Zayifken mi yoksa kiloluyken mi vücut yapmak daha kolay ??

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverzz tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında çok merak ettiğim bu konuyu sizinle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istedim.Mesela ben 1.76 boy 73 kiloyum fakat yağ oranım kas oranımdan fazla olduğu için göğüs bölgesinde sarkmalar var.Bu sporda sizce zayıfken mi başlamak daha avantajlı yoksa biraz kiloluyken mi ?

2. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Bence zayıfken başlamak daha avantajlı şu yönden; zayıf olan biri başladığı zaman doğrudan hacim kazanmaya yönelik beslenir ve çalışır ama kilolu olan önce kilo verip ondan sonra hacimlenmeye yönelik çalışmalıdır

Azi, ---RamSes--- ve neverzz bunu beğendi.
  3. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Ne zayıf Nede Kilolu bu spora boyunuza en uygun kiloda başlamak önemlidir. zayıf Başlamanında Kilolu başlamanında kendine göre avantaj - dez avantajları vardır. diyelim ki 1.75 boyundasınız o halde bu spora başladığınızda ki kilo aralığınızın 80-65 arasında bir kiloda olması sizi hem şişman hemde zayıf birine göre çok daha avantajlı kılacaktır.

neverzz bunu beğendi.
  4. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    eğer azimliysen her iki şekilde de avantajlısındır :) ayrıca göğüs bölgesindeki sarkmayı ne tür hareketlerle gidermeye çalısıyosun?

neverzz bunu beğendi.
  5. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bu hususta vücut tipleri ile ilgili kriteri dikkate almadan yapılan tüm yorumlar bana göre geçersiz sayılmaktadır. Net bir ifade ile, reçete yazılır gibi zayıfken veyahut kiloluyken vücut yapmak daha kolay diye bir ibare bu sporun doğasına ve bilimine aykırı bir düşünce oluşturacaktır.

Yaptığımız en büyük hata da bunu bu kapsamda düşünmeden ihmal ederek yorumda bulunmaktır.

D.N= Sevgili Diez'in bu konu hakkında vaktiyle söylemek istedikleri forum çatısı altında mevcuttur. Bknz: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-tipleri-hakk-nda-t2944.html

Saygılarımla,

Azi ve neverzz bunu beğendi.
  6. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38

Yanlış anlaşıldım sanırım.demek istediğim halk arasında biraz kilolu olanların kilo alma gibi bir derdi olmadığından.Yüksek ağırlık çalışarak iyi bir vücut yapabileceğinden bahsediliyor.Bu ne kadar doğru ne kadar yanlış bunu öğrenmek istemiştim.
    Verdiğiniz linkteki Yaralı bilgi içinde teşekkür ederim.;)

7. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Genelde bizdeki VG anlayışı hacimleşme üzerine. Yağlı da olsan biraz iri olunca insanlar bişi sanıyor. kiloluyken hacim yapmak bence en kolay iş.

Hacimlenme sevdası yüzünden bilinçsizce dengesiz beslene ama hacimlendikten sonra o yağları ve kiloları veremeyn birçok insan tanıyorum. Bu durumdayken yağ oranını azaltacak şekilde, diyet, kardiyo ve ağırlık antremanı çok zor bir süre. Hem az yiyip kilo kaybeiyorsunuz, hem daha yoğun antreman çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Yağlar eriyip kilo verdikçe hacim bir mikatr gidiyor, küçülüyorum diye üzülüyorsunuz. Yeme düzeni değiştiği için enerjisiz kalıyorsunuz, kaldırdığınız ağırlıklar azalıyor vs vs .

Bence zayıf ve yağsızken başlayıp, tam define ve plaj vücudu yapmak en iyisi

8. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Çok fena bi göğüs programım var bench_O.Öyle böyle değil :D

9. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları: