Çakma Köy Çocukları

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rambo16 tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Herkese selamlar, size biraz yurdum insanından dert yanıcam..

Her zaman tartışılır.. Tartışılmasada güç-kuvvet muhabbetlerinde hep dillendirilir,
    Köy çocuklarındaki doğal kuvvetmi yoksa şu "badicilerdeki" uzaydan indiği varsayılan genelde iğneyle vs haplarla elde edilen yapay güç mü?

Öncelikle şunu belirteyim o taşfırın köy çocukları çok rahat bi 30-40 yıl geride kaldı ki oda babam ve akranlarının gençliği/çocukluğu demek oluyor..

Benim yaşadığım yerde özellikle Bursa civarlarında hala köy çocuğu geçinenler var .
    Şimdiki çakma köy çocuklarının tek bildiği şey her fırsatta otobüs yada motorla(ki genelde motorları vardır ve tabiri caizse hayvan gibi bağırtırlar) şehir merkezine gelip özünü değiştirmek çok tanık olduğum arkadaşlar var ilk olarak şu maşa mı ne baş belasıdır saçlarına ondan çektirirler.. Sigara emzik gibi ağızlarından düşmez.. Genelde alkol kullanırlar.. En ağır yaptıkları iş damdaki hayvanlara yem vermek yada traktörle tarla sürmektir..

Ve bu çocuklar yıllar önce gerçek köy çocukluğu rolünü üstlenen kişilerin üstünden primlenerek biz köy çocuğuyuz gücümüz içimizde saklı gibi bir takım züğürt tesellileriyle kendilerini avuturlar..

Yine işin garip kısmı saatlerini salonda geçiren ve haliyle irileşen vücutçu arkadaşların her nedense bu arkadaşlardan güçsüz olması gerekir çünkü onlar doğaldırlar(!)

NOT: Her genellemenin yanlış olduğu düşüncesine kısmen katılıyorum.. Biryerlerde hala köy çocuğu olarak yaşayıp bu yazıyı okuyan olursa üstüne alınmamasını şiddetle tavsiye ederim..

SaygıLar...

demircan256, R10, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    var malesef bole tıpler bu koy gencındekı acı kuvvet konusu bıraz nadır onuda solım

ama suda var tarlayı capayla kazan mı dersın tas tasıyan mı dersın ole koylude var ama sımdı nerdeeeeee

bıde bu bız anadolu cocugyuz muhabbetını bana cok yaparlar :)

anlıycagan mıllet cok garıp :)

ve sunu solım salonda ıyı antrenman yapan adam tabıkde cogu ksıden ve o koy cocuklarından daha kuvvetlıdır

demircan256 bunu beğendi.
  3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    abi köy çocuğu sehir çocuğundan daha kuvvetli tabi çünkü adam yoruluyo çalışıyo ama body ciden gçlü olamaz tabi

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ben kendımden ornek verım

benım annemın aılesı makedonyadan gocmus buraya dedm cok ırı yapılı ve cok ıyı bır gurescıymıs zaten 97 yasında vefat ettı :) kı ben hayatımda gureste steroıddı ondan duydum onuda eklım :) yası daha 18 ıken bı gun atla tarlaya gıdıyor ama atın ustunde 4 yasındakı kardesı var neyse at bı derenın kenarına gelınce huysuzlanıyor falan dedmde ata vuruyor at da tık yok :) yıne yıne yok :) neyse cebınden cakmagını cıkarıyor atın k..ına bastıryor :) at o hısımla dededım kardesını ustunden atıyor dedem ole kızıyor kı atı sırtladıgı gıbı dereden karsıya gecırıyor :) kı bu at dedıgımız hayvan ole koyun degıl kı mın 300kg ama ıste ıyı genetık ıyı beslenme cok seyelr basarbılıor tabı unutmayalım dedem omzan bıle gursıyor kı 18 yasında ılk kez tartılmıs 120kg gelıormus sonra bu kılosu 180e kadar cıkmıs boyu 197cm bırı :)benım en ılgınc anım ıse dedem 93 yasındayken kurban bayramında boga almıstık bız neyse kasap elınden kacırdı bogada kactı ama aygından baglı kımse tutamıyor dedem boynuzundan tuttgu gıbı yere yatırdı hayvanı

