zeo64 Antrenman Günlüğü - Ektomorf.

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve zeo64 tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    formunu görsek aşağıya inmeni engelleyenin ne olduğunu anlayabiliriz atraksiyonlu ama genel olarak hip/ankle mobility sorunları engeller squatı.

pink zeppelin haklı.ekstra speed work yapamıyorsanız,ısınma setlerini speed work gibi düşünüp uygulamak yardımcı olacaktır.hareketleri daha hızlı daha patlayıcı yapmanın güç gelişimi açısından daha verimli olduğunu acıklayan bi makale/arastırma görmüstüm gecende,isteyenlere arayıp bulabilirim.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  2. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    zeo bench 1 rm kaç senin antrenman geçmişin kaç yıl meraktan soruyorum
    bende izmitteyim dostum bir gün çarşıya inersen gym portta idman yaparız
    eski istanbul yolu 28 haziran mahallesindeyim

Son düzenleme: 25 Kasım 2015
  3. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Zeo hocam burada failure a gidilmediginde barin hizi ne kadar fazla olursa o kadar kazanc oldugu gorulmus. Ancak failure de bir fark görülmemiş. Okumak isteyenler icin;

http://www.strengtheory.com/speed-kills-2x-the-intended-bar-speed-yields-2x-the-bench-press-gains/

Pink Zeppelin ve zeo64 bunu beğendi.
  4. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yaklaşık 20 gündür idman yapmıyorum.dönüşü yapayım,beraber idman yapabiliriz tabii ki seve seve.gym port da benim eski salonum zaten.

technical1967 ve berkay7743 bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Diyet ne alemde zeo hocam mevcut durumunuz nedir

6. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Sahibi var isim vermeyim strongman olan diyeyim anlarsın yakın abim olur kendisi kuzenimin çocukluk arkadaşı gym port benimde eski salonum :)

zeo64 bunu beğendi.
  7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    selamlar herkese

o yada bu sebeplerden yaklaşık 4,5-5 aydır idman yapmıyordum.yavaş yavaş idmanlara başladım tekrar.bu 4,5-5 ayın hemen hemen son 4 ayı spor ile tamamen uzaktım.beslenmem olsun günlük aktivitem olsun çok düşüktü.günlerimin çoğunu 1500 kalori civarıyla geçirmişimdir günlerin çoğunda evden çıkmamışımdır vs vs.kimsenin yaşamaması gereken bir dönemdi.tüm bunlara rağmen 70kg civarında sabitlendim ve görünüş olarak da şaşılacak derecede iyiyim.gerçekten berbat geçen bir dönemden sonra görüyorum ki insanlara idmandan hemen sonra şunu ye whey iç,anabolik pencere şu kadar,x saat boyunca sakın aç kalma,sabah kalkar kalkmaz hemen vücudunu besle,yatarken kazein tüket,onu yeme bunu yeme şunu ye vs. tarzı dayatmaların;şu kadar süre tatil yaparsam ne olur,bu kadar süre beslenmem bozuk olursa ne olur,ne yapacağım tarzı stres dolu düşüncelerin bir çoğunun saçmalık olduğunu da anlamış oldum(bunlar yanlış demiyorum.elimizden geldiğince her şeyin en iyisini yapalım,beslenmeyle ilgili dikkat edilmesi gereken çok nokta var beslenmeyi optimize etmek çok önemli fakat bu söylediklerim endüstrinin,toplulukların genel görüşlerinin,kulaktan duyma bilgilerin takıntılı hale getirdiği bireylere.uzun süreçte kazanılmış inşaa edilmiş şeyi kaybetmek o kadar kolay değil).vücut gerçekten harika bir mekanizma,yaradılışta bize çok şeyler verilmiş.

ilk etapta high frequency-moderate volume şeklinde sadece compound hareketler üzerine kurulu bir idman programı takip edeceğim.hafta hafta work capacity arttıkça izole egzersizlerde volume artacak.kimisi buna "powerbuilding" der,ben de bunu naturel gelişimin anahtarı en uygun yöntemi olarak görüyorum.

dediğim gibi 70kg civarındayım,son aylardaki beslenmemin üstüne sadece proteini artırarak devam edeceğim.ani kalori artışı yapmayacağım,hafta hafta ufak ufak kaloriyi artıracağım.uzun bir süreçte 80-85 ulaşma hedefim var.

hayırlı sporlar.

Son düzenleme: 17 Mart 2016
    SoldiersOfGod, ujohnz, hercules13 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Zeo hocam basit karblar hakkında ne diyosun o da mı piyasa dayatması

9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları: