Zona hastalığı ve supplementler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Mr Perfect tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mr Perfect

Mr Perfect Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar.. Yaklaşık 1 hafta önce sağ kanat bölgemde aynı yerde ve sık çıkan sivilceleri farkettim. http://upload.wikimedia.org/wikiped...the_chest.jpg/220px-Shingles_on_the_chest.jpg Aynı bu resimdeki gibi.
    Bunu önemsemedim ve aynı sıklıkta göbek ve karaciğer bölgemde de çıktığını farkettim. Fitness hocama sordum "sinir stresten kaynaklanan zona" dedi. Eve geldiğimde zona hastalığını araştırdım ve aynı resimdekilere benzediği için kendi kendime zona belirtisi koydum. Ertesi gün eczaneye gittiğimde şansıma orada supplement magazası olan bir beyle karşılaştım ve bana acil kreatini ve protein tozunu kesmemi söyledi.
    Bu arada aldığım supplementler: Cell Tech Power Packs, Optimum Gold Protein, Gaspari BCAA
    Eczacıdan aldığım merhem ve hapı kullanmaya başladım fakat 1 hafta geçmesine rağmen durum hala aynı.
    Bu belirtileri yaşayan ya da bilen biri var mı içinizde?

2. H-u-n-t-e-r

H-u-n-t-e-r Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    zona hemen iyileşen bir hastalık değildir,stresle çok yakından ilgili ayrıca vücut direnci düştüğünde ortaya çıkar.bence önce bi doktora gözük teşhis kesinleşssin geçmiş olsun.

3. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Zona, sinir ucu iltihabı dediğimiz sinirsel bir hastalıktır. Supplement ile alakalı olacağını zannetmiyorum. En kısa zamanda uzman bir doktora görünün. Geçmiş olsun.

4. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    ciddi bir hastalık, benim alnımda çıkmıştı sivilce gibiydi ama daha değişik yağlı yağlı birşeydi önce kulağımın alt tarafı şişmişti kbb ye gittik kabakulak falan dedi yanlışmış.. sonra özel bir hastaneye gittim prof hekim vardı direk zona dedi. Sonra 4 sene 250 lira olan bir ilaç vardı ondan verdi 15 gün kullanadım ancak geçti. Hatta göz kapağım şişmiş ve kapanmıştı gözümde ondan sonra hafif bir görme bozukluğu meydana geldi. kalıcı hazarda bırakıyor ama vucutta çıkma durumunda ne olur bilmiyorum. Mutlaka bir doktora git. Plastik cerrahi olabilir.

5. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    zona hemen geçmez, suplementlere bağlama bunu,
    zona vücut içine yerleşmiş bi virüstür,
    sinir uçlarında yer eder ve hiç belirti vermeden bekler, ve stres gibi olgularla yahu direncin düşmesiyle ortaya çıkar ve bazen sinir uçlarında kalıcı hasar bırakabilir yani olası acı sürekli hale gelebilir, ve şunuda ekleyeyim geçse bile vücut direncin çok düşerse tekrarlama ihtimali oluyor ,
    ama iyileşirsin korkma,

ama kendine teşhis koyma.. şuana kadar söylediklerim sadece zona için geçerli,

durumun karaciğerindende kaynaklanan bi problem olabilir,
    bu nedenle kesin tanı için muhakkak cildiye bölümünden doktoruna danış

Sayfayı Paylaş