ama suda var aynı dedemın erkek cocoukları olsun yegenlerı olsun hala dev gıbı onkolları olan cok guclu ve ırı yapılı ınsanlar . ben teyzemın daha bırkac yıl onceye kadar komur sobasını sırtlayıp 6 kat yukarı cıkarıp ınıdrdıgını bılıyorum . doktor yasakladı da braktı yası 68 :)

dıger dedemde bır gurescı benım oda cok cok guclu bır adammıs demırlerı falan yamulturmus gencken . nal yamulttugu olmus kaz kez ıddıa sonucu benım babamda lısede ve unıversıtede yıllarca boks yapmıs. su anda 51 yasında ısteyen ınanmaz gecn gun olesıne evdekı benche 50kılo taktım bı yapsana baba dedım. kı 25 senedır agırlık falan hıc kaldırmamıs. tak 50 kıloyla 15 tekrar yaptı .80 koydum 1o tekrar yaptı 100 koydum 8 tekrar yaptı kardesmın ısrarıyla agırlıgı 135kg yaptık 3 tekrar yaptı . annem gelmese bız "160 a nıyetlendık kı olmadı . babam su anda ıs seyahatı ıcın amerıkada 6 ay sonra doncek dondugu gun ılk ıs cekıp buraya vıdeosunu paylascam :) guc olayı gercekten genetık bunun ne beslenmeyle nede baska bır seyle alaksı var . benım kardesım bıle 1 yıl once omuzu cıkana kadar grekoromen guresırdı . 14 yasında 120kg bench yaptıgını bılıyorum . omuzu gectıgınde onunda bır vıdeosunu koyup payalsıcam burda . gercekten bu guc olayı cok garıp ve ılgı cekıcı

aılede ben harıc erkeklerde bılek kemıgı 20cm den asıgı adam yok bı ben cok ınce yapılıymısım kucukken ebnım 17 :( bbamın 21 cm bılek kemıgı var kardesımde 20cm . aılede garıp bır ırılık ve guc var bızım . bence arastırılması gerekn bır konu cunku benım aılem ole hıc fazla calısma yapmamıs hep ırgatları varmıs kendılerı hıc calısma geregı duymamıs bır ıste

Son düzenleme: 16 Eylül 2011
    demircan256 ve Rambo16 bunu beğendi.
  5. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    beslenmeyı de goz onune alalım bence

6. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş ne aileymiş sizin aile :)

demircan256 ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    zaten annemın babmla evlenme olayı dedemler gureste yenısememıste ole bır durum olmus :)

8. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Stevenlms bende senı merak ettım sımdı =)

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ben ole ırı kemıklı bırı degılımdır ama normalden daha guclu oldugumu soleyebılırım

ben cocukluktan berı hep sık hasta olurum ve cok zayıf bır cocuktum ben

ama su anda baya ırı yarıyım :)

ıstanbul bulusmasında fotolarımda olucak orda goruceksınız hepınız ama tabı ole super bır vucut sozu vermım kımseye hala kullndıgım kortızon ıcerıklı ılaclara var ne kas ınsa edebılıyorum nede koruyabılıyorum. hem bel sakatlıgım nuksettı hemde omzum sakatlandı :(

ama yınede ırı yarı bır adamımdır :)

10. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    stevenlms sizin sülale hulk gibi maşallah :D

11. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    bitaraftanda koydeki cocuklar acik hava ve dogal beslenme ve gun boyu disarda olma stressiz sehir hayatindan ve radyasyonundan uzak gollerde yuzek buz gibi suari icip bogazi agrimayan butun gun disarda oldugu icin gunesten yararlanan sert seyler yedigi icin disleri ve kemikleri guclenen agaclara tirmanan camiye giden kisiler olduklari icin onlarin hayati dogal body gibi hergun antrenman yapiyo gibiler o yuzden hacimsiz ama kuvvetliler yani bu koy cocugunun bi sehir cocugundan daha direncli ve kuvvetli oldugu dogrudur. cunku sehirdeki anne babalar genelde cocuklari herseyden sakinirlar ama koydekiler ne hali varsa gorsun gibi bi tavirla davranirlar bu yuzden olsa gerek

12. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    '' camiye giden kişiler '' derken ne anlatmak istedin anlamadım :)

demircan256 ve kaanmert bunu beğendi.
  13. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    camiye giden kişiler derken?

14. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    namazda bir spordur demek istemiş heralde :)

Berkthagar, TeFo ve demircan256 bunu beğendi.
  15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ben özellikle şu anadolu çocuğu muhabbetine ekstra uyuz olan biriyimdir. baba tarafı makedon-bulgar göçmeni, anne tarafı da arnavuttur benim. bir rumeli türkü olarak bu anadolu çocuğu muhabbetine inanılmaz uyuz olurum bak öyle böyle değil. salak salak hareket eden, görmemiş olanların bir kısmı "biz anadolu çocuğuyuz" sömürüsünü çok büyük bir şevkle yapar... çok ters bir şekilde damarıma basar bu konu o yüzden sert konuştuysam kusura bakmayın :D

şu şekilde açıklayayım, biz ailede bu tiplere "tabansız" deriz. özünde kılıbık, yanında 5-6 kişi olmadan delikanlılaşamayan ama işine gelince de anadolu çocuğu olan tipler. bu insanlara sorsanız mesela kendisi inanılmaz kuvvetlidir, aynı anda 3 kişi yere serer ama gerek olmadığından dolayı ağırlık çalışmaz, dövüş sporlarıyla uğraşmaz vs vs.

NOT: insanları genellemek yanlıştır tabi ama kendim için söylüyorum, AŞIRI milliyetçiyimdir, ülkemi, yöremi özellikle çok severim. bu yüzden de tepkilerim serttir ve bazen de kırıcıdır (arnavutluk ile de alakası var tabi :D) o yüzden kusuruma bakmayın ama düşüncelerim böyle...

EDIT: stevenlms hemşeriymişiz yahu yeni fark ettim :D

Son düzenleme: 18 Eylül 2011
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    arnavut damarı sende de var demkkı :) bız bırde ınatcıyızdır :)

bende gercekten cok kızarım bu anadolu cocugu muhabbetıne ınan . ben bu lafı fransanın ortasında duydum o gunden sonrada artık garıpsemıyorum

adamın bırı kavga ettıgı zencı bırıne ben anadolu cocuguyum dıye bagırdı ve parkın ortasında zencıden dayak yedı dk larca :)

17. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yahu ben hakkaten anlamıyorum bu işi. anadolu çocuğu demek ne? ezildin mi? istanbuldaki herhangi birisinden daha kötü imkanlara mı sahiptin? yahu şurda gözümüzün önünde, koca istanbulda ne hallere düşmüş insanlar var... adamlar açlık sınırında, hatta aç fakat istanbullu. zamanında büyükleri hatalar yapmış, bütün parası çarçur olmuş evini barkını kaybetmiş ancak adam istanbullu, bu adamın günahı nedir?

bir de hemşeriymişiz yahu :D

Danny Boy ve demircan256 bunu beğendi.
  18. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Nihat dogan da anadolu cocuguydu dımı =)

19. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    bi arkadaslarla koyde gidiyoduk camiye hem yol uzun cok yuruyoduk hemde dha kasli olmak icin dua ediyoduk ondan dedim :D

20. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ikinci dediğini ben de yapıyorum ama bizim cami eve o kadar yakın ki müezzin sanki bizim balkondan okuyor :D

YandımAli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş