Zayıflarken çatlak oluşumunu önlemek için ..?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve PowerLife tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Başlıktada belirttiğim gibi zayıflarken çatlak oluşumunu engellemek istiyorum.Ortalama 25-30 kg arası vermek istiyorum bunu diyet+cardio+vg birlikte yaparak yavas yavas vermek istiyorum.Bu aralar biraz fazla kilo aldığım için bel bölgesinde hafiften çatlamaya başladı.Bunu görünce zayıflamaya karar verdim.Hem sağlık hem sosyal hayat sallantıda malesef. Önerilerini bekliyorum Bodyforum ailesi ..

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    haziran ayında başladım 23 kg verdım sarkmada , çatlamada olmadı. Tabı bu 6 ayda oldu. İlk 1.5-2 ay sadece kardıo ve karın calıstım,sonrakı 2 ay adaptasyon programıyla kardıo yaptım. son 2 aydırda kardıoyu azalttım , antrenmandan önce 10 dk kardıo sonra ağırlık antrenmanı yapıyorum bölgesele geçtim bu haftada.

Yani düzenli beslenip , bol su içip , şekeri ve fast foodu kesıp yavas yavas kılo vermek en önemlisi. Ayda 2-4 arası kg vermek normal bunun üstü zarardır. Belimde bayağı inceldi. Mesajdanda yardım edebilirim başka sorular varsa

Sayfayı Paylaş