Zayıflamak, Vücut Geliştirme, Hacim Kazanmak.. Kafam Karıştı!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jack of hearts tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merabalar,

Bir buçuk aydır vücut geliştirmeyle ilgilenen amatör ruhlu biriyim. Forumu ne kadar çok okusam da aradığım cevabı tam olarak bulamadım ve dolayısıyla böyle bir konu açıyorum.

Genel anlamda vücut ölçülerimden memnunum. 177 boyundayım ve 73 kiloyum. Ama istediğim forma tam anlamıyla gelebilmiş değilim. Vücut geliştirme yaparak kas kütlemi arttırmayı tabii ki istiyorum (çok değil.) ancak önceliğim kalın kollardansa belirgin kaslara sahip olmak. Buna da bu spora zaman ayırarak ulaşabileceğimin farkındayım. Şimdilik büyük bir tutkuyla ayırıyorum da zaten. Sıkıntım karın çevremdeki yağlanmayla ilgili. Şöyle tarifini yapabilirim durumun. Ne göbekli denebilecek kadar yağım var ne de öyle taş gibi bir karnım var. Arada derede bir şey. Amma ve lakin masa ve bilgisayar başında çok zaman harcamak zorunda kaldığımdan karnıma paralel iki tane kırmızı hat daimi olarak beni bekliyor. Bu da canımı sıkıyor işte. Hem hacimlenmeyi devam ettirip hem de bu çizgilerden kurtulma yolu görüyor musunuz? Yoksa "Seç birini. Hacimleneceksen o yağlar, göbek orada duracak. En başında indirecektin şöbiyetleri." mi dersiniz?

Bu konuda bana tavsiye verecek (beslenme programı hazırlama, hareket tavsiyesi vs.) tüm üyelere teşekkür ederim.

2. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Öncelikle selamlar.İlk olarak kütle kazanıp hacim yapıcaksın,ardından definasyona girip yağları yakıp sert ve parçalı bir vücuda sahip olcaksın.Bulk ve Definasyon ile ilgili forumda arama yapabilirsin ama ben genel olarak bahsedim.Bulk dönemine girdiğinde yağsız kas kütlesi alıcaksın.Bu sebeple kütle artışı olucak.Kasların belirgin olmaz bu dönemde.Definasyon dönemi ise yağları yakıp kuruduğun dönemdir.Yağları yakarsan Bulk döneminde kazandığın kaslar belirginleşir,estetik bir görünüm oluşur.Yağ yakımı içinde Azim,irade,istikrar lazım..İyi bir diyet+Cardio+Body Building..Yağ yakım döneminde hafif ağırlık fazla tekrar çalışman gerekir.Body building yaptığında vücudun alması gereken kalori miktarı artıcağından yağ yakımı hızlanır.Ayrıca Body Building ile yağ yakımı cardiodan daha fazla süre devam eder.Bulk dönemimde kaldırabileceğin maximum ağırlığın %80-90 ile 6-8 tekrar yapabilirsin.Fazla bilgim yok bildiklerim bunlar iyi geceler.

d_19 ve jack of hearts bunu beğendi.
  3. d_19

d_19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk cevabın sahibine bnde teşekkür ediyorum. bnde bu spora yani başlıycam spor geçmişi olan biriyim ve bilinçsiz bi sporun yarardan çok zararının olacağının bilincindeym. soruma gelicek olursak bnmkide jack of hearts paralel bi soru olucak aslına..
    boy:1.84
    kilo:87

kas kütlesi fazla olan biriyim esasen fakat şu öss nedeniyle otur otur göbek yaptım göbeğimi hesaba katmazsak düzgün bi fiziğim olduğu söylenebilir..

hem hacimsel olarak tüm kas grublarımı geliştirirken aynı zmanda karın egzersizleriyle göbeği eritmem mümkün mü?

p.tesi-çarşamba-cuma kardio lu bi hacimsel gelişim planının yanında salı çarşamba mide çalışsam bulk dönemi yaşamadan istediğim fiziğe sahip olabilir miyim??

4. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok yakın merak ettiklerimiz gerçekten. Ben Flexor'un Yeni Başlayanlar forumunda verdiği programı uygularken dinlenme günlerinde cardio yapmıştım senin şu an dediğin gibi. Tabii bilinçsiz bir çalışma oldu. Karı zararı ne diğer arkadaşlar daha iyi bilirler.

5. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle karın hareketleri yapmak göbeğinizi eritmez. bu yanlış bir bilgi. ikinci sorunuzda birinci sorunuzla bağlantılı gibi görünüyo. mide hareketleri yapmayla yag yakmanın, bulk olmadan gelişmenin alakası yoktur. bölgesel yağ yakımı diyede birşey yoktur. sizin çözümünüz cardio yapmakta yatıyo

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş