Zayıflamak için Fitness ve Diyet (Program önerisi)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 4 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    arkadaşlar askerde aşırı kilo aldım spor yoktu ve tuncelideydim kışın kar vardı hep ondan sporda yapamadık. Boy 1.73 Kilo 105 fitness salonuna gidiyorum 1 haftadır ve diyete başladım 1.5 kilo verdim fakat kafama göre takılıyorum fitness'ta bisiklet felan takılıyorum sonra koşu bandında koşuyorum 2 sinde toplam 450-500 kalori yaktıktan sonra bundle ile takılıyorum . Yaklaşık spor salonunda 1 saat çalışıyorum. Ayrıca sabah aç karnına 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum sonra gelip kahvaltı yapıyorum.

nasıl bir program yapmam lazımki düzenli zayıflayayım ve de beslenme şekli nasıl olmalı. Tuz-Şeker-Beyaz ekmeği kestim sabah kahvaltılarında light süt ile birlikte K-Flakes yağsız peynir şekersiz çay felan içiyorum birde yumurtanın beyazı... Öğlen çorba salata ıspanak veya tavuk ızgara.. Akşamda yine çorba salata veya sebze yemeği felan yiyorum. Daha önce bu beslenme şekli ile 105 ten 85 e inmiştim sonra ramazan ayında diyeti sporu bıraktık 5 kilo aldık ondan sonra ne spor ne diyet saldık tekrar 100 e çıkmıştım askerdede 105 e kadar çıktım.

Nasıl bir program yapmalıyım ki tekrar kilolarımı geri almadan zayıflayayım. Beslenme şeklim nasıl iyimi ayrıca ne tarz bir program yapmam lazım. Sürekli koşsam zayıflayana kadar. Ondan sonra ağırlıkmı çalışsam yoksa ikisini bir arada yapmak mı gerekir. Yağ kasa dönüşürse kilo vermem yavaşlamazmı. Benim mantığıma göre önce kiloları verip sonra kas yapmak gerekir ama benim kas vermek gibi bir derdim yok aslında. Kilolarımı vereyim yeter. Tabi Fitness'a gidince koşu ve bisikletten sonra 20-25 dk da ağırlık çalışıyoruz.

2. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    öncelikle defalarca söylenmiştir ki ''yağlar kasa dönüşmez''.yağları eritince kasların belli oranda belirginleşir sadece.konuya dönmek gerekirse geçtiğimiz 3 ayda yaklaşık 14 kilo verdim.programım kardiyo + ağırlık üzerineydi.haftada 4 gün gidiyordum fitness salonuna.2 gün kardiyo 2 gün ağırlık. Kardiyo günlerinde girişte 30 dk eliptik ardından mekik - ayak çekme tarzı hareketler çıkışta ise yeniden 30dk eliptik bisiklet yapıyordum.ağırlık günü ise girişte 15dk eliptik ardından 8 adet ağırlık hareketi çıkışta yeniden 30 dk eliptik yapıyordum.yaklaşık 2.30 saat sürüyordu antrenmanım duş alıp eve gelmekle birlikte.yalnız ben beslenmeye fazla dikkat etmedim kas kütlesi kaybettim.şuanda evde ağırlık çalışıyorum kas kütlesi kazanmak için.kas kütlesini kaybetmemek için protein alımını arttırmanız gerekiyor.bu bilgileri forumda bulabilirsiniz.yanlış bir bilgi verdiysem özür dilerim.şuana kadar öğrendiklerim doğrultusunda size yardımcı olmaya çalıştım.

bol şanslar dilerim.

3. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    en son diyet yaparak 3 ayda 20 kilo verdiğimde hiç araştırma yapmadan kafama göre program yaparak başlamıştım ama şimdi internette araştırınca her yerde farklı farklı bilgiler kafa karıştırıyor neyi yapacağımı şaşırdım :) her gün spor ve diyet ile bir şekilde zayıfladıktan sonra bunun bir sıkıntısı olup olmayacağını merak ediyorum. ağırlık yapmadan sadece kardiyo ile zayıflasak ne olur zayıfladıktan sonra tekrar gerimi alırız kiloları yoksa vücutta kötü bir görüntümü olur

4. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    bildiğim kadarıyla ağırlık yağ yakmak için yapılabilecek en iyi egzersizlerden biri.yani ağırlık çalışmak yağ yakımında çok etkili.ayrıca vücudu sıkılaştırmak ve deri sarkıntılarını kapaması bakımından da tercih edilmesi gereken egzersizler arasına giriyor.

Sayfayı Paylaş