ZeusS Antreman - Beslenme Günlüğü (Hacim Dönemi)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Oktay sağ olasın kardeşim iyi dileklerin için ;)

Bu eleştiriler sürantane konusuna gelmiş sanırım :D
    Yerden göğe haklısın abi, evet sürantane den şüphelendiğim ciddi bir performans kaybı dönemi yaşadım, ama vertigo atağımdan sonra o da yalan oldu şuan off dönemdeyim :D

Preferik vertigo benim zaten çocukluğumdan beri mevcut olan bir hastalığım bazen 6 ay bazen 2 senede bir ataklarını yaşıyorum ve çok kötü hırpalıyor beni...
    Yani vertigo meselesi defalarca yaşadığım ve birden fazla doktorun teşhis birliği yaptığı net bir şey, o internetten öğrenme felan değil yani...
    En sağlam kbb doktorlarına da gittim bu bende olan bir şey bunu hayatım boyu yaşıycam :(

Ama sürantane meselesi evet biraz panikdeki acemi usulü; ulan şu mu acaba yoksa bu mu felan şeklinde netten akıl alma vari oldu :D
    Ve karataydan dolayı kanser oldun ondan performansın düşük gibi yorumlar gelebilirdi bekliyordum doğrusu :D

Ama ben performans konusunu da kendi kafamda çözdüm, sebebi neyse ne, ben şu sonuca vardım; 3gün ant 1 gün off yada 4 gün ant 1 gün off gibi sistemleri 6-7 ay boyunca yapmak senin neyine Zeus?
    Etim ne budum ne benim daha spor alt yapım ne ki, bariz net yorduk kendimizi acele ettik abi, vücutta isyan ediyor bu kadar basit bunu daha kompleks hale getirmenin anlamı yok ;)

O yüzden şu vertigo sersemliğini atıpda antremanlara geri döndükden sonra Hit vari bir sistem düşünüyorum; Ptesi - Peşembe hafta da 2 gün çalış 5 gün off.
    Antremanı çok daha seyrek , yıkımı biraz daha sağlam verip, yapımı yani dinlenme beslenmeyi daha uzun tutan bir sisteme geçeceğim.

Haaa o zamanda şu sorun ortaya çıkacak, zaten az ant yapıyorsun onda da yıkımı sağlam vermen gerekir, yani büyük ağırlıklarla çalışman gerekir, eee o zaman senin eklem doku yeterliliğin spor alt yapın ne ki bu seferde kendini sakatlarsın diyebilirsin.
    Evet o yüzden benim kisi aşırı ağırlıklara girmediğim çok daha beginner bir Hit olacak.
    Çok iyi ısınıcam ve asla sakatlıyacak ağırlıklar olmayacak!

Peki o zaman bu light Hit den ne kadar bir kas gelişimi bekliyorsun ki diye sorarsan...
    Beklemiyorum!
    2 sene de olsun 3 sene de olsun abi, ne acelem var, nereye ne yetiştiriyoruz?!

Sonuç olarak antremanlara döndüğüm zaman yeni dönemimde; çok daha aklı selim, ne kendimi sakatlayarak, ne yorgunluktan geberterek, 1-1,5 senede değil istediğim kütle ağırlığına 3 senede ulaşmayı hedef koyarak, çok daha böyle ben yapayım o nasılsa zaman içinde olacak mantığı ile bir spor hayatı ortaya koymak istiyorum :)

oktayd ve Azi bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceki bazı iletilerim de de yazdığım üzere acemiliğin verdiği acelecilik ile günlük toplamda daha fazla sentez için vücuda bir miktar insülin direnci verdirip hacim alma konusunda işleri hızlandırma hedefinde idim...

Ancak antreman sistemi ve vücudun verdiği tepki de bu daha hızlı amaca ulaşma hedefine ayak uyduramadığı için o hacim esaslarının tamamından vazgeçip hepsini terkediyorum!

KETO BESLENME ile hacim dönemleri yapacağım.

Bundan sonra tavsiye ve bilgi konusunda ise gerek bu forumda gerekse başka yerlerdeki Türk yazarları ve Vg cileri değil; daha komplekssiz - egosuz, önyargısız ve bilimsel düşünceye akılcılığa önem verdiklerini gördüğüm Yabancı yazarların yazılarını ve makalelerini takip edeceğim ;)
    En azından vücut bilgilerini yazarken sadece vücut ölçülerini yazıyorlar, senelerini değil!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:25 ----------

İstediğim vücut yada kilo 1 senede olmasın 3-5 senede olsun ama benim olsun.
    Bundan sonra bu başlık da takip edeceğim hacim dönemi tamamen keto beslenme çerçevesinde olacakdır ;)

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    başarılar umarım hedefine ulaşıp benide yanıltırsın bende o gunden sonra ketojenık beslenmeyı tavsıye ederım belkı

ama umut hıc yok bu konuda onu belırtım

brak kas ınsa etmeyı ben 6 ay sonra gıdım ılerlıyecegıne ınanmıyorum

ve kompleks yapan aslında sensın bu konuda bu ketojenık belsenmeyı bu kadar abartmaya denenmıs herkesce tavsıye edılen tarzı terketmeye gerek yok

ve son donemde yasadıgın sıkıntının sebebı beslenmen degıl ketojenık beslenme ıle vucuduna aldıgın bır cok serbest radikaller

dediğim ve her zaman savunduğum gibi asla başarılı olunamaz

profesyonel duzeyde vucuda gunde 300gr kadar k.h sokup yınede ketosıste durmak mumkundur ama amator bırı ıcın fazla hayalperestlık olur

tavsıyem her zaman oldugu gıbı bılındık tarzda beslenmen ve macera aramaman

cunku sonunda sende anlıcaksın ama gecen zaman da cok yanarsın

bu arada gercek ketojenık dıyetten bahsedıyoruz dımı yanı gunde -50gr k.h alıcaksın

Cattleya, GencGrafiker, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Hayırlı olsun bende bu ay başlıyorum azda olsa kilo vermeye ( çok vereyim deidm sultanmehmed izin vermedi :) )

bende takip edicem tekrar hayırlı olsun ...

Azi, Kara Kalem ve ZeusS_ bunu beğendi.
  5. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    zeus öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve şu tavsiyede bulunmak istiyorum sen vucutundaki yağ oranını düşürmüşsün yani zor olanı başarmışsın ama bundan daha zoru şimdi önünde duruyor yani yağlanmadan kas kütlesi elde etmek ki en zoru bence bu, kendini toparlayınca bana kalırsa farklı progamlar deneme salonlarda verilen ilk programla çalışmaya başla ama beslenme olarakta şu anki beslenme düzenini biraz değiştirmen gerekecek karbo+yağ+protein hepsinden al vucudun enerji için hepsine ihtiyacı var. ve basit düşünmek en iyisi antreman+beslenme+dinlenme başarılar diliyorum

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Vayyy be zeuss üstad yüzünü görebildik. Tebrikler :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  7. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin gibi vücut gelişrme sporuna gönül vermiş birisinin hastalık dolayısıyla sevdasından ayrı kalması beni çok üzdü.
    Hastalıktan bütün eklemlerim ağrırken gidip salonda antreman yaptığımı bilirim.
    Arada tuvalete gidip kusup tekrar devam ediyordum. :)
    Ben yanlış yaptım, siz doğru olanı yapıyorsunuz.
    İyi istirahatler...
    En kısa zamanda en az eskisi kadar sağlıklı bir şekilde spora başlamanız dileğiyle. ;)

ZeusS_ bunu beğendi.
  8. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0

Su programdan birsey anlamadım yazarsan sevinirim hacim programı arıyorum ben de

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    @ TZOKO/erenbahar/TürkYurdu

İyi dilekleriniz, geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

Evet gerçekten de hastalık beni çok hırpaladı, şuan hala daha off durumdayım, görünen o ki en erken Temmuz başında antremanlara yeniden dönebileceğim.
    Az değil neredeyse 2 aylık bir aradan bahsediyoruz.
    Bütün başardıklarımı kaybedeceğim korkusu vardı açıkcası, ancak durum hiç öyle olmadı.
    Sadece hastalıkdan dolayı 2 kilo daha kaybettim ve birazcıkda hatlarım silindi hepsi bu.
    Aşırı bir hacim kaybım yok, ölçülerde gerileme yok.
    Çünkü elimden geldiğince her gün yapabildiğim şınav,barfiks vb. ile altyapımı korumaya çalışıyorum ;)

Fakat temmuzda bomba gibi döneceğim, sağlık problemlerim büyük ölçüde bir sonuca varmış olacak, okul-sınav hepsi hayatımdan çıkmış olacak, paramı da kazanmaya başlıycam inş, maddi kaynaklarım da önceki gibi olmayacak ;)
    Kafamda rahat olacak.

Yeni dönemde yine fikirlere açığım; fakat temelde esas alacağım hep yabancı yazarlar-kaynaklar ve bilim olacak.
    Yabancı forumlarda etkin olarak takılıyorum, ortamlar çok güzel hiç burada ki gibi değil, resmen cool lar, hiç bir kompleksleri yok.
    45 kolu olan adamlar hey millet bu nasıl olur sizce diye size soru yöneltebiliyor...
    Çok şaşırmıştım, başlarda bayağı şok oldum ama artık alıştım, adamlar cidden rahatlar.

@Desperate81

O program çok müthiş bir program, çok emek var onda.
    Spora geri döndüğümde 1-2 ay hafifden aldıktan sonra tekrar kullanacağım hakkaten güzel bir program ;)

Günlerden anlayacağın gibi; 1 gün ant, 1 gün off, 2 gün ant, 1 gün off en son 1 gün ant şeklinde döngüsü olan bir program.
    Dinlenmeyi biraz daha makul tutup aynı bölgeleri üstüste yıkmamak için ayarlanmış çok ince bir program.

Başka nesini anlamadın bilemiyorum, hareketlerin isimlerinde biliyorsun ingilizce olan kullanıla gelmiş isimlendirmeleri kullanılıyor.
    Uluslar arası olsun diye.
    Ki bu sayede orada gördüğün isimlendirmeleri google yazdığın an, en olduğu çıkar karşına.
    Uluslar arası isimlendirmelerdir.

Gün1 Omuz-bacak antremanı
    Gün3 Sırt antremanı
    Gün4 Göğüs antremanı
    Gün6 Kollar antremanı

Bu bilgilerden sonra artık her hareketin ne olduğunu sanırım anlarsın ;)

Günün başında biraz ayrık olarak yazılanlar kompleks kuvvet hareketleri, ardından başlayanlar ise hipertrofi hareketleri...

Hala daha sıkıntı varsa zamanım olduğunda baştan aşağı Türkçeye çevirip yazayım, ama zaten aşina olman gereken hareketler yani, çıkartırsın artık sanırım hangisinin ne olduğunu ;)

10. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Yok onu demiyorum setler yok mesela bench press demis tamamda ne yani 4x8 mi piramit mi ben mi goremiyorum :)

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım ;)

O programda setler hep ters piramit bazıları da drop.
    Ama genelde 8-10-12 tekrar 0,9rm-0,8rm-0,7rm şeklinde.

12. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Takipteyiz baştan sonra okudum kolay gelsin hocam.

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Zeus nerelerdesin forumda beslenme ve antremanla ilgili yazilarini okuyordum. Sağlik durumun nasil oldu seni tekrar buralarda görmek istiyoruz. Saygilarimla

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili TZOKO ;

Kendisi şu an da vatani görevini yapmaktadır :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

ZeusS_ ve wallcroft9'69 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş