Çalışma günlerinizi nasıl ayarlıyorsunuz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gokhan0322 tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gokhan0322

gokhan0322 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    1 gün çalışıp 1 gün dinlenerekmi. yoksa haftada 4 güne yayarak 2 gün çalışıp 1 gün dinlen, 2 gün çalışıp 2 gün dinlen şeklindemi yapıyorsunuz ? umarım sorum yeterince açıktır. sizce hangisi daha faydalı olur.

2. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    flexor un başlangıçta yaptığı programlara göre ilk ay 1 gün çalışma 1 gün dinlenme 2.ay 2 gün çalışma 1 gün dinlenme 3.ayı bilmiyorum:D

3. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kişiden kişiye değişir bu çalışma sistemi
    bazı kişilerin belirli günler işi olur o gün off yapar vs
    benımki mesela
    pazartesi:göğüs biceps salı:karın çarşamba:eek:muz triceps perşembe:karın cuma:sırt arka kol cumartesi:karın pazar: off
    gördüğün gibi karına önem verdiğinden o bölgeye özel salona gidiyorum
    ama mesela sen şöyle yapabılırsın
    göğüs-biceps
    of
    omuz-triceps
    of
    sırt-bacak
    of
    göğüs-biceps

göğüsle bicepsi haftada 2 kere çalıştırırsın ve sonraki hafta son çalışman omuz-triceps ondan sonrada sırt-bacak böyle atlamalı şekilde devam eder.

4. gokhan0322

gokhan0322 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    benim sorunum dinlenme olduğu için bu konuda sıkıntı yaşamak istemiyorum açıkcası. 1 gün çalışıp 1 gün dinlenmek gelişim için yeterli ir süremi. yoksa haftada 4 gün çalışıp 3 gün dinlenmek dahamı iyi olur ?

5. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1 gün çalışıp bir gün dinlenmek gayet mantıklı ve doğrudur.
    ancak bu sistemi uygulıyıcaksanız çalıştığınız günlerde idmandan maksimum performans göstermelisiniz.

6. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Kişinin antrenman geçmişi, beslenmesi, vücudu nasıl böldüğü, yenilenme kabiliyeti ile alakalı bence. Örneğin göğüs-kanat çalışıyorsam ertesi gün omuz ve kol çalışmıyorum ya off veriyorum ya da bacak gibi ilgisi olmayan bir kas grubunu çalıştırıyorum. Ancak özel birşeyler denemiyorsam genelde üst vücut- alt vücut olarak antrenmanı bölüyorum. 2 gün çalışıp 1 gün ara veriyorum. Gayet verimli oluyor bende. Takip ettiğim kadarıyla doğal çalışanlarda genel olarak önerilen de 1 gün çalışıp 1 gün ara vermek ya da 2 gün çalışıp 1 gün ara vermek.

7. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün çalışıp 1 gün ara veriyorum. Ara verdiğim gün genellikle yarım saate yakın yüzüyorum sonra saunaya giriyorum baya rahatlatıcı oluyor. Ertesi gün yeniden doğmuş gibi yeni bir antremana başlıyorum :)

8. mehmet gokhan

mehmet gokhan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    2 gun calısıp 1 gun ara vererek ama çok yorgun oldugumda spora gıtmek ıstemedıgmde vucudumu mutlaka dınlendırıorm zorlamak bı yere kadrdır

Sayfayı Paylaş