yediğin yemekler) biraz yetersiz gibi geldi bana

Son düzenleme: 13 Mart 2013
    Jesuswak bunu beğendi.
  3. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    koşunun zayıflıkla alakası yok o vücudunun ısınması kaslarının antrenmana hazır olması için diye biliyorum.

Jesuswak bunu beğendi.
  4. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tabi bu benim şahsi görüşüm kilon okadar abartılcak kadar zayıf deyil , eğer kilo almak istiyorsan yulaf ezmesi yiyebilirsin alıpda yiyemessen yemek tariflerinden yulaf ezmesiyle ne yapılabilir diye araştır :) damak zevkını buldugun an süper bir kilo aldırıcıdır daha sonra bir vucutcu eskiden yediğinin iki katını yemelı yani ne bulduysan yemen lazım akşamları çok ye birde mekiği fazla çekme saten zayıflıcakmışsın ekmeği bol tüket bu arada konuyla alakalı deyil ama ben 18' me girdimde boyunuz 18 ' den sonra 2-3 cm olsada uzadımı 21 yaşınıza kadar

Jesuswak bunu beğendi.
  5. Jesuswak

Jesuswak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bodyci55, öncelikle verdiğin cevap için teşekkür ederim.

Yediklerimin yetersiz olduğunu bildiğim için soruyorum zaten, çünkü daha fazla gerçekten yiyemiyorum ki çevremde ki insanlara göre yediklerim fazla bile. Bu yüzden işe ilaç sokmayı düşündüm ek olarak.

gomekurt, cevabın için teşekkür ederim.

ph0enix, cevabın için teşekkür ederim. Bu yulaf ezmesi işini deniycem:)
    Boy meselesine gelirsek 18den sonra 1-2 cm uzamışımdır belki ama gerçekten hiç ölçmedim yani kesin bir bilgi veremiyorum ama büyüklerimizin söylediği gibi erkekler 20-21 yaşına kadar uzuyor diye biliyorum.

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bence değişik bir program. Çok bilmişlik yapmak istemyorum ama Göğüsle başla sonra omuza geç sonra tekrar göğüs araya kol sıkıştır sonra tekrar omuza geç sonra sırt. Karmakarışık bişi olmuş

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    biraz zor gelebilir ama hocanın taktiri diyelim
    ilk zamanlar ana kas gruplarını çalıştırma ve güçlendirmeye yönelik antreman yapılması normaldir
    koşu amacı ise kalp ritminin antremana uygun hale getirmek ve ısınmaktır

8. Jesuswak

Jesuswak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İkinizede cevapladığınız için ayrı ayrı teşekkür ederim, peki bu programa bu şekilde devam edeyim mi şimdilik yoksa hocaya bu konuyu açayım mı? İlk hafta çok ağrım oldu diş fırçalayamaz hale geldim fakat şu an çok hafif ağrılarım var.

Sayfayı Paylaş