Çıkmış karın kasları için

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EgedmiR tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar büyük çabalarımın ardından karın kaslarını ortaya çıkarmayı başardım.Fakat artık yaptığım karın egzersizlerinden verim alamıyorum.Dahada hacimli olmasını istiyorum.Bunun için nasıl bir çalışma uygulayabilirim? Ayrıca belirgin oldukları halde fazla sert değiller bunun için ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Hacimli yapabilmek için mekik çekerken ağırlık tabakalarıyla yapmayı öneriyorlar, sertleşmesi için de beslenmeni gözden geçirmen gerekir sanırım, sertlikten kastın sıkmadan mı yoksa sıkarken mi?

EgedmiR bunu beğendi.
  3. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Sıkmadan belli olmuyor malesef 20 kilo vermiştim eskiden bu yüzden biraz sarkma meydana geldi karın bölgemde sıkmadan düz bir şekilde görünüyor.Sıktıgım zaman belli oluyorlar fakat sertlik konusunda pek iyi olduklarını söyleyemem

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Sıkmadan belli olmamasının sebebi muhtemelen vücudunda ki yağ oranıyla alakalıdır sporcular için 8%~11% arasında(genetiğe göre) tam olarak göründükleri söyleniyor eğer bu seviyenin üstündeyse sıkmadan görülmemesini doğal karşılamak gerekli. Sertlikleri için şöyle söyleyebilirim ben 1 aydır diyet yapıyorum yağlarımı vücudumdan atabilmek için(2 senedir bulk haldeydim) henüz karın kaslarım görünmüyor üstelik göbeğim de hala duruyor ama sıktığım ve dokunduğum zaman sertlik açısından gerçekten iyi durumda olduklarını söyleyebilirim zannedersem bu beslenmen ile alakalı bir durum.:eek:

EgedmiR bunu beğendi.
  5. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ olduğunu düşünmüyorum.Verdiğim kilodan dolayı deriyle alakalı olabilir

6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Ben yine de ölçtürmende fayda var diyorum çevren de olan eczanelerde bi şansını dene derim o zaman kesin bi bilgi daha kolay olur senin için. :)

7. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Eczane ne şekilde ölçüyor?

8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Ben Capitol'de olan eczanede ölçtürdüm çıplak ayaklarla tartının üzerine basıyorsunuz, ellerinizle tutuyorsunuz sanırsam magnetik bir yoldan ölçüyordu üstelik sadece yağ oranı değil kas oranı, kilo olarak, yağ olarak her türlü bilgiyi veriyor. Ücreti 10 tl.

EgedmiR bunu beğendi.
  9. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Sertlik için http://leantrainingcompany.com/wordpress/resistance-tubing-exercises/abdominals-upper/ bu linkte verdiğim ikinci hareketi denemeni tavsiye ederim yalnız ikinci hareketi diyorum bu hareketi bir koltuğa da ayaklarını dayayarak yapabilirsin spor salonlarında da bu harekete ait sehpada da çalışabilirsin kesinlikle sertlik için en ideal harekettir.Sertlik için genelde sıkıştırma hareketi yapmalısın bu bahsettiğim harekette sıkıştırma hareketidir yalnız ne kadar sıkıştırma yaparsan o kadar sıkılaşma olacağı için karın kasları birbirine yakın durur ve karın kaslarının birbirine yakın durması demek onları ayıran çiziglerin altı ya da sekiz parça de kaybolmalarına yol açabilir çünkü sıkıştırıyoruz kasları ama tabi tercih senin sıkı çalışırsan böyle bir durumla karşı karşıya kalmazsın.Taş gibi karın kasların olmasını istiyorsan verdiğim linkteki 2.hareketi uygulamaya çalış.Ab Crunch yazan hareketi uygula.

EgedmiR bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende 20 kg gıbı bır kılo verdım ve karın kaslarım bellı oluyor ama oyle bakla bakla degıl genel olarak bellı oluyor bende artık plaka ile cekıyorum sizede onerırım

11. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    6 parçaya tam olarak ayrılmıyor çoğu insanda ama mesela ilk 2 parça ayrılıyor ortasındaki çizgi yok ama 3 ve 4. packlerde bunun nedeni nedir? Nasıl ayrılır?

12. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    bnde şu an yağ yakıorum daha hiç gözükmio ama plakalarla mekik yapıorum iyi oluo

13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    ilk iki parçanın ayrılması daha kolay çünkü mide ya da karına yakın olan parçalar ilk 2 parça onun için daha kolay ortaya çıkıyorlar diğerleri ise mideye karna daha uzaktalar onun için çıkmaları zor oluyor.

14. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Ha yani onlar da zamanla çıkar değil mi?

15. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Tabiki çıkarlar çalışmana devam ettiğin sürece.Benimkiler şuan 6 tane ortada çizgi var ama ben dahada hacim ve parçalamak istiyorum

16. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Peki hangi hareketleri kaç tekrar kaç set yaptın yazarmısın cardio yaptın mı :)

17. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Daha çok sıkıştırma hareketleri yaptım.Alt mekik arasıra çalıştım.Beslenmemde fastfood ve şekerli şeyleri kestim , bol su içtim.Cardio yapmadım eskiden koşucuydum bu yüzden her hafta sonu koşuyordum.Ayrıca gün aşırı yatmadan https://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY şu linkteki hareketleri yapıyordum

Sayfayı Paylaş