Zayıflar için şeker

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ugurctep tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ugurctep

ugurctep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben fitness ta çok yeniyim ve merak ettiğim bir konu var...
    Şimdi ben birkaç video izledim alacağınız kiloyu kaliteli alın diyorlar böylece yağ yerine direk kas olurmuş sanırım böyle birşey.
    Ama ben zayıfım ve çok fazla yiyemiyorum bu yüzden şöyle birşey düşündüm acaba olabilirmi diye sizinde düşüncenizi alayım dedim.
    Bildiğimiz gibi bir küçük ikram bisküvide bile 600 e yakın kalori var, günlük kilo almak için 3000 3500 kalori alalım desek neredeyse 1000'ini bisküviden karşılayabiliyoruz ve hacim olarakta daha küçük. Ben düşündüm de aynı şekilde kalorinin yarısını şekerden alıp yarısınıda kaliteli besinlerden alırsak, düzenlide sporumuzu yaparsak sonuç nasıl olur? Yine birtek göbekmi yapmış oluruz?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hayır şekerli yediniz diye göbek yapmış olmazsınız.fitnessta çok yenisiniz fakat kendi vücudunuza uygun pratik çözümü bulmuşsunuz.yiyemiyorsanız miktarı düşük,tadı size hoş gelen;fakat bol kalorili şeylerle günlük kalori hedefinize ulaşabilirsiniz,gayet mantıklı.

doxux bunu beğendi.
  3. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
  4. ugurctep

ugurctep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kuruyemişte yiyiyorum zaten, ama ben hesapladım işte bazal metabolizma hızıdır şudur budur şöyle bir olay çıktı;
    Yaşamsal ihtiyacımızı karşılamak için 2000 kalori almamız lazım.
    1500 kaloride metabolizmam harcıyormuş.
    Bu durumda 4000 kalori alırsam 500 kaloride bana kilo olarak döner. Bunun en fazla 1000ini basit şekerden almayı düşünüyorum, kalan 3000 kalori zaten kaliteli karbonhidratı olan yiyeceklerden ve ara öğünlerde de kuruyemişlerden gelecek.. Ne diyorsunuz arkadaşlar doğrumuyum?
    Benim cidden cok fazla kalori almam lazım birtek öyle sonuç alabiliyorum.. Yoksa sizin düşündüğünüz gibi 2000 3000 kaloriyi metabolizmam yalayıp yutuyo!

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Benim listemde şekerde var, bal ve pekmez gibi ürünler tüketiyorum ayrıca Meyva suyu. haliyle sadece bulgur ve makarna ile tüm günü geçiremeyiz. Günlük kalori ihtiyacım hesaplamada 2700 kalori, ben 5000-6700 kcal arası tüketiyorum. Bunun içinde şekerde var.

I believe in Fitness

6. ugurctep

ugurctep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki senin kilo alma durumun ne? Yani benden 1000 2000 kcal daha fazla alıyorsun

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    70 kilodan 83'e geldim. ilk ay 4 kilo 2. ay 3 kilo sonra ki aylarda 1-2 kilo arası gitti. Sonra daha stabilize beslenmeye basladim gr-gr ilerliyorum. Kalori hala 6700- 5000 arasi arttirmiyorum.

I believe in Fitness

8. ugurctep

ugurctep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki senden rica etsem bir günde örnek ne yediğini yazabilirmisin 6000 kalorilik?

9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    5000-6000 kalori biraz fazla,2pacist in anlaşılan hızlı bir bünyesi var.6000 kalori aldıgı taktirde ayda 10 kilo alacak insanlar tanıyorum ben.o yüzden vereceği kendi günlük beslenme programında rakama takılmayın da açığı kapatmak için aldığı kaynaklara bakın.hem zaman/pratiklik hem de kapasite olarak kalorinin tamamını maalesef temiz kaynaklardan alamayız,aslında almamız da şart değil.o yüzden açığı kapatmak için dediğin gibi şeker içeren,düşük porsiyonlu ama bol kalorili şeyler yiyebilirsin.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi ben 1.90 boyunda ve 70 kiloyken 15 20 kilo eksigim vardi.
    Hızlı beslenmeme rağmen fazla yağ tutmadım. Sadece bulgurdan 3000 kalori alıyorum, 1 paket bulgurda 3750 kalori var ve hemen hemen 3 tencere ediyor. 500 gr 1 buyuk tencere Makarna 150 gr ton baligiyla yiyorum. 1 litre Süt (Sütten ballı pekmezli lorlu karisim yapiyorum, gunde iki defa 500'er ml'den toplamda bes bardak 1800 - 2000 kalori.)
    1 litre meyva suyu malum bulgur makarna kuru kuru gitmiyor. Her ogun 200 ml su bardagiyla toplam 5 bardak 610 kalori ediyor. öglende 2 kap patates salatasi tavuk gogsu bulgur. Sabah kasarli yarim ekmek tost 6 haslanmis yumurta 3 domates meyva suyu sutlu karisim. Aksam ustu Patates salatasi tavuk makarna vs. Aksam 300 gr tavuk 100 gr koyun kavurma bulgur makarna patates salatasi meyva suyu. Aksam survivor izlerken canga, kek 2-3 bardak cay.

Nasıl bu kadar yiyorum???
    Sigarayi biraktim acayip bi istah ki sormayin. Canim sigara istedikce yiyorum yedikce sigara canim cekiyo yine yiyorum... Sonra sigara istegi gitti yani azaldi ama yemek aliskanlik oldu. Kisaca boyle.

I believe in Fitness

11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    wow dedim gerçekten,maşallah keşke bu kadar yiyebilsem,anabolik forumda kürdeyken yemek yemek için çırpınan insanlar var,okuyunca bunları onlar da derin iç çekiyordur :)

12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    2014 aguatosta Koç aldim onu besledim sonra kestirdim baya bi et cikti. bana yari fiyatina mal oldu. Onun haricinde ki besinlerin fiyati bana gore gayet cuzi bulgur 1.30 makarna 80 kuruş meyva suyu 1.80 lira bim sagolsun. Tavuk gogsu 5-7 lira arasi. Patates vs. zaten kiloyla anneannem pazardan aliyor. İdman Programim;
    Göğüs-Triceps
    Bacak-omuz
    Sırt-Biceps.
    Son gün ve salı günü karın idmani yapiyorum.
    Hareketler geneli temel egzersizler, kucuk kas gruplarina 2 hareket.

I believe in Fitness

13. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    2pacist hocam masallahiniz varmis yahu sizin :D

14. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    sadece bulgurdan 3000 kalori aldım diyor
    1 tabak bulgurda 300kalori var aşşağı yukarı 10 tabakmı yiyorsun arkadaşım az yavaş sallayın biraz :) hatta hiç sallamayın benim yaptığım gibi :)

derin_aker bunu beğendi.
  15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bir tabağında degil çiğ ağırlık 100 gr'da 350 kalori var. 10 tabak bulgur'dan fazlasını kap hesabıyla yiyorum kaç tabak bilmem. İnanmayabilirsin sen bilirsin.

I believe in Fitness

16. ugurctep

ugurctep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim icin 6000 kcal cok fazla, zaten 7 den sonra bisey yiyemiyorum yoksa karnim agriyo aksam sıkınti cekiyorum. E zaten 9 gibi kalkiyorum, 10 saate 4000 kalori sigdirmak beni yeterince zorluyor zaten

17. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bulgur tavuk ve patates salatasıyla 3000-3500 kaloriyi yakalarsin. Bulguru benim ki kadar yiyemezsin yarıya indir baslarken sonra arttırırsın ufak ufak. Zateb bi anda yiyemezsin ufak ufak ye tencere bitmiş oluyo. lor-Sut-pekmez bal karisimi yapabilirsin bulursan muzda atabilirsin kalori tamamlamak icin.

I believe in Fitness

18. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    1 tabak bulgur kaç kalori 10 felanmı :D arkadaşm 1 tencere pilav yenir mi :D kas yapıcam derken sağlıktan olma . iyi trollüyosun

19. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    İnanmamakta özgürsün. :)

I believe in Fitness

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    175 boyunda, 34 yaşında, hareketsiz yaşayan birisi olarak bulk döneminde 1 tencere bulguru ben rahatlıkla yiyorum ve daha fazla yememek için kendimi durdurmam gerekiyor. 190 boyunda hareketli ve daha genç birisi rahatlıkla daha fazlasını yiyebilir.

2pacist bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş