® Protein Tozunun Yarar ve Zararları ® Yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve senpaituyun tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. senpaituyun

senpaituyun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Salona başlayalı 1 ay oluyor evde yeterince beslenemiyorum

Kime sorduysam (forumda ilk defa soruyom) protein tozu gibi yardımcı maddelerden uzak dur dediler

Protein tozları ;

1)Seni yalnızca şişirir

2)Sekilli bir kas görüntüsü vermez

3)Kilo alır sın ve sporuda bırakırsan vücüdun salar

4)Kesinlikle uzak dur ... Gibi yorumlar aldım hep

Protein tozu kullanan ve bilgiye sahip olanlardan ricam ben evde yeterince beslenemiyorum;

1)Proteinz tozu alsam ne gibi yarar ve zarar ları olur?

2)Ben bu sporu senelerce yapma düşüncesinde deilim bi protein 2 ay gidiyo ise ortalama benimde spor hayatım belki 2 ay olacak

3)Önerebilceginiz bir marka varmı?

4)Protein tozunu bitirene kadar spora devam etsem ve bıraksam sonrasında sorun yaşarmıyım

5)Dendigi gibi protein tozu sadece beni şişirirmi

6)Asıl amacım şişmek deil belirgin parcalı kaslarımın olması protein tozlarının bunda etkisi nedir

........

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozunun yararını ve zararını formu okuyarak öğrenebilirsin. forumda olan bir şeyi sorarsan sana hocalarımızdan cevap gelmeyecektir. protein tozu iki ay gidecekse belkide spor hayatım iki ay olacak demişsin amacım belirgin ve parçalı kas yapmak demişsin. bi iki ayda belirgin ve parçalı kas yapılabilseydi ortalık bodyciden geçilmezdi. yani sadece bi kaç ay yapacağım diyosan belirgin ve parçalı kas hayalini unut.

3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    arkadaşım bu konular dışardan konuyla alakalı bilgisi vs hicbirşeyi olmayan herkesin kendisini bişeyşer söylemek zorunda hissettiği ve illede zararlı olduğunu söylemek zorunda hissettikleri konular

protein tozu ve amino asit gibi maddeler supplementtir öncelikle bunu bir bil ve sana zararlı diyenlere önce bunu anlat.
    supplementler ilaç değildir besin katkılarıdır .
    ama insanlar herşeyi bilirler ve protein tozu kullanıyosun diye ilaç kullanıyosun ben kullansam bende arnold gibi olurum filan derler..kullansınlar ve olsunlar cok memnun olurum

evde yeterince besleniyorum demişsin ama ne kadar besleniyosun acaba ?yeterli beslendiğini neye göre söyleyebilirsin ?günlük alman gereken protein miktarını biliyor musun acaba?
    öncelikle sporu ne kadardır yapıyorsun? 1 ay filan olduysa evet hiç supplemente dahi girme düzgün beslenmeye gayret et 2-3 ay vücudun bi ritme otursun ondan sonra gerekli supplementlere girersin

gelelim neden supplement alırız ve vücudumuz ne miktarda proteine ihtiyac duyar ..sen ağırlık yahut fitness çalışsan bir sporcu isen en basit hesapla vücudun kilon başına 1.5 gram proteine ihtiyac duyar yani atıyorum
    70 kilo isen ; 70 x 1.5 = ihtiyac duyduğun günlük! protein miktarı

kabaca söyleyeyim bu hesapta 130 gr günlük protein miktarına ihtiyac duyarsın ; şimdi söyle bana 5 adet yumurta beyazında 5-6 gr kadar protein var (fazlası olabilir ama cok fazla değil )
    100 gr tavukta 20 gr kadar protein bulunuyo
    evet günde kac yüz gr tavuk yemelisin veya kac adet yumurta yemelisiin yada sorulması gereken soru yiyebilirsinki ihtiyacın olan 105 gr proteini alabilesin? ki ilerleyince ihtiyacın olan miktar kilon x 2 ye cıkacaktır
    işte bu noktada protein tozları bizlere destek olur
    elimizden geldiğince besinlerden gerekenleri alırız
    ama yetmedikleri noktada supplement desteği yapmak gerekir ..
    supplementler budur ne eksiği ne fazlası
    mucize dopng veya ilac değillerdir denemek istersen veya arkadasların isterlerse alsınlar protein amino içsinler otursunlar bakalım oturdukları yerden arnold filan olucaklar mı?

supplementte alsan iş yine sana ve çıkardığın antremanlara kalır bunlar sadece vücudunun ihtiyac duydukları minimal yakıtlardır..

umarım acıklayıcı olmustur
    saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:29 ----------

bikaç ay yapıcam amacım hafif kaslanmak ben öyle şişmek istemiyorum vs gibi konulara cevap yazmak bile istemedim bu arada bu konulara ziiyadesiyle değiniliyor =)

4. senpaituyun

senpaituyun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cvbın için sagol

Diyorsunki protein tozları ek besin katkılarıdır.
    Bu şekilde oldugunu az cok biliyorum

Dogrusu bende kısa sürede birşeylerin deyişmesini isteyenlerdenim yani 2 3 ay yapayım sporu vücudum aynada bakıncabeni tatmin etsin amacım bu

Aklımı karıstıran olan şuydu
    Salonda 2 antrenör var ikiside oldukca vücutlu kişiler vücutlu derken cok şişkin kollar kapanmıyor düm düz bi kas yıgını şeklinde
    Hergün portein tozları portein çikolataları portein agırlılı besinler ve bikaç madde daha alıyorlar

(Benim düşüncem) böyle bir vucudun ne çekiciligi olurki kocaman bi kas kütlesi

Hocalarıma ve size sordugum aldıgım cvp su beslenmezsen gelişemezsin ben ciddi anlamda beslenemiyorum sabah 3 yumurta bi ögün makarda bi ögün tavuk pilavla olcak iş deil sanırım bu

Gelişmek istiyorum ama beslenemiyorum protein tozu almak istiyorum ama etrafımdakiler hocalrda dahil o proteinlerle kas kütlesi halinde

Uzun oldu kusra bakmayın;
    Ama ben protein tozu kullansan sadece ve beslenmemede yine dikkat etmeye calıssam şişermiyim yoksa belirgin bi kas olgunlaşması olurmu

5. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    Madem 2 ay yapacaksın hiç başlama daha iyi zaten ilk 3 ayda protein tozu kullanılmaz o da ayrı mesele.

6. senpaituyun

senpaituyun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Ben bu işi prof yapma derdinde olmadıgım için 2 ay gibi bi örnek verdim alacagım protien tozunun bitiş süresi dahilinde
    Parcalı kas derken ise yine cok prof fit bi vücut anlamında sölemedim ... benim antreneörlerim protein tozu vs bir cok madde alıp kas yıgını halinde geziyo
    Ben şişim kas yıgını olmak deil belirgin bi kas olması taraftarıyım 2 3 ay da sanırım az cok bu istegi karsılar sanıyorum

Asıl sorun bende protein tozu alsam sadece kas kütlesi halinemi gelirim yoksa kaslarım belirgin bi hal alırmı

Sadece protein tozu alcam alırsamda baska madde almıyorum buda önemli sanırım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:51 ----------

aRkadasım bilgin varsa yaz lütfen benim yazdıklarımıda iyi oku

Ben prof olayım demiyorum 2 3 ay vücudum sekle girsin yeter mantıgındayım

beslenemedim içinde tozu sordum olay bu yani toz beni şişirirmi kaslarımı belirgin halinemi getirir amac bu

7. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    praotein senin vücut şeklini belirlemez tek başına seni kas kütlesi haline getirmez. bunu senin çalışmaların belirler. öncelikle şunu karşılaştır o hocaların ne zamandır bu sporla ilgileniyo ve sen ne zamandır bu sporla uğraşıyosun. hocalarının o şekilde olmasının nedeni uzun yıllar bu sporla ilgilenmeleridir :) kas kütlesi fazla olunca napıyım demişsin tabi o da zevk meselesi ben kendi vücudumun öyle olmasını isterim :D yani işin özü protein tozu senin kaslarnı belirgin hale getirmez veyada seni kas kütlesi haline getirmez. ne kadar çalışırsan o kadar gelişirsin atıyorum bi yıl çalışırsan kasların belirginlerşir on yıl çalışırsan kütlen gelişir umarım açıklayıcı olmuştur :D

Son düzenleme: 14 Ağustos 2010
  8. senpaituyun

senpaituyun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

sagolda ciddi derdimi anlatamadım

2 3 ay sıkı bir çalışma yapcam
    evde beslenemedim için protein tozu alma düsüncem var

Portein tozsuzumu daha iyi şekillenirim
    Protein tozlumu

Sorun bu yani ..şişerim demiyorum tek fark bu şekillnmek anlamında .. zaten baska hiç bir katkı almıcam sadece toz

9. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    ilk msjında amacım şişmek değil dediğin için yaptım o açıklamayı thums: neyse eğer dediğin gibi beslenemiyosan protein tozu gerekecektir. gerçi ilk üç ay supplement önerilmiyo bende önermiyorum çünkü vücut herşeye rağmen gelişiyo bu ilk üç ayda desek yeridir. ama ciddi beslenme bozukluğum var diyosan kullanabilirsin protein tozunu. iş kasın belirli olma meselesine gelince evet iki üç ayda az bir gelişme kaydedebilirsin ama aynanın karşısına geçip bakınca öyle her kası göremezsin biraz gögüs çıkıntısı ve birazda kol kalınlığı olacaktır iki üç ayda elde ettiğin. ama sadece kalın duracaktır kaslı gözükmeyecektir. yani dışarıda birisi baktığı zaman kas yapmışsın gibisinden bi yorum alman zor kolun belki sert olur ama sıradan durur. senin istedigin sanrım kaslar biraz belli olsun istiyosun. bu açıklamayıda onun için yaptım gerisi senin bileceğin iş ;)

10. senpaituyun

senpaituyun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz daha benim istedigim cvp oldu sgl ;)

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İyi bir antrenman programı ve iyi bir beslenme programı yapıp uygulamaya bak. Bu konuda seni en yakından görmüş salondaki hocaların yardımcı olacaktır. Bu iki ay süresince de supplementleri araştırıp bildiklerinden emin olmadan alıp da kullanmaya kalkma. Para verdikten sonra nasıl tüketeceğini soranlardan olmazsan hem paran hem zamanın boşa gitmemiş olur. Ayrıca iki ay yapıp bırakacaksan en azından aralıksız disiplinli bir şekilde geçsin bu iki ay. Antrenman kaçırmama alışkanlığı kazanırsan zaten bu spora şimdi devam etmesen daha sonradan tekrar başlamak isteyeceksindir. Bir deneyip gör, bakalım...

12. senpaituyun

senpaituyun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Amacım zaten düzenli bi porgram la calısmak zaten 3 hafta filan oldu baslayalı kollarda ve gögüste deişimi görebiliyorum

Tozun bu gelişmde nasıl bi etkisi olur merakım o yündeydi dahadamı belirgin hale getircek kasları yoksa şişicek mi

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Temel enerji kaynakları olarak protein, karbohidrat ve yağ alımlarını ön görüldüğü hesaplı bir şekilde alman lazım. Bunları hesaplı bir şekilde almadıktan sonra kullanacağın protein tozunun da değeri yok. Öncelikle iyi besleneceksin. Daha sonra iyinin daha iyisi olarak antrenman sonraları için recovery süresi kısa olan protein kaynaklarına yönelebilirsin, bu noktada da aklımıza ilk olarak "whey" geliyor. Durum bundan ibarettir.

14. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    2-3 ayda vücut şekle girse salon hocası iflas eder

vücut şekle girmesi için , çatı dedikleri şey için en az 1 sene lazım.. 2-3 ayda hiç bi deisiklik olcağını sanmam

15. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    1)Proteinz tozu alsam ne gibi yarar ve zarar ları olur?
    Bir zararı yok fakat ilk 3 aydan sonra alsan senin için daha iyi olur ben alma derim antrenmandan gelince 1 Litre süt iç 30 gr protein ihtiyacını karşılarsın oda sana yeter.
    2)Ben bu sporu senelerce yapma düşüncesinde deilim bi protein 2 ay gidiyo ise ortalama benimde spor hayatım belki 2 ay olacak
    2 ay için gitceksen hiç alma zaten protein tozunu ilk 3 aydan sonra önerilir.
    3)Önerebilceginiz bir marka varmı?
    Weider.
    4)Protein tozunu bitirene kadar spora devam etsem ve bıraksam sonrasında sorun yaşarmıyım
    Yaşayacağını pek zannetmiyorum bende 1 ay kullanıp bırakmıştım yine aynı seviyede yükselme sağladım.
    5)Dendigi gibi protein tozu sadece beni şişirirmi
    Hayır.
    6)Asıl amacım şişmek deil belirgin parcalı kaslarımın olması protein tozlarının bunda etkisi nedir
    Bu sorundan Fit bir vücut istediğin anlaşılıyor o zaman arkadaşım almana gerek bence normal besinlerden karşılamaya çalışabilirsin hocandan fitness programı isteyebilirsin yada kick boks'a gidersen orda kırmızı kas çalıştırırsın oda dayanıklılık verir ve vücudunu şekle sokar , body'de yaptığın beyaz kastır.

16. accman

accman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu ürünleri kullanırken dikkat edin,,
    kanımdaki demir seviyesi ve depolarım tavan yapmış,,
    kalbim tekliyor ara sıra damarlar sıkışıyo gibi oluyor,,
    hangi mal %15 demir koyar bir ürünün içine,,

Sayfayı Paylaş