Zengin Listedeki Kombin Tavsiyesi

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Mete38K tarafından 29 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mete38K

Mete38K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, forumu uzun süredir takip ediyorum. Spora başladığım günden itibaren her karanlıkta kaldığımda tavsiyeleriniz, yorumlarınız yolumu aydınlattı. Öncelikle herkese teşekkür ediyorum. 2 yılı aşkın bir süredir vücut geliştirme yapıyorum sağlam bir kür için bolca ürün topladım. Bilgisi olan arkadaşlarımın bu ürünleri nasıl kombin edeceğime dair fikir verirlerse çok sevinirim. Kendim denedim ancak sizlerin yardımına ihtiyacım var. Elimdeki ürünler;

Universal Gh max (2 kutu)
    Animal Pump (2 kutu)
    Weider amino blast mega liquid forte ( 2 kutu)
    Dymatize Gaba
    Muscletech Clear Muscle ( 3 kutuluk set)
    Hardline glutapure
    Weider Bcaa
    Weider tri-complex tribulus
    C4
    İnsane labz psychotic
    Lipo6 black
    Optimum Gold Hydro Whey
    Multivitamin

Ürünler tek kombinde kullanılamayacağı için kombin yapsam kısım kısım kombinler sizce nasıl olmalı, nasıl kullanmalıyım?

2. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum başta belirtmek isterim...supplement lerle kür yapılmaz. Kür dediğin şeylerde anabolik ilaçlar vardır. Senin bu kadar gida takviyesine aynı anda ihtiyacın varmı buda soru işareti. Supplementler hem bu sporu yapanlara takviye edici şeylerken bi yandan da bilinçli tüketilmediği takdirde zararda verebilir. birçok ürün hem böbrek hemde karacigerde extra yorulma yapabilir. sana tavsiyem bu kadar supplement yerine iyibir beslenme planı cıkartıp - whey - bcaa - glutamin gibi temel supplementler ile takviye etmendir.
    Örnek ;

70-75kg bir sporcu olarak günde 120 gram gıdalardan protein aldığını var sayarsak
    sabah aç karnına suyla 1 por. whey protein 25gr
    idmandan sonra - bcaa - glutamin
    yatarken - 1pors whey - bcaa - glutamin - sütle - 25gr
    antrenmandan 15-30 dk önce - pre workout içilebilir.
    Toplam : 180gr - 2.6 gram kilo başına protein

3. Mete38K

Mete38K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kür; beslenme ve bakım yöntemi demektir. Kür denildiğinde yalnızca steroid kastedilmez. Benim yukarıda yazdığım supplementlerin hiçbirisiyle alakalı yorumda bulunmamışsın, protein-bcaa-glutamin üçlüsünün nasıl kullanıldığını sormadım güzel kardeşim. Bilgin varsa eğer yukarıdaki ürünlerle alakalı bilgilendirirsen sevinirim.

4. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Öyle birşey istemişsin ki , birde adam sana saygı göstermiş , yardımcı olmaya çalışmış sende tutup azarlar nitelikte cevap vermişsin. Bu forumda kimse senin yaşını boyunu kilonu vücudunun durumunu beslenmeni antreman programını amacını ....vb konuları bilmeden bunları şöyle kullan diyemez. 2 yıldır spor yapman güzel birşey ama bu zamana kadar vücudunu tanımış ve hangi supplementin ne işe yaradığını ve sana nasıl bir etki sağlayacağını öğrenmiş olman gerekirdi. Ha öğrenemedin gelip burada yardım istediğinde de , fikir belirten arkadaşlara saygısızlık yapmaman gerekir.

Biliyorum seni rahatsız edecek ama bence sen bunların hepsini iade et , ne istediğini yaz ona göre bir kombin oluşturalım aksi taktirde bilinçsizce bu kadar ürünü kullanarak böbreklerine ve karaciğerine ciddi zararlar verebilirsin.

RagnarLothbrok34 bunu beğendi.
  5. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum bak ben bu işi artık ilim seviyesinde yapan biriyim...bu sporda en çok gördüğüm şey bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak...hem bu foruma gelip bunları bunları aldım ne yapmalıyım diye soru soruyorsun...hemde aldığın şeylerin ne olduğun bilmiyorsun. Sana son kez cevap vericem ve konuyu kapatıcam...dünya üzerinde fitness terimi olarak kür = cycle anabolik ilaçlar ile yapılan şeye denir. bunu tartışmaya gerek yok. senin aldığın şeylerin tamamı gıda destegidir yani et - yumurta - patates - kahve gibi şeyleri tüketerek te birçogunu istesen elde edebilirsin. Ancak spora harcanan vakit ve gün içinde insanların meşguliyetleri sebebiyle beslenmede yaşanan problemlerde bunlar takviye edici şeylerdir. hiç biri seni bir müsabaka sporcusu yapmaya yetmez...yada posterlerde gördüğün makina gidi adamlar yapmaz. Eğer bu işi naturel yapacaksan belli sınırlar doğrultusunda supplement kullanırsın ve gelişirsin. Ama buna kür diyip allı pullu isimleri olan gıda takviyelerini alıp burada havaya girmene gerek yok. Eğer cidden çok paran varsa bunlara edeceğin masrafla git et- tavuk - balık la hergün beslen daha iyi sonuç alırsın. konu kapanmıştır.

RagnarLothbrok34 ve Kardanadam88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş