Çabuk açıkma hissi.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emrea16 tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba .
    yaklaşık 7 aydır bu sporun içerisindeyim . ve 7 aydır yaptığım spora uygun şekilde diyet uyguluyorum .

Fakat yediğim ana öğünler arasından 1 saat ya geçiyor ya geçmiyor bende yine bir acıkma durumu oluyor . Az buz da yemiyorum hani . Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar varmı ? Varsa aldıkları ,uyguladıkları önlemler nelerdir. neler yapıyorsunuz ? Paylaşırsanız sevinirim .

1 günlük beslenme programıma örnek vermek gerekirse

sabah 07:00 : 5 yumurta(4 beyazı) , yarım paket ülker form diyet büskivi , 20gr fıstık ezmesi , yarım muz

ara öğün 10:00 : 1 adet yeşil elma

öğlen 12:00 : 400 grama yakın tavuk göğüsü tava(az zeytinyagında) veya haşlama , 100gr bulgur pilavı

ara öğün 15:00 : 1 avuç fındık , 1 adet kuru incir

akşam(idmandan 3 saat önce ) 17:30 :
    1- 100gr kepekli makarna ( tonbalıklı veya lorlu),
    2- 100gr kepekli prinç
    3- 2 adet orta boy haşlanmış patates

bu üçünden biri akşam öğünü için

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yapılan son araştırmalara göre, çok öğün yemek metabolizma hızına etki etmiyor. eğer metebolizmam hızlansın diye ara öğün yapıyorsan, bu metabolizmayı hızlandırmak yerine sürekli insülin dalgalanmasına sebebiyet veriyor ve acıkma hissine neden oluyor. tavsiyem ara öğünleri çıkar yada ana öğünlerle birlikte tüket.

3. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bende de var bu sıkıntı. Takipteyim.

4. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    tavsiyem herkese yazdığım gibi sabahları daha doyurucu bir kahvaltı yapın örneğin diet bisküvi yerine tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz 2 veya 1 dilim sizin tercihniz

5. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bundan 2 hafta once yaklasık 3 dılım yıyordum her sabah . değişen birşey olmuyodu . yıne aynı sekılde cabuk acıkma soz konusu oluyor.

6. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ara öğün olması insülin dalgalanmasına mı neden oluyor hiç sanmıyorum.Yağ yakımı dönemindede ara öğünlerimiz oluyor bunun nedenide insülin dalgalanması olmasın ve yağ yakalım diye.

7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bunlar eskide kaldı artık, diyetisyenler bile artık 3 ana öğünlü diyetler yazmaya başladılar. yemek yendiği zaman miktarı önemli değil kan şekeri yükseliyor ve bir süre sonra düşüyor ve buda aslında yağ yakımını yavaşlatıyor. yağ yakımı için kan şekerinin her zaman düşük olması lazım.

8. melfuranyus

melfuranyus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 avuç fındık çok fazla yağ yokmu hocam ?

9. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Diyet döneminde sağlıklı yağlar alınmalıdır.Bunlar cevizde,fındıkta ve birçok şeyde bulunuyor.1 avuç fındıkta kararında bence.

10. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Glisemik indeksi düşük besinler tüketirseniz yani bol lifli uzun süre tok tutacaktır sizi.

11. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    o zaman ballı reçeli sağlam bi kahvaltı şart olabiliyorsa krem tulum çeçil beyaz lor bunlar hem protein hem de tok tutacaktır bence

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    suyu azaltman (istek dışında) kanplazmandaki şekeri korumalısın. portakal suyu sıkma vs. %100 istedğin zaman alabilirsin bunlar reseptörleri etkilemez
    osmo reseptörler birlikte çalışarak mide kasılmalarını ve karaciğer enzimlerini arttrırarak metabolizmayı yavaşlatarak gereksiz enerji kaybını önler.
    ara öğünü terk etme aksi takdirde kimyasal sindirim olmadığı için ısı kaybı ve halsizlik ( karaciğer enzimi) ve metabolizmanda yavaşlama olacaktır.
    protein aşırı almamalısın, buda vucut ısında artış ve gereksiz enerji kaybına ve enerji elde etmek için atp sonrası açığa çıkan maddler kanplazmanda toxin etkisi yaratır.
    buda reseptörlerin yanlış sinyalizasyonuna neden olur. protein yüksek ise suyu arttırabilirsin.

Son düzenleme: 29 Nisan 2013
  13. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bilgi ve yönlendirmeler için çok teşekkürler arkadaşlar .
    fakat hala bir çözüm yaratamadım bu konuya .
    günlük ihtiyacım olan protein miktarını besinlerden ve ek takviyelerden yeterince sağladığımı düşünüyorum . ve günde yaklaşık 3lt gibi bir su tüketimim oluyor .
    katlanmaktan başka bir çare yok şuanlık

14. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Örneğin bir öğünde 100 gr karb, 50 gr protein, 10 gr yağ alıyorsun. Böyle hemen acıkırsın. 30 gr karb, 50 gr protein, 50 gr yağ al. Yağlı ve proteinli beslendiğinde kolay kolay acıkmazsın ben bunu şu an yaptığım diyette anladım 2-3 öğün yapıyorum sabahki öğün hariç diğerlerinde karbonhidrat yok 500-1000 gr arası tavuk 50-100 gr arası da yağ oluyor öğlen yiyorum akşama acıkmıyorum bile.

İster kg almaya çalış ister vermeye çalış karbonhidratı her zaman dengede tutman lazım özellikle diyet döneminde epey bir azaltman lazım, protein her zaman yüksek olacak yağlar da kg alma döneminde yüksek diyette orta olacak az değil. Tabi sağlıklı diyet isteniyorsa.

Bisküviyi çıkar hiç bir işe yaramaz anca zararı dokunur ve karbonhidratı azalt ona oranla yağı arttır.

Son düzenleme: 29 Nisan 2013
  15. NSN

NSN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genelde he akşam yağsız bulgur,makarna veya pilav yiyorum etimin yanında gündüz ve akşam ekmek yemiyorum. bir sıkıntı olurmu karbonhidrat konusunda

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:46 ----------

Suyu azaltman (istek dışında) kanplazmandaki şekeri korumalısın. portakal suyu sıkma vs. %100 istedğin zaman alabilirsin bunlar reseptörleri etkilemez
    osmo reseptörler birlikte çalışarak mide kasılmalarını ve karaciğer enzimlerini arttrırarak metabolizmayı yavaşlatarak gereksiz enerji kaybını önler.
    ara öğünü terk etme aksi takdirde kimyasal sindirim olmadığı için ısı kaybı ve halsizlik ( karaciğer enzimi) ve metabolizmanda yavaşlama olacaktır.
    protein aşırı almamalısın, buda vucut ısında artış ve gereksiz enerji kaybına ve enerji elde etmek için atp sonrası açığa çıkan maddler kanplazmanda toxin etkisi yaratır.
    buda reseptörlerin yanlış sinyalizasyonuna neden olur. protein yüksek ise suyu arttırabilirsin.

portakal suyu yağ yakım döneminde gün içinde hangi zamanda içilebilir ?

16. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Kaynak paylasabilir misin?

17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ağır antrenman öncesi, esnasında ve sonrasında..

gün içinde mide kasılmalarını önlemek için kasılma anında. sinir merkezini uyarır.

Sayfayı Paylaş