Zor hacimlenen göğüs kasları

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yiko21 tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. yiko21

yiko21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar direk konuya giriyorum.Göğüs kafesim bana göre geniş.Sakın yanlış anlaşılmasın nasıl anlıyorsun, neye dayanarak böyle diyorsun diyebilirsiniz haklısınız ama bana göre geniş demek istiyorum ben.Profil fotoğrafımda da görülüyor orada sırtımı tamamen geriye çekmiş durumdayım ve omuzlarıma göre biraz geniş duruyor ya da bana öyle geliyor diyeyim.Şimdi sorum şu ben göğüslerimin bu yüzden hacminin çok yavaş arttığına inanıyorum.Şimdi hacmi artırmak için dumbell-fly hareketlerine ara mı vermeliyim(ki bence bu yanlış olur ama görüş almak istediğim için) yani sadece göğüste ağırlık kaldırmaya mı odaklanmalıyım göğüsümün hacimsel gelişimini hızlandırmak için.Yoksa öyle birşey yaparsam çok yanlış mı olur?Tek çarem sabredip uzun vadede hacim eklemem midir ?

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    zaten sabretmen lazım ben sunu yapıyım hemen şissin bunu yapıyım büyüsün yok öle :D programlarına uy beslenmene özen göster genetiğinde izin veriosa fora :D

3. yiko21

yiko21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Sabır zaten var ama sadece sormak istediğim daha hızlı olabilir mi ya da olmaması mı gerekir ?

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    hızlısını istersen steroid var :D anca bu :D

5. yiko21

yiko21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım hızlıdan kastım o değil.Öneri bekliyorum sadece..

6. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    aynı sorun bendede var . bench press , incline bench press ve dencline bench press olarak 3 hareket girmek istiyorum ama 3 press hareketi arka arkaya olurmu onu bilemiyorum. üst göğüs boş onun içinde çok ağırlık az tekrar yapabilirim 5x5 gibi belki iyi sonuçlar verir. benim önerim farklı şeyleri denemen ve gözlemlemen sonuçta herkesin vücudunun verdiği tepki farklı. şuan bench press,dumbbell fly,incline press,pullover olarak 4 hareket. 4 set incline barbell press ten sonra 2 setten dumbbell press yapıyorum. bu programdan sonuç alamazsam hareket sayısını 3 e düşüreceğim. incline press , dumbbell press , incline dumbbell fly olarak. sende bunları deneyip faydalanabilirsin ben 5 aylık sporcuyum ve cok gereksiz olarak 5 hareket girdim göğüse buda sonuç alamamama sebep oldu sende fazla hareket giriyor olabilirmisin ? bench press yaparken pozisyonuna dikkat ediyormusun? ben bu hatayı cok yapıyorum omuzlara bindiriyorum yükü diğer gün göğüsler değilde omuzlar ağırıyor :) set ve tekrar sayılarınıda değiştirebilirsin vücudu şaşırtmak açısından kolay gelsin

7. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bence fly ı çıkarma kası esnetmessen sakantlanma riskin dahada artar sana önerim göğüsü tek bir güne alıp girmen hem bütün performansını göğüse verirsin...

8. yiko21

yiko21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Evet bugün şöyle bir program denedim: 3x10 barbell bench press, 3x10 dumbell bench press, 3x10 dumbell fly, 4 set piramit incline dumbell press, 4 set piramit decline barbell press..Dediğin gibi ben de değişiklik deniyorum tepki almak için..Daha 8. ayımdayım ben de zaten :)

Evet sana katılıyorum ben de öyle düşünüp bırakmadım fly hareketini.1 günü sadece göğüse ayırıyorum zaten :)

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Göğüs kafesin gayet geniş gözüküyor . Fly hareketini bırakman için bir sebep göremiyorum . Bench pressi ilk sırada yaptığını varsayarak fly hareketinin bench presste kilo artırımını engelleyeceğini düşünmüyorum ancak 3x10 yerine 8-6 lı tekrarları denemeni tavsiye ediyorum . Ve Bir de göğüs için Bench Press ,Inclıne Press, Dummbell Fly yeterli senin için . Decline press cok gerekli bir hareket değil çıkarırsan gelişimini olumlu bile etkileyebilir ancak bunun yerine Dips yapaibliyorsan dips yapmalısın . Dips bench presste kilo artırımını da olumlu etkileyecektir . Dips yapaibldigini varsayarak Bench press - Inclıne press - Dips de başarılı bir program oalcaktir senin için . Dips ve Fly hareketleri göğüs kasını esnetmek açısından cok cok başarılıdırlar o yüzden biri varken diğerine gerek yok şu aşamada

10. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bench press hareketinde barı tutulması gerektiğinden daha geniş tutuyormuşsun gibi bir görünüm var. Press hareketlerinde bir süre normal geniştikte daha sonra ki süreçte de dar pressler yaparsan faydasını görürsün.

11. yiko21

yiko21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam fly hareketi tavsiyeni uygulayacağım..Dips yapıyorum fakat benim iki omuz başımda da sakatlık var o yüzden dips hareketinde destek alsam bile çok zorlanıyorum çoğu zaman..(bu arada omuz gününden sonra göğüs yapmıyorum kesinlikle..)Göğüs için dips hareketini en başta yapsam yanlış mı yapmış olurum acaba ?..

Evet doğru söylüyor olabilirsin hiç dikkat etmemiştimi, bundan sonra dikkat edicem..

12. EMRAH ÇAYIRCI

EMRAH ÇAYIRCI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Göğüsü çok hacimlendirdim simdi ise kucultmek istiyorum ne yapmam gerekiyor sizce sekilli durmasi icin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    pullover ve fly hareketini yap bench pressde kilo arttırma ve omuz başlarını büyütmeye çalış.

14. EMRAH ÇAYIRCI

EMRAH ÇAYIRCI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    gögüs olarak sadece pullover ve fly hareketini mi yapim zaten bench press calısmıyom incline bench pres yapıyordum sadece.

15. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    emrah bence sen başka bir konu açmalısın. bence 5 hareket fazla olmus ve coguda press. bugün şöyle birşey uygulayacağım sanırım incline bench press , dumbell press ve incline dumbell fly. bence barbell bench pressten sonra dumbbell bench press cok gereksiz. bence birini seç ve 4 set uygula. dumbbell fly eğik sehpada deneyebilirsin. ha belki pullover eklerim 3 hareketin sonuna ama pek esnetme hareketleri yapmıyorum üst göğüsü doldurmak istediğim icin. bugün uygularım iyi bi pump etkisi yakalarsam söylerim sana denersin nasıl olsa deneye deneye öğreniyoruz:)

16. EMRAH ÇAYIRCI

EMRAH ÇAYIRCI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen mehmet sen dene yararını görürsen bana haber verirsin :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : Göğüsler fora | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş