Zor kilo alan birisiyim-eksik 10 kilo

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve oğuz-oğuz-oğuz tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    merhabalar.foruma yeni üye oldum.kısa bir zaman önce bıraktığım bu spora geri döndüm.daha önce hiç takviye almamıştım.genel olarak vucudu büyütme ve ağırlığı arttırmaya ihtiyacım var.sizce karbonhidrat ağırlıklı toz mu kullanıyım yoksa protein ağırlıklı mı?
    mesela(hardline pro gainer 5000)'de %80 karbonhidrat,%20 protein.%100 protein içeren bir ürün mü kullanmalıyım.10-15 arası kilo alıp vücudu otturmak için ne kadar süre kullanmalıyım?
    bu arada güvenli olarak bu ürünlerden elde edeceğim yerler nereler.neticede bu ürünlerin merdiven altı olanlarıda bulunuyor.3-5 kuruş ucuz almak için işe yaramaz ürünlere para vermek istemiyorum.profesyonel arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.herkese teşekkür ederim.

2. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    10-15 kilo almak çok zor en az 7 ay vardir herhalde hem coğ vücut geliştirmeci weight gainerlerin gereksiz olduğunu söylüyor

3. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenmen nasil? Yemek yiyebilirsen cok daha hizli alirsin.

4. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    sporla beraber olunca daha iyi besleniyorum.fakat bıraktığımda boşluyorum.sanırım o yüzden vucudu oturttamadığım için sporu bıraktıktan sonra zayıfladım.sanırım tavuk haftada bir kırmızı ette haftada bir tüketiyorum.özellikle kırmızı eti iyi tükettiğimde kolay kilo alabiliyorum.onu gözlemledim.malum durum yetmiyor.hergün 300 gr kırmızı eti yedim mi ayın yarısını zor getiririz.aslında kısa zamanda hedeflemiyorum.sıkı beslenmeyle ayda 4 kilo almak yeterli olacaktır.ürün işe yarar mı?bu etkiyi gösterecek başka bir ürün tavsiyeniz var mı?

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ayda 4 kilo biraz fazla. Ben beslenme programiyla 1 ayda 2-3 kg aldim. Supp kullanmadan. Gainer zaten sekerden alir cogunlukla kaloriyi. Bir omlet tarifim var benim. 700 kusur kalorili. Ona bakabilirsin. Antrenman gunlugumde paylasmistim. Sabahlari onu ye, her turlu sey mevcut icinde.

6. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim.şimdi bakıcam programınıza.boy 192 kilo 80.90 na getirebilsem suplementsiz devam edecem.karbonhidrat neticede çoğu besinde bulunuyor.fakat her yemektende 3-4 er tabak yiyemiyorsunuz.mesela pilav iyidir.ama 2 tabaktan sonra devam edemiyorsunuz.ben özellikle idman günlerinde kullanmak kaydıyla suplement desteği almak istedim.diğer günlerde zorlayabildiğim kadarıyla zorlayacam beslenmeyi.ilginiz için teşekkür ederim.

7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    O konuda yaniliyosun iste. Fazla tabak yemek sadece kendine yuklenmek olur. Yine sen bir iki tabak ye ama iki ogun arasinda baska ogunlerin olsun. Beslenmeni oturtunca bir hesap yap, eger acik varsa ve bunu kapatmakta cok zorlanirsan o zaman supplementten yardim alirsin. Ben gainerin faydasini gormedim bunu da ekleyeyim.

8. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    günde yaklaşık 7 öğün yemek yiorum.zor kilo almaktan kastım ve şikayetim aslında bu.10 yıl profesyonel futbol hayatım oldu.uzun zaman sonra bu spor yaptım.fakat bıraktıktan sonra toplayamadım.tamamen doğal yollarla beslendim.fakat şuana kadar hiç kimse beslenme konusunda + şunuda yemen gerekli diyemedi.sabah kahvaltınızı gördüm.yanlış anlamayında ben onun 5-6 katını yiyorum.et kısmı biraz bende eksik.onun farkındayım.sanırım ona yükleneceğiz :D .boy uzun olduğu için sıkıntı oluyor.ben kesin karar verdim suplement kullanmaya ama marka konusunda terddütte kaldım.bu arada ameliyat geçirdiğinizi okudum.geçmiş olsun.zamanla toparlasınıız inşAllah.herşey için teşekkür ederim.

9. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Tesekkurler. O zaman bazal metabolizmani hesapla, antrenman kalorisini ekle. Onun ustune 500 daha ekle, sonra yediklerini hesapla. Aradaki farki yemekle tamamlamaya calis. Ant sonrasi 1 olcek whey ve gunde bir ara ogun olarak gainer tuket kesin kararliysan.

10. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yalniz supplementle de tamamlayamazsan yine kilo alamazsin :)

11. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    haliyle :D yatmadan önce öğünden saymadığım bir tarifim var.her zaman yapmıyorum.ama haftada 3 gün ortalama yapıyorum.onun yerine yapsam iyi olur diye düşündüm.tabi hergün.bu arada testosteron uykuda daha fazla salgıladığı için yatmadan içersem suplementin faydasını daha çok görürüm diye düşündüm.tarifim şu:1 büyük su bardağı süt,3 çorba kaşığı bal,6 tane yulaflı büskivi,1 yumurtayı mikserle karıştırıp içiyorum.suplementle tamamlayamazsam haftada 4 gün idmanı 3 e düşürmeyi düşünüyorum.saol herşey candot kardeş.

12. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Bal uyutmayabilir yalniz :) o saatte yumurtanin sarisini da yeme kollesterol yapar.

13. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    işte onun yerine yatmadan suplement kullansam uykuyu engeller mi?bal değilde yumurtadan dolayı şişkinlik oluyor.ve geç uyumaya neden oluyor.suplement kullanmış birisi olarak gece alınınca uykusuzluk yapar mı?cevap hakkında bilginiz varsa çok makbule geçer.saolun.

14. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Engellemez, saat 11 civarinda ya da yatmadan 1 saat once alabilirsin tabi.

15. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim.sürekli kullanıcam.3 ay kesintisiz.bir fayda göremezsem en azından aklımda şüphe kalmaz.yardımların için teşekkür ederim.birde son gün idman programımı yazmak istiyorum.hoca biraz acemi gibi geldi.yeni bir salondayım şuan.bu kas gruplarını haftanın 4.günü kullanmanın hacmimi daha hızlı arttıracağından bahsetmişti.fakat iyi vucuda sahip olmasına rağmen ben acemi olduğunu düşünüyorum.bir fikrin var mı?ağırlık konusunda vucumu zorlamaya çalışıyorum.
    haftanın 4.günü programı:
    Bench Press 4 set*10 tekrar*55 kilo
    Sguat 4 set*10 tekrar*90 kilo
    Leg Extension 4 set*10 tekrar 80 kilo
    Leg curl 4 set*10 tekrar 60 kilo
    Seated calf raise 8 set*12 tekrar 50 kilo

16. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Tum programi yazabilir misin? Belki bir nedeni vardir ona gore degerlendirmeye calisayim.

17. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    1.gün:
    bench pres 45 kilo 3 set-tekrar:12-10-8
    dambıl bench press 10 kilo 3 set-tekrar:12-10-8
    dambıl fly 8 kilo 3 set-tekrar:12-10-8
    10 dakika dinlenme+3 set barfix 10-10-10 tekrar -3 dakika dinlenme ardından
    pul down 55 kilo+4 set 12-10-8-6 tekrar

2.gün
    sguat 65 kilo 3 set-tekrar:10-8-6
    leg curl 50 kilo 3 set-tekrar:10-8-6
    deadlift 70 kilo 2 set-tekrar:12-10
    calf raise 50 kilo 5 set-tekrar:15-12-10-8-6

3.gün
    barbel press 40 kilo 5 set-tekrar:15-12-10-8-6
    dambıl press 8 kilo 6 set-tekrar:20-18-16-14-12-10
    tricep kickback 8 kilo 4 set-tekrar:12-10-8-6
    bilek ve arkol çalıştırmıyor şuan için.ileride 3.güne dahil edecekmişim.şuan için bu uygunmuş.
    birde
    barbel extension 25 kilo-3 set -tekrar:15-12-10

4.gün yularıdaki gibidir.
    kusura bakmayın program kağıdını aradım.ezberimde yok şuanlık program.bu arada sırf pazu vs çalışmamı istemedi hoca.1 ay sonra tekrar program dğişecek dedi.kişiye özel program gibi görünsede bana saçma geldi.siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme: 27 Eylül 2014
  18. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    o kadar yazdım, tapatalk sagolsuun gıtmedı yorum :(
    bak sımdı programı artı ve eksı olarak gruplayalım. artılarla baslıyorum. sen zayıfsın ve program buna gore dusunulmus.
    genellıkle press hareketlerı gıbı sısırıcı hareketler var yalnız bunun yanında fly gıbı olması gerekenler de es gecılmemıs. 3.gun press hareketlerının omuz ıcın oldugunu dusunuyorum umarım oyledır. omuz ıcınse tekrar sayıları guzel. omuz ıcın bunu yazan adam bos degıldır dıye dusunuyorum. ayrıyetten bacaga yuklenılmıs, bu da zayıf kısıler ıcın ekstra bır artıdır.
    gelelım eksılere...
    madem bolunmus program, neden sırt ve gogus aynı gun, ve neden sırta onem vermek gerekırken goguse daha fazla verılmıs? ayrıca bana sırt yetersız geldı koca hafta ıcın. kol calıstırmamasında soyle bır mantık olabılır kılonun buyuk oncelıkle gruplara dagılmasını ıstemıs olabılır. set ve tekrar sayıları ıyı ayarlanmıs olmasına ragmen neden sabıt kıloyla calısılıyor?burda kımsenın sana su hareketı yap, bunu sıl demesını dınleme, netıcede senı gormuyoruz ve olması grerken uzerınden yola cıkıyoruz. sen hocana bu soruları sor, sebebını ıyıce anla neden oyle yapmıs. sonra salonda onun calıstırdıgı kısılerın gelısımıne bak. eger adamın bılgısız olduguna kanaat getırırsen eger buraya detaylı fotolarını koy, ona gore bır program olusturalım daha deneyımlılerden de yardım alarak.

19. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    olur kardeş.saolasın.ağır çalıştığım için kilo arttırımı sabit olmalıymış.iyice kilo arttımı kas yıkımını vucudun karşılamaz yada kuvvetin yetmez diye düşünüyorum demişti.açıkçası birden yüklenmek istemiyorum.2 ay sonra filan kilolarda arttırımı düşünüyorum.2 ayda bir 5 kilo arttırımı nasıl olur sence?

20. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Kilo artirmak zamanla olmaz ki, senin gucune gore olur, ne zaman artirabilirsen o zaman artirirsin. Artik hafif dersin artirirsin. Ama bolunmus programlarda daha agir calisabilirsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş