Zayiflama Gunlugum Hedef:23 Kilo

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ege_2048 tarafından 22 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bugun idman gunuydu.

Saat 12 kahvalti; 50 gram yulaf bir olcek whey 2 yumurta 150 ml sut 4 zeytin
    Antrenmana saat 3.30 da basladim evden cikmadan az balli bir bardak yesil vay ictim ve antrenmandan once amino aldim yaklasik 8gram protein yapiyor aminolar.
    Antrenmana 20 dakika eliptik bisikletli kardiyo ile basladim 220 civari kalori yakildi 3.5 km yapildi. Ardindan superset tum vucud 3 set girildi tabii son seti zar zor cikardim ve inanin hala bitmis durumdayim.

Antrenmandan 1 saat sonra evdeydim yani saat 6 ya dogru, 1 olcek whey ve 1 elma yedim basit seker ve pro icin.

1 saat sonra saat 19 da 100 gram karnibahari buharda bisirdim ustune 100 gram kadar yogurt ve sirke doktum yaninda ise 100 gram civarinda biftek vardi tuzsuz yagsiz ve ekmeksiz. Karnibahar fena sisirdi beni ama yag yakiminda brokoli ile beraber cok etkililer ancak ne yazikki brokoli bulamadim. Gece yatmadan 1 bardak sut icebilirim.

1500-1600 civari kalori spordan 400-500 dusursek geriye 1100-1200 civari kaliyor, 80-90 gram civari protein de fena sayilmaz. Sali gunu yag olcumu dusunuyorum sonuclari paylasirim.

2. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Dun bayagi saglam calistik heralde bugun sirtim ve omuzlarim fena agriyor bicepslerde sizliyor. Dun kollari olcturdum hocaya, sag kol 36 sol kol 36,5 geldi daha baslamadan sogukken olctuk. Hacimlenme calismayan bilakis incelme calisan biri icin iyi bir deger.

Saat 11 kahvalti aynisindan.
    Saat 12 yesilcay
    Saat 14 160 gramlik light ton baligindan 1 tatli kasigi zeytin yagi ekledim.
    Saat 17 tursu ve bol tursu ile salgam suyu
    Saat 19 da aksam yemegi 150 gram tavuk ve yaninda 3 hurma ve 1 incir yedim. Aksam yemeginden once 4 saattir disarida isim oldugunden hep ayaktaydim ve yuruyordum iyi kalori harcadik o yuzden hurma ile biraz karbonhidrata ihtiyac vardi.

1200 civarinda kalori aldik en az 200 kalori yuruyerek yaktim bugun. 70 grama yakin pro aldim.

3. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslar agridigindan protein vermek lazim dedim ve saat 21.30 gibi bir bardak sut ve yarim olcek whey yaptim boylece 15 gram daha protein almis olduk.

4. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ramazanin gelisi nedeniyle bugun son idman gunuydu ve beslenme tarzi icinde son gundu. Yg olcumu yaptirdim.

Yag Durumu Tablosu
    14 Haziran Yuzde 22.0 Kilo bazinda 20.5 kilo yag
    28 Haziran Yuzde 20.1 Kilo bazinda 18.3 kilo yag
    12 Temmuz Yuzde 18.4 Kilo bazinda 16.2 kilo yag
    27 Temmuz Yuzde 16.4 Kilo bazinda 14.0 kilo yag
    10 Agustos Yuzde 13.6 Kilo bazinda 11.2 kilo yag

Cok sukur durum beklentilerimin ustunde cikti. Bende hem bu sebeple hem de artik 63 gun oldu ve de yarin ramazan geldigi icin bu aksam diyetimi bozuyorum ve birazdan 2 orta boy pizzayi deviriyorum:) Bir kilo da meyve yedim valla:) Merak etmeyin yag yakmaya devam ama artik boyle bir ara gerekliydi.

5. ertun2k

ertun2k Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    peki ilk günden bugüne kadar ne kadarlık bi kilo vermiş oldunuz...sizdeki durumun aynısı bendede var bende kilo vermeye calısıyorum ve bazı zamanlar istediğim gibi gitmiyo...tam kiloyu vermeye basladım derken creatin almaya basladım ve iice vücudum şişti ve nedendir bilmiyorum ama durduk yere 2 kilo aldım...

6. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    99 a yakindim baslarken ve sun 84 oldum yani iki ayda 15 kiloya yakin bir kilo kaybi oldu tabii 3-4 kiloluk bir su kaybi ve az miktarda kas kaybi da var bunun icinde. Creatini kestiginiz zaman zaten kisa bir sure sonra o siskinlik gidecektir merak etme. Biraz disinizi sikin, kilo vermye baslayip sonuclari aldikca zaten diyete ve spora eskisinden daha siki sarilacaksiniz ve caniniz zararlari seyleri arzulamayacaktir. Her zaman denildigi gibi az az ve sik yenilmeli.

7. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar her ne kadar dun kitliktan cikmis gibi ne bulduysam yesem de bugun eski gunlerime dondum tekrar diyetteyim. Ramazana uygun birseyler yapmaya calisiyorum. Dun gece sahurda 50 gram yulaf 500 ml sut ve 1 olcek wheyden olusan bir ogun yaptim. Bugun iftarda amacim mideyi sisirmemek ve zorlamamakti. Iftarda once 2 bardak suyumu ictim ardindan 60-70 gram kadar tavuk gogsu 100 gram yogurt ve maydanoz yedim, kalorisi cok dusuk, hafif ve az olmasina ragmen yinede mideyi sisirdi. Ardindan 2 yemek kasigi elma sirkesine 1 cay kasigi bal ve ilik su ekleyip ictim bu hem sindirimi kolaylastirmasi hem de yag yakimini destekleyip mineral ve enzim eksikligini gidermek icindi. 50 gram kadar tavugumu ayirdim ve yaninda 1 elma ile saat 10 gibi yiyecegim. Bol soda yapacagim limonlu, mineral acisindan. Sahurda ise ayrica 1 multivitamin tableti alacagim. Bu arada protein bayagi az oluyor o yuzden insallah yarin iftari 1 olcek sulu whey ve yaninda 1 meyve ile acip yarim veya 1 saat sonra birseyler yemeyi planliyorum.

Bu hususta gorusleriniz olursa beklerim. Herkese iyi ramazanlar.

8. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Sahuru kahvalti iftari aksam yemegi sayiyoruz artik. Dolayisiyla iftar hafif sahur saglam ve besleyici olmali. Sahurda 30-40 gram kadar yulaf 300ml sut 1 olcek whey 2 yumurta ve 1 domates yenildi. Bir adet multivitamin de aldim ve tabiiki bol su.

Ara ogun yok:) Iftarda mideyi zorlamamak icin once 2 hurma 1 elma ve 1 olcek whey protein aldim boylece ilk asamada gerekli karbo ve proyu vermis olduk hem de mideyi siirip yag depolamasina firsat vermedik. Bundan yaklasik 40-50 dakika sonra yani mide ve metabolizma hazir hale gelince 160 gramlik light ton baliginin icine 1 tatli kasigi zeytinyagi ve 1 tatli kasigi sirke dokup yaninda 1 domates ile yedim. Boylece 20 gram protein daha almis olduk. Saat 11 gibi evde sinav barfiks mekik yaptim. Ardindan 1 tam limon ve soda. Tabii aralarda bol bol su. Uyumadan once 1 bardak sut icecilirim henuz karar vermedim.

Goruldugu uzere 1200 kalorilik diyetime devam etmeye calisiyorum ve mideyi sisirmemeye ayret gosteriyorumki gobek ramazan sonuna kadar sifirlansin.

9. hacked

hacked Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ibretle takip ediyorum vallahi kilo verişinizi Bende tam 100 kg' yim lütfen bi yardım et bana sen :) Polis Okulu için 7-8 ayda bir 20 kg vermem gerek.. Benim için hayati birşey..
    Kalori, protein, falan hiçbişeyden anlamam, kola destekli olarak hep yağlı besleniyorum salak gibi :( Sen biraz teknik konuşuyorsun anlamadım şunu yedim şu kadar kalori harcadım falan..
    Bana bi anlatsan bu işi.. 2 ayda 15 kg diyorsun çok iyi ya.. Hangi hareketleri çalışıyorsun mesela ? MSN' den görüşebilir miyiz bide hocam

10. ertun2k

ertun2k Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben size tekrar bişi sormak istiyorum..kilo veriyosunuz ve bir yandanda whey alıyosunuz....bende whey alıcxaktım ama whey kilo aldırır sakın alma dediler...bende bu iş size bi sorayım dedim sizi ibretle takip ediyorum cünkü ve cogu şeyi bi cok insandan daha iyi biliyosunuz....sizden tekrar yardım istiyorum bu konuyla ilgili...

11. hacked

hacked Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi ibretle takip ediyorum hocam 1 aydır, çok azimlisin...
    Kilom ve sigara yüzünden koşunca çok çabuk yoruluyorum
    Ramazandan sonra spor salonuna gideceğim inşallah
    Bir sorum olacak senin kullandığın amino asit ve whey nedir ve nerden temin edebilirim, ne kadar işime yarar ? Whey bir marka sanırım hangi ürününü almalıyım ?
    Bide Kendime hazırladığım şu diyeti nasıl buldun ?
    -Sabah: 1 Kase mısır gevreği, yağsız süt, 4-5 tane zeytin, 1 kepek ekmeği
    -Arada: Yeşil çay
    -Öğlen: 150 Gram yağsız, tuzsuz, ızgarada tavuk göğsü, yanında yeşillik
    -Ara öğün, elma, fındık veya badem olabilir
    -Akşam ton balığı veya tekrar tavuk, yanında salata
    -Yatmadan önce acıkırsan meyve veya domates, salatlık vb.
    -Günde 2-3 litre su içmeyi planlıyorum birde

Spor olarak spor salonunda tüm vücudu mu çalıştırayım sence, yoksa sadece belirli yerlere mi odaklanayım ? Senin programın işe yarıyor onu mu uygulayayım yoksa.. Spordan sonra nasıl beslenmeliyim ? Cevap vereceğini biliyorum, tekrar tebrik ederim seni:)

12. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar malumunuz 83 kilo ile kapatmistik o donemi. Sonrasina is hayati vs derken 92 kiloya ciktik tekrar. Onemli olan korumakta ama spora da ara verince kacinilmaz yaglanmistik. Gecen ay vira bismillah dedim ve 4 haftada 92.5 tan 85'e dustum. Buradaki bazi inanilmaz beslenme programini gorunce tekrardan yazmak istedim. Bir diyette 6 dilim ekmek olmaz. Yulaf alin onun yerine kahvaltida, yag yakicim var ama yine kullanmadim. Yesil cay icin istah kontrolu de sagliyor. Greyfurtu yogurdu bolca tuketin. Yagsiz izgara levrek yiyin. Ama eger 6-12 ay en az bu sporu yapmadiysaniz da lutfen wheyi bir olcekten fazla almayin tabi yeterince alamadiysaniz yeni et vs yeterince alinmadiysa eksik olanlari tamamlamak icin 2-3 olcek alinabilir. Ben sahsen yarim olcek sut ve yulafa katiyorum yaninda 1 yumurta ve 1-2 incirle buna keten tohumuda eklenince hem besleyici hem saglikli bir kahvalti olusuyor.

13. murat.bey

murat.bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Zayıflama konusunda düşüncelerinizi söyleyin :D

Ben geçen Yaz 105 Kiloydum Boyum 1.79 Falandı. Spora Başladım 1,5 ayda 20 kilo verdim . Ve 85 e üştüm boyum 1,83 falan oldu.

Şmdi tekrar spora başladım çünkü kilo aldıqımı farkettim 89 olmştum boyum 1,85. Spora başlayalı 1 hafta oldu ve şuan 82 kiloya düştüm hedefim 78.

Haftada 7 qün spor salonuna qidiorm.

45dk koşu bandında yarı koşu yarı yürüyüş yapıyorum.

20 dk bisiklet.

4x50 mekik

sonra birkaç hareket daha yapıp bırakıyorum.

Yeme şeklim ise 12'de kalkıyorum öglen 1 qibi yarım tost yiorm:D
    Öglen bol bol meyve iorm veya çorba içiyorum .
    akşam ise spordan qeldikten sonra 1 kase yoğurt ve salata karışımı iorm yemek yemiorm .

Sizce iyi mi ? düşünceleriniz nelerdir arklar :)):)

14. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada yedi gun spor cok fazla, 5 i gecmesin. Hayatiniz spor salonu olunca bir muddet sonra bikarsiz ustelik vucutta iflas eder. Beslenmeniz cok eksik ve yanlis. Forumu iyice okursaniz cok iyi puf noktalari blabilirsiniz.

15. cetin

cetin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay gibi bi zamanda 15 kg vermek pek saglıklı degil sanırsam ayda 2 yada 3 kg daha saglıklı olurdu ben öyle biliyorum forumu araştırıyorum devamlı araştırmayı sanada tavsiye ederim bende 2 ayda 5 kg verdim istenirse dahada fazla verilir ama sonra fazla fazla alma ihtimalinide göz önünde bulundurmak lazım

Sayfayı Paylaş