Zayıflamak ve yağ yakmak hakkında ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BerkeTiryaki tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BerkeTiryaki

BerkeTiryaki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba sizlere sorularım var. 16 yaşındayım boyum 160 ve 57 kiloyum. Kilomdan çok şikayetçi değilim ancak derslerimin fazla olmasından dolayı hareketsiz bir yaşamım var. 8 de gidip akşam 6 da eve geliyorum ve spor yapacak kadar gücüm kalmıyor. Ayrıca bel çevrem normalden biraz fazla göbekde değilde bel kısmında yağlanma var bunun sebebi ne olabilir ?. Beslenme olarak protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum genelde fast food tüketmiyorum. Geçenlerde 5 kg lık dambıl aldım 2 adet. Kendime antrenman programı oluşturdum amacım cardio ve ağırlık antrenmanları ile yağ kaybedip kas kazanmak sizce bu yaptığım ne kadar doğru ?. Malum meslek lisesine gittiğim için okul saatleri fazla okulda ne yememi önerirsiniz ?. Ve spor salonu evime çok uzakta olduğu için gidemiyorum. Biliyorum biraz fazla soru oldu ama cevaplarsanız çok mutlu olurum.

2. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim ben de lisedeyken senin gibi yaptım. 2 tane 5 kiloluk ağırlık aldım ve kilomu sabit tutup kas kütlemi artırmayı başardım. Sana tavsiyem ağırlıklarla düzenli çalışman ve şınavı da çalışmana eklemen. Özellikle fazla kas yokken şınav gibi hareketler çok etkili. Bel çevren yağlı ise buna yapılabilecek tek şey kilonu sabit tutup kas kütleni arttırmak. Yavaş yavaş yağ yaktıkça belin de estetik bir görünüme kavuşacaktır. Ekstradan beline biraz incelik katmak istiyorsan şu hareketi sabah kalkınca ve akşam yatmadan yapabilirsin (yağ yakmaz, belini biraz inceltebilir). Beslenmeyi de okula evden götürsen hem ekonomik hem daha sağlıklı olur.

Sayfayı Paylaş