1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Zfrskr'nin Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve [Zafer] tarafından 14 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun dexter,iğne bizi bozar uzak durmak lazım :lol:

2. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    zfskr 2 aydaki gelişimin beni çok etkiledi.Bunu nasıl yaptın supplement kullandınmı neler yaptın.Kullanmadıysanda bence senin gibi hızlı gelişebilen biri mutlaka daha iyisini yapmalı supplement ii gider

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Maşallah zaferin özellikle bicepsleri çok iyi ve simetrik, üzerine bide bol bol düz barla dar tutuş yedire yedire gerdire gerdire scot curl yapıp uzatabilirse harika olur. Ancak ilerleyen zamanlarda triceps çalışmayı daha fazla ihmal etmemesi gerek bence.

Selametle.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Pardon simetrik derken boyut olarak kastetmedim, şekil olarak, uzunluk kısalık olarak ve bence bu boyuttan daha önemli.

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Whey kullanıyorum 1 aydır supplement olarak,çinko ve magnezyum alıyorum.Kreatin kullanmayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde.Resimler pek güzel yansıtamıyo ama son halim oldukça iyi,göğüsleri ve omuzları baya geliştirdim,o kadar yağlı şekerli götürmeme rağmen yağ oranım yüzde 13-14 arasında .1 ay sonra da ufak bi diyetle yüzde 10'un altında yağ oranıyla yaza meraba dicem inşallah :)

Bicepsleri son zamanlarda daha da uzattım centaur,tam dediğin gibi dar tutuş scotla.Bicepslerim body yapmadan önce de büyük ve kütleliydi ve kola hiç özel bi idman ya da konsantrasyon göstermedim.Babamın da kolları özellikle bicepsleri oldukça büyük ve kuvvetliydi,genetik yani.Bicepsler benim için en kolay yer yani,onun için çok ta kasmıyorum kendimi.Öncelikli olarak göğüs omuz ve mide üçgenini belirginleştirmeliyim ;)

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul

2 haftalık efedrin kafein proviron ve diyet sonucu.Kg 80 yağ oranı yüzde 9.5.. 2 haftada tam 4 kilo yağ ve su attım :)

7. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tebrikler Zafer.2 hafta için mükemmel bir başarı.Nasıl başardın?Diyet döneminde yaptıkları (beslenme+efedrin vs. alımı) detaylı bir şeklide anlatabilir misin?Bir de ölçülerde ne gibi bir değişim oldu?Teşekkürler.

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Ozky,tabiki diyetimi ve yaptıklarımı paylaşmak isterim.Diyetimde yulaf,bulgur,geleneksel uno ekmek,pirinç,makarna gibi kaliteli,bileşik karbona yer verdim.Basit şekeri sadece antreman sonunda insülin yükseltmek için aldım,başka zaman kesinlikle almadım.Diyetim aşağı yukarı şöyleydi:

Sabah:Yulaf ezmesi+birazcık bal+whey proteinli süt ya da whey proteinli süt 2 tam yumurta+2 dilim kepek ekmek

Arada okulda 1-2 tane tuzsuz sade galeta ya da 1 tane muz

öğlen:Tavuk göğsü ya da kırmızı et 1 porsiyon+2 dilim ekmek yanında su ya da ayran

İkindi:Bulgur pilavı (yarım prosiyon) ya da yulaf bol bol su +meyve

1.5 saat sonra Antreman

Akşam:Antreman çıkışı biraz bal ya da bi bardak meyve suyu sonrasında 1 1.5 porsiyon bol etli baklagil ya da 1.5 porsiyon et-tavuk türevi,2-3 dilim kepek ekmek, bol su

Arada yine bol bol meyve ve su.

Yatmadan önce 100-150 gr lor ya da 100 gr light beyaz peynir+yarım yağlı süt

--Uyku--

Dİyet aşağı yukarı böyleydi.Arada hiçbi şekilde kaçamak yapmadım ta ki geçen güne kadar :D Diyette en az 10 en fazla 5 günde 1 karbon yüklemesi yapıldığını Karasan'dan öğrendim.Geçen diyeti kırdığımda kaslarım pump olmuş baya şişmişti :) Yani arasıra karbon yüklemesi şartmış kesinlikle. Sabah kalkınca aç karna yarım efedrin+1 cafergot+2 proviron antreman öncesi yine aynı şekilde.Antremandan önce 20 dk artırmalı tempolu koşu bandı sonrasında mide çalışması sonra yüksek şiddette kısa süreli antreman.İlk diyet tabiki acemilikler oldu ama basit şeker ve yağın da az da olsa diyette yer alması gerektiğini çok iyi anladım.Şu an diyete devam ediyorum ama ilaçlara ara verdim.

9. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aslında diyetlerimiz oldukça benziyor ama sanırım ben 2,5 aydır diyette olduğum için yağ yakma hızım biraz azaldı.Google'dan baktım cafergotun içinde kafein varmış.Proviron'un yağ yakımını arttıran bir etkisi yok sanırım.Onu ne için alıyorsun?

Ayrıca ölçülerinde(özellikle bel) ne kadar değişim oldu?

