Zayıflamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve symboL tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. symboL

symboL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yazın başlangıcından bu yana spor yapıyorum. Yani Ağırlık kaldırıyorum 5 kg çift dambıllar ile.

Ağırlık+Diyet ile 15 kilo kadar verdim. Yalnız son zamanlarda el tırnaklarımda bir morluk söz konusu olmaya başladı.

Nasıl diyim, tamamen mor değil ama morumsu bir renk aldı tırnaklarım ve bu duş aldığımda falan basbaya belli oluyordu.Arkadaşlar soruyorlar bazen ne oldu tırnaklarına diye falan bende bilmiyorum diyorum. Ellerim,ayaklarım arada çok üşüyor ve ondan sonra böyle oluyor galiba bilmiyorum.Ama genelde hep böyle artık.Stres ve heyecana kapılınca da aynısı daha fazla oluyor.

Acaba fazla kilo verince vücut zayıf düştü de bir hastalık falan mı ortaya çıktı? :/ Hiç bu duruma yakalanan veya bilgisi olan arkadaşlar var mı? Varsa bilgilendirirlerse çok memnun olurum.

İyi Forumlar.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

Tırnaklarınıza dikkatle bakIn. Eğer hafif mavilik yâda; morluk görürseniz bu bir kalp hastalığıyla karşı karşıya olduğunuz anlamına gelebilir. Tırnaklarınızın aşırı kalın olması ya da üstlerinde tümsekler olması da nefes alma hatta akciğer sorunlarıyla karşı karşıya olduğunuzu gösterebilir.

Kesinlikle ihmale gelmez. Hemen doktora basvurun yarin ilk isiniz olsun.

Ayrica tip dilinde siyanoz demektir. Yani kanda yeterli oksijen yok demek.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Sayın serdar2 doktor musunuz ? .

Bu tarz ithamlarda bulunmak çok gereksiz sanal teşhis çıktıda bizim mi haberimiz yok lütfen bu tarz yönlendirmelerde bulunmayalım , bu tarz ciddi sorunların cevabını ancak uzman hekimler verebilir oda internet üzerinden olacak iş değil muayene şart ... !

5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

ben burda teshis etmedim, yazilani iyi okumani tavsiye ederim. Ihmale gelmez, doktora basvurun. Ve kalp rahatsizligi manasina gelebilir (Dikkatle bakiniz! gelir degil, gelebilir.)Ben burda teshis koysam ilacini da yazarim? Doktor degil TIP kitabini ben yazsam, online olarak teshis koyulmayacagini bilmeyen yoktur.Illa yorum yazmak istiyorsaniz baska yerlerde var.

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Yazılanı son derece iyi okudum konuyu açan kişi internetde cevap aramaya meyilli ve sizin verdiğiniz ilk satırdaki cevapta bu kişiyi yanlış yönlendirir.

Sizin yazdığınız yazı. Belkide bu kişi doktor muayenesine gitmeyecek ve şimdi siz bu kişiyi yanlış yölendirmiş olabilirsiniz bu yüzden böyle riskleri almaya gerek yok . Ayrıca emin olmadığınız yani bilgi sahibi olmadığınız bir konu hakkında neden yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz anlamış değilim belki bu kişinin böyle bir rahatsızlıkla uzaktan yakından alakası yok .

Bu yorumu tüm iyi niyetimle yazdığıma emin olabilirsiniz ..

Son düzenleme: 29 Ekim 2012
    serdar2 bunu beğendi.
  7. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

Veya belki de durumun aciliyetini belirterek arkadasin saglina kavusmasini sagliyacagim?Burasi forum, Soru sorarsaniz cevap almaniz dogaldir. Soru soruldugunda genelde cevap verilir.Ve ben hic bir sekilde teshis koymadim.Cumleler cok acik ve net sekilde ifade edilmistir.Durumun acileyeti olabilicegi belirtilip Doktora basvurmasi onerilmistir.Gereksiz polemige girmeye gerek yok. Bu konudaki son yorumumdur.
    Ve tekrarliyorum, saglik konusu sakaya gelmez.

John399 bunu beğendi.
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Doktor tabi ki oncelik. Bir donem bayan arkadasimin basina gelmisti. Doktor muayenesi sonucu yapilan testlerde vitamin-mineral eksiksikligi olarak teshis koyuldu. Bayan arkadasim kilo vermeye calisarak, duzensiz bir beslenme izlemisti.

Eminim doktorunuz en dogru teshisi koyacaktir.

Sayfayı Paylaş