1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Zfrskr'nin Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve [Zafer] tarafından 14 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol ya bizim de temennimiz bu zaten :) Bir de bu 3 öğüne alışmış vücudu kısa öğünlere alıştırmak baya zor oluyo başlarda ama yavaş yavaş alışıyorum.Artık öğünlerimi 6 ya bölemesem bile 4 e 5 e bölebiliyorum.Umarım senin de kür sonuçların tatmin edici olur akçakaya,ilgin için saol ;)

2. BerkerBaser

BerkerBaser Guest

ne kadar çok sivaslı var dikkatimi çekti bende sivaslıyım çünkü alla alaaa

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selam herkese;

Yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Şu anki ölçüler;boy:180 kg:81 omuz:127 göğüs:106 kol:42 önkol:31 bel:78-79 bacak:57-58 kalf:40-41

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Tebrik ediyorum, 2 ayda bayağı bir gelişim kaydetmişsin, uzun boylu olman ve vücudun yağ tutmaması seni yeme içme konusunda özgür kılıyor gibi geldi bana.

Bence o uzun boya yine birazdaha iri bir vücut yakışır, illa fit olman şart değil, benim gibi kısa boylular çok iri oldummu biraz tıknaz görünüm veriyor bu yüzden beli ince tutmak ve bulk dan kurtulmak zor ve mutlaka şart oluyor.

Eğer eksiğini aramamı istersen az birşey daha sırt-kanat ve trapez çıkartırsan ve bundan sonra genel olarak biraz daha yağlanmadan siklet yükseltebilirsen daha yakışıklı duracağına inanıyorum,

Sonuç olarak bu kadar kısa sürede gıda takviyesi ve steroid olmadan bu değişime şapka çıkartıyorum :) .

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Centaur sen de iyisin baya :) Çok sağlam besleniyorum evet,her zaman 2 olmasa bile kg başına 1.5 gram hayvansal protein mutlaka alıyorum,4-5 öğün ama ne kadar yağsız ve hızlı metabolizmalı olsam da arada bazen snickers lar baklavalar gidince zamanla bel hafiften kalınlaştı :oops: Karın çalışmaya ihtiyaç görünüyo dedim ve başladım tam hedeflediğim gibi 80 kg de :) Ama bu kanat-sırt bi türlü çıkmaz bende,ne barfixler ne t-barlar latlar yok tık yok,kanattan çok eller ve önkol nasiplendi,eller kürek gibi oldu kanatta tık yok :D Senin sırt çok iyiydi bana tavsiye edebileceğin birşey olabilir?

6. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelilke gayet iyi bir yoldasın arkadaşım belin senin şanslı noktan...Deltoidlere biraz daha hacim kazandırıp üst göğüse ağırlık verirsen inan bana çok daha hoş bir vücudun olacak alacağın bir kaç kas kilosu seni yazın plajda dikkat çeken vücutlar arasına sokucaktır...
    Bana düşen calışmalarından dolayı seni tebrik etmektir..

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Mpoison,tam kafamdaki şey de o zaten,bana bu yağ oranıyla 85 vücut yeter :) Zaten 1 aydır özellikle üstgöğüse yüklendim baya bi düzeldi,üstgöğüs kolay adam olan bi yer değil minimum 100-110 incline ları görmeli,inşallah onu da yapmaya çalışıcam :)

8. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hatta senin fiziki yapını görünce hemen kendimi canlandırdım benim bel 74 göğüs 102 kol ölçümüzde az çok benziyo ne zaman üst göğüs calışsam cok hoş bi görüntü oluşuyo resmen üçgen oluyosun ama ben koruyamadım üst göğüsü kolum kırılmıştı 4 ay yattım umarım istediğim gibi olur calışyorum ve yaz başına doğu resimlerimi ekliycem ölçülerim iyi ama definelik lazım :):)...

O yüzden sanada belini korumanı ve omuz kısmını az daha irileştirmeni tekrardan tavsiye ederim..

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet hedef en az 130 omuz 75 cm bel,bakalım olacak mı :) Sana da iyi çalışmalar ;)

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sırt çalışmaları konusunda tavsiye edeceğim şeyler, aklıma gelenleri yazayım buraya, bir kere sırt bölgesini aynı antrenmanda göğüs gibi büyük bir kas gurubunun arkasına bırakmak gelişimini olumsuz etkiler, eğer önemli görülüyorsa bence ilk önce veya en iyisi o antrenmanda karın hariç tek çalışılmalı.

Barfiks çok önemli eğer çekemiyorsan veya az çekiyorsan iki-üç hafta diğer egzersizlerden eksiltip, antrenmanın başında fazladan bol bol barfix çekmek barfixi geliştiriyor, 4-5 tekrardan fazla çekemiyorsan bile bu şekilde yapınca kısa sürede 7-8 tekrara çıktığını gördüm, hatta acil ve önemli görüyorsan sırt antrenmanında bütün toplam setleri geçmeyecek kadar sadece barfix çekebilirsin bir süreliğine.

Bunun yanında enseye çekiş veya öne çekiş egzersizleri ikinci haraket olarak alınması daha iyidir, barfixi de ileride geliştikçe enseye çekebilirsin, bu egzersizleri ağır-az tekrar yapmak yerine 10-12 veya15 tekrar tam hissederek faza tekrar yapınca daha iyi oluyor kanımca,

Cable rowing, barbel rowingde aynı bu şekilde 8 tekrarın altına inilmemesi gerek, ve böyle barı karnına deydirip beklete beklete yapınca güzel oluyor, bunlar çok faydalı, bunun yanında t bar rowing en dar tutuşta ve ağır yapılmalı, tabi yine ağırlığı kaldırmış olmak için kaldırmiyacaz, mümkün mertebe kaslara yedire yedire nizami,

Dumbell rowing bana göre etkisiz bir egzersiz ama çift dumbell rowing yani barbella öne eğilerek yaptığımızı çift dumbella yapıyoruz, haraketin bitiş noktasında karnımıza takılıp engelleyen bir bar olmuyor.

Birde ayrıyeten belki direk olmasada dolaylı yoldan sırtı etkileyen deadlift, ve ters mekik çok faydalı egzersizler.

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Salonu bi süre önce değiştirdim,oraya da 3 gün gidebiliyorum,göğüs-biceps,omuz-triceps,sırt-bacak şeklinde çalışıyorum ama bacağa bi süre ara verip sırta daha çok yüklenecem bakalım,önerilerin için sağol Centaur ;)

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sende saol zfrskr lafı bile olmaz, bacağa ara vermek konusunda bir kere daha düşün derim, tamamen bırakmak yerine hafifletip setleri azaltıp ikinci sıraya alman daha iyi, bacak çalışınca testesteron oranı da yükseliyor, eğer sırt ve bacağı aynı gün yapacaksan yerden kesme(deathlift) gibi hem sırtı hemde arka bacağı çalıştıran bir egzersizi programına dahil edebilirsin, aslında bana soracak olursan sırtın peşine 3 set squat, 3 set deathlift (yerden kesme) yeterli olur, yalnız bu iki harekette sağlam bel ve karın kasları isteyen, hatasız çalışılması ve ön hazırlık yapılması gereken egzersizler, her ne kadar belkide biliyorsanda hatırlatayım dedim ;).

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet zaten bacak çok tekrar az kg olsa bile mutlaka çalışırım.Bacak çalışmayan tipte değilim,kocaman olmasa bile üst vücudu taşısın.Kalflar çok şükür kolla aynı gidiyo,çocukken sürdüğüm bisiklet sağolsun :) Ama deadlift biraz sakat bi hareket.. :)

14. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    slm zafer valla resimlere dikkatlice baktım omuzların iyi ancak boyuna göre artmalı biraz kanat pozu vermedegın ıcın oralara pek yorum yapamayacagım ancak pek iyi gorunmuyor kollar güzel belde fena sayılmaz gogusler iyi durumda bence yaza super olacak takipteyim unutma

15. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Kanatların ve deltoidlerin icabına bakmam lazım,latissimus dorsi kötü zaten,sırt antremanlarından yardımcı kas grupları bicepsler,önkollar ve eller kanatlardan daha iyi çıktı gerçekten inat bi durum yani ama yaza kadar icabına bakcam inşallah.Sen de hatırı sayılı derecede inceldin,başarılar sana da :D

16. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Baya bi Göğüs eksiğin var.Onun dışında hacim kazanman lazım bence iyi bi supplement kullan. Güzel vücut temel iyi atılmış

17. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kısa sürede iyi gelişim zfrskr...Tebrik ederim :) ;) ...Bence resimler biraz kötü çıkmış...Hafif bulanık gibi... Vücut hatların tam belli olmuyor...Daha kalite resimler olursa vücudunu daha belirgin görebiliriz...

18. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Aslında alt ve orta göğüs sağlamdır ama üst göğüs biraz daha zayıf,fotolardan kötü çıkmış olabilir.Çok yakında yeni resimler ekleyeceğim,herkesin önerilerini değerlendiriyorum ,sağol yorumun için ;)

19. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol kardeş :),ten rengim ve fotoların azizliğinden yine de istediğim netlik yok resimlerde :cry: Bronz olarak ve kaliteli bi makineyle yeni resimler ekliycem..

20. eskilerden

eskilerden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KORUMA
    Yer:
    İSTANBUL
    kardeş kusura bakma ters anımdı resimlerine baktım yaşına göre iyi yol almışsın.benim sana tek söyliyceğim istikrarlı olmak bu spor öyle bişeyki klesinlikle zamana ihtiyacın var.yani bir hedefin olcak 5 yıllık bir hedef mesela.beşyıl yarınmış gibi olmalı.anlatabildimmi.zaten gördüğüm kadarıyla araştıran bir kardeşimsin bu işi kafayada koymuşsun inşallah benden daha büyük ölçülere çıkarsın.diğer konuda kızmamın sebebi eleştirmen değil ağız haricinde biyerlerle gülme eylemi üzerinedir.mazur gör 15 sene salonda yattım tabiki kolum başım biraz büyük olur:D

Sayfayı Paylaş