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Vücut yapıları farklılık gösterebilir tabiki.Ben en bulk zamanlarımda bile yüzde 13-14 ün üstüne çıkmazdım çok serbest beslenmeme rağmen,metobolizma hızı önemli bi faktör.Provironu definasyon ve kas kaybını azaltmak için aldım.Andre öyle daha iyi sonuç alınacağını tavsiye etti ve memnun da kaldım.Fazla ölçü almadım,çünkü cm düşüşü görüntü olarak çok daha iyiye gitsen de insanın moralini bozabiliyor.Ama bel oldukça düştü,82 cm den 77 cm ye indi,tabi alt karında çok hafiften bi su sorunu var zamanla idmanla çözücez onu da.Bicepslere göre oldukça geride olan triceps ve önkollar çok iyi oldu,önkollardan damarlar fışkırıyo :) Göğüs ve bacaktan ölçü kaybetmedim,yaptığım hardcore göğüs idmanları ve kardio koşularıyla göğüs ve bacağı oldukça iyi bi duruma getirebildim,yağsız kas oranımda büyük bi artış oldu.Yani diyetle hem yağlar gitti hem de kas oranımı olukça artırdım.

11. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Tebrik ederim zfrskr.
    Başarılarının devamını dilerim.
    Gerçekten belli bir seviyeye getirmişsin kendini ilk resimlerine göre.

12. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Belin gerçekten çok incelmiş ve diğer bölgelerden ölçü kaybetmemen sevindirici.Darısı başıma diyeyim :) Verdiğin cevaplar için çok teşekkürler.Başarılarının devamını dilerim.

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Forzabeşiktaş,ben de teşekkür ediyorum.Burada bütün üyelerden aldığım eleştiriler ve güzel yorumlar beni çok güzel motive ediyor :) Güzel beslenme ve azimli çalışmayla fayda almamak imkansız.Ha birisi 1 birim fayda alır öbürü 5 birim,herkesin genetiği ve gelişme hızı farklı,ama sonuçta mutlaka bi fayda alınır,eskiye nazaran fark olur,güzel beslenme ve azimli çalışma bu işin 3 te 2 siymiş ben bunu gayet iyi anladım.Herkese beslenmeyi düzeltip iyi uyuyup gerisini zaman bırakmasını tavsiye ediyorum.

Ozky,belimin incelmesinde attığım su da çok etkili oldu.Kışın bulk dönemde tavuk göğsüne falan baya tuz atardım,iyi tuz tüketirdim tuzu kesmem suyu atmamda çok etkili oldu ;)

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Selam Zafer, resmin bence çok karanlık, office picture manager ile rengini açtım, daha fazla belirginlik kazandı.
    İyi gidiyorsun, aynen devam, yalnız kafama takılan birşey oldu, kare omuzlu olduğunu düşündüğünü belirtmiştin, açıkcası özellikle bu resminde omuz genişliğin ortalama duruyor ve özellikle dik bir yapı ben göremedim.
    Tabii resimler yanıltıcı olabilir, ama resimlerde çatın geniş durmuyor, poz vermenle alakalı olabilir.

15. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Karasan resmim böyle çok daha iyi ;) Omuzlar düşük çatıda değil,düz ama tam kare omuz azdır zaten o kadar da iddialı deilim,omuzlar düşük değil demek istediğimden öyle bi ifade kullanmışımdır.VÜcut yapısı olarak genetically gifted Blitz'e çok benziyoruz tabi onun sikleti ve vücudu benden oldukça önde,onun da omuzları baya sağlam,umarım ben de onun gibi yapabilirim omuzları :oops:

16. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben bu aralar baya ağırdan alıyorum işleri, 2-3 aya sollarsın beni bu gidişle. Tebrikler...

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kas yapısıyla kemik yapısını karıştırmayalım, ben çok analitik bir adamım.
    Her kavramı yerine oturtmaya çalışan bir yapım var.
    Vücut yapısı, kas ve kemik yapısını bir arada ifade eder sanırım.
    Kemik yapısı, eklemlerin ince ya da kalın oluşu, omuzların dar ya da geniş oluşu, dik ya da düşük oluşu, kalçanın dar ya da geniş olması gibi unsurlardan oluşur.
    Kas yapısı, kasların uzun ya da kısa olması, düz ya da dolu olması, detaylı ya da detaysız olması gibi özellikleri içeriyor.
    Blitz mesela kemik yapısı olarak omuz anlamında ortalama, kalçasının dar olması olarak avantajlı bir arkadaşımız, kas yapısı ile ise yüksek oranda avantajlı :D
    Torso, yani göğüs kafesi ise gene ortalama seviyede.
    Bunları belirtmemin sebebi, bir çok kavrama netlik kazandırmak.
    Blitz'in omuzları bence çok etkileyici ve estetik ama bu geniş omuz çatısından değil omuz adelelerinin gelişmişliğinden kaynaklanıyor.
    Sendede aynısı olduğunu düşündüm resmine bakınca, kendini daha net tanıman açısından burayada yazdım.

18. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Karasan haklısın tabi.İnsan kendi fiziksel özelliklerini anlayana kadar bile belli bi zaman geçmesi gerekiyor bu sporda.Kalın kemikli mi güzel çatılı mı vs vs bunları anlayabilmek belli bi zaman ve dışarıdan bi göz istiyor,onun için periyodik olarak buraya resim koymaya çalışıyorum :) Mesela göğüslerimin kollarıma oranla ufak kaldığını anlayamıyordum burda eleştiri geldi öneri ve uygulamaları denedim şu an bu orantıyı daha iyi yakaladım sanki,ama eleştiriler olmasa bu mümkün olmayacaktı ;) Teşekkür ediyorum.

19. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    O zaman bende alt karına zayıf kalmış die bi eleştiri yapiimde onuda kısa zamanda toparla ;)

20. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet altkarın için özel bi çabam var,ama en zor yerlerden birisi yüzde 6-7 yağ oranı ister daha yüzde 1-2 daha yağ yakmam lazım zamanla olcak umarım o da,ilaca ara ama diyete devam :)

Sayfayı Paylaş