Çalışırken bazı kas grubu hareketlerini uygulayamıyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dmr tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ilk önce şunları tamamen bi belirtmek istiyorum:
    İlk olarak sayfaya girer girmez sabitlenmiş olan eklemlerden gelen sesler başlıklı konuyu inceledim ancak kendime tam bir çözüm bulamadım.
    İkinci olarak bench press, enseye press gibi hareketleri kesinlikle verimli bir şekilde yapamıyorum omuzda kütlemeler oluyor ve bazen bu kütlemeler sonucunda sakatlık olabiliyor. Ancak en çok yakındığım nokta dirseğimin arka kısmındaki kütleme benzeri olan şeyler yüzünden tricepsi çalıştıramıyorum düzgünce arada bir ağırlığı fazla tekrar yapıyorum onda da kas daha yorulmamışken oradaki kütleme benzeri olan şeylerden dolayı ağrıdan bırakmak zorunda kalıyorum, sorun olan yer ise kolunuzun arka tarafındaki dirsek kemiğinin çıkıntı olan yerden hemen biraz üst tarafları. Tendon denen şeylerden fln gibi mi bilmiyorum tam ancak ağrıyan yerde kassal yapı gibi duruyor elleyince.
    Üçüncü olarak ısınma konusunda ne kadar ısınırsam ısınıyım bunları engellemede sadece çok az bi faydası dokunuyor ve ayrıca ısınırken hareketleri tekrar ederken de kütlemeler oluyor.
    Dördüncüsü ise vücut çalışma yapmadan öncede bu tip şeyler oluyordu ama sanırım ağırlık kaldırdıkça daha fazla oldu :(
    Şimdi benim ne yapmamı önerirsiniz ?

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş