Zottman Curl

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Emrahbozoglu tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar Arkadaşlar

Size çok sağlam bir hareket olan Zottman Curl'den bahsetmek istiyorum. Biceps egzersiziyle önkol egzersizini bi arada yapmanın hem zevkli hemde etkili yöntemi. George Zottman tarafından 1920'li yıllarda bulunan bu hareket gerçekten efsanevi bi hareket.

Yapılışı: Normal biceps curl yapar gibi dumbbelllar yanda avuç içleri karşıya bakacak şekilde tutulur. Normal curl hareketi gibi dumbbelllar yukarı kaldırılıp kasları sıktıktan sonra eller bilekten dönürülerek avuç içleri karşıya bakacak şekilde aynı sıkılıkta aşağıya indirilir. Aşağı pozisyonda tekrar bilekten eller döndürülerek başlangıç pozisyonuna gelinir ve hareket aynı şekilde devam eder.

Linkte yapılışını görebilirsiniz;

http://www.muscleandstrength.com/exercises/zottman-curl.html

Herkese iyi çalışmalar​

GöktuğMuammer bunu beğendi.
  2. GöktuğMuammer

GöktuğMuammer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hareketi yapan var mı programıma eklemeyi dusunuyorum normal dumbell curl yerine yapılabilir sanırım

3. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    Şu açıdan mantıklı. bicepsi çalıştıran supinasyon hareketini de yeteri kadar yapıyor. yıkarıda tekrar aşağı çevirirken yine bir miktar biceps çalışıyor

şu açıdan kötü: biceps brachii daha çok anaerob çalışan kanlanması iyi olmayan patlamalı hızlı kısa süreli egzersizlerde çalışan bir kas grubu.
    buraya kadar ki kısım bilimsel kısımdı. aşağısı benim yorumum:
    bu hareket baya uzun sürüyor. Bicepsin gücünü birden tüketmek daha doğru gibi geliyor bana.

Sayfayı Paylaş