zayıflamak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve semir göksu tarafından 6 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. semir göksu

semir göksu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler yaklaşık bir sene içinde 130 kgdan 98 kga düştüm herhangi bişey kullanmadım şimdiye kadar sadece 1 ay kadar lcarntin kullandım onunda bi faydasını görmediğim için ay sonunda bıraktım şuan 98 kgdayım. Spor yapıyorum ancak faydasız gibi geliyor sanki bi duraksama dönemi gibi ve kilo verdiğim için göğüs sarkması gibi durumlarla cebelleşiyorum. takviye olarak kullanabileceğim neler var ? mesela üst göğüs ve alt göğüsü ikisinide çalıştırıyorum ama üst göğüs kaslıyken alt kısmı sarkıyor, ve kilo verdiğimden beri sanki böyle çamaşır gibi çektim, omuz genişliğine takılıyorum mesela eskiden sanki daha genişti gibi düşüncelerim var , genelde sporumu 15dk koşu 10 dk ters mekik , 3x20 karın yapıp arkasınada 3x12 göğüs çalışıyorum gününe göre 3x12 kol sırt felan yapıyorum, hergün bacak çalışıyorum ki takınıtlı olduğum bi diğer bölge bacak ve basen ,
    boyum 186cm kilom 98 kg
    şuan hala kiloluyum ve sarkan , yağlı bölgeleri eritmek istiyorum. bazı arkadaşlar hafif kilo çok tekrar felan diyor ama spor salonu psikolojisi öyle değil birazda kendi cüsseme bakınca komik geliyor 5kg da yada boş barda hızlı hızlı kaldır indir yapmak. o yüzden 3x12 de 13. turu yapamıyacağım kiloda çalışıyorum.
    ama dediğim gibi sanki bi fetret dönemi ne girdim havalarda soğuk malum insanın gidesi de gelmiyor.
    o yüzden ben takviye olarak kullanabileceğim supplementler arıyorum. Kendimi yeterince bulk yapmış ta artık definasyona girmesi gereken biri olarak görüyorum
    yağlarımı kasa çevirmek istiyorum kısacası ne kullanmalıyım ?
    15895024_10208019281543089_5384665654183190773_n.jpg

2. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    duraksama donemi olur illaki bende 114 ile basladim suan 105 duraksama donemindeyim... ama birde kilo oranina takilma onemli olan yag orani tartiya cikip moralini bozma aynaya bak veya ayda 1 yag oranini olctur yag orani dusuyorsa dogru yoldasindir.. gayet iyi kg vermissin basarilarin devamini dilerim yada soyle birsey dene diyeti birak 2-3 gun canin ne istiyorsa ye vucudun dengesini boz biraz tekrar diyetine devam edersin.

3. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Abi birazda sabır işi. O göğüste olan yağlar hem ağırlık çalışırken. Ve önemlisi ağırlık sonrası kardiyo ile yavaş yavaş gidicektir. Sadece sabır etmek lazım!!!

Bende kilo vermiş biri olarak 2-3 gün canın ne istiyorsa ye mantığına karşıyım. Haftada 1 gün 1 öğün istediğini yemek daha mantıklı. Hatta bunu 1 ay boyunca. Ayda 4 kere tekrarlarsan o zaman vücut şaşırır!!

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Konu zayıflama ise asıl yoğunlaşman gereken beslenme. Spor olmasa da olur. Yani klasik salon sporlarını kastediyorum.
    Ama hareket önemli.Mesela düzenli yürüyüş yaparsın ve beslenmene dikkat edersen zayıflarsın.

Ama genelde insanlar, spora öncelik veriyor, beslenme biraz daha arka planda kalıyor. Halbuki bu iş, ana eksende beslenme işi.

Sayfayı Paylaş