zayıflamak için önerilerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve esdes tarafından 9 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    30 yaşındayım 3,5 yıl önce doğum yaptım hamileliğimde 30 kilo aldım 20 kiloyu 2 ayda dietsiz sporsuz verdim.Fakat 10 kilo hala gitmedi.
    Boyum 1.66 kilom 67 amacım mayıs ortalarına kadar 50-53 kilo civarı olmak.
    9 gündür ekmeği epey kıstım eskisinden daha az yiyorum ve callanetic yapmaya başladım.Yarım kilo verdim ölçülerimde 1,5-2 cm kadar azalma var.
    Evde müzik eşliğinde biryere tutunarak 15 dakika koşmaya çalışıyorum,arada aklıma estikçe pilates bandıyla 5 er dakikalık falan egzersizler yapıyorum.
    Ancak hareket ettikçe karnım acıkıyor ve bitkin düşüyorum,birden iştahım açılıp aşırı yeme ihtiyacı duyuyorum.
    Sizlerden iştahımı kesecek ve bana enerji verecek önerilerini ricaediyorum.
    LW6090 adlı üründen 2 kutu kullandım ama faydasını görmedim. Faydasını etkili şekilde gösterecek yağ yakıcı ürün tavsiyeleriniz varsa yazar mısınız.
    Biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın gerçekten kiloyu kafama çok taktım özellikle belim kalın ve bel kavisim sanırım adına simit diyorlar o bölgem vücuduma göre çok oransız ve geniş.Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

2. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    Ben süper bilgili değilim ama sonuçta aynı kadrei paylaşıyoruz sen ne güzel 20 kilo vermişsin
    ben 24 kilo aldım doğumdan sonra 8 kilom kalmıştıki tekrar kilo aldım ve toplamda 28 kilom var vermem gereken :)
    ben carnitine ve cla kullanıyorum sabah 1,5 saat yürüyüş yapıyorum sıkı bir diyetim yok az ve sık olarak yemeğe özen gösteriyorum. şimdilik 5 kilo gitti
    tavsiyem dışarda yürüyüş veya salona gitmen

3. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tek cevap sizden gelmiş teşekkürederim. Kızım 3,5 yaşında havalar soğuk birde eşimin mesleğinden dolayı gurbetteyiz kimsem yok kızımla yürüyüş bu havada çok zor ve çok yaramaz gördüğü her çiçekte durur çiçek toplar sağa sola kaçar :) ,kızımı bırakacak kimsem yok bu yüzden yürüyüş arada belki ama salona gitmem imkansız. Az evvel tartıya çıktım dün 66,400 gramdım bugün 65,800 gram gelmişim çok sevindim evde kendimce egzersizler yapmaya çalışıyorum biraz oğazımdanda kıstım işe yaramış gibi görünüyor.Ben kızımı uyuttuktan gece 11 den sonra egzersiz yapabiliyorum yoksa sırtıma çıkıyor saçımı çekiyor :badgrin:
    ama ilk mesajımda dediğim gibi egzersizlerden sonra çok acıkıyorum dayanamayıp yemeğe saldırıyorum az yemeye çalışsamda gece gece olmuyor.Enerjiye ve iştah azaltacak bir ürüne ihtiyacım var.Yaz geliyor kaç senedir denize giremedim kilomdan vede istediğim gibi giyinemedim ayrıca eşimde bu yaştan sonra zor kilo verirsin diyerek üzüyor beni .Deneyimli bay ve bayan arkadaşlardan önerilerde alırsam çok memnun olucam

4. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    cevap konusunda haklısın bende kendim yazdım kendim cevapladım şimdiye kadarkafa_
    ahh o eşler yokmu bir tanede bende var dumbelllls gerçi gaza getirdiğin sanıyor ama değil zayıflamak benim istedğim doğrultusunda oluyor ben sıkıntıdan yemek yiyenlerdenim.
    protein yediğimde bende acıkma hissi olmuyor. belki sende de işe yarar. spordan sonra takviye yapabilirsin.
    mesajımda bahsettiğim gibi carnitine ve cla almayı düşünebilirsin.
    yağ depolanmasını cla önlüyor. carnitinede enerji veriyor.

zamanında biber hapı, fx15, lw6090, alman çayı, muş macunu, herbalifeve protein diyetiyle kilo verdim ama eski halime geri döndüm.

birde şu var gece 11 de yemek yemen sağlığın açısından da çok tehlikeli o sırada vücudun uyku ritminde oluyor. ben olsam iyice yorulur duş alır ve uyurdum.
    haşlanmış yumurta ve muz acayip tok tutan yiyeceklerdir.
    benm aklıma gelenler şimdilik bu kadar umarım sanada banada yardımcı olacak hatalarımızı düzeltecek birileri çıkarda hayır duamızı alır.hyper_

esdes bunu beğendi.
  5. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    öğünlerden yarım saat sonra bir bardak yeşil çay içmenizi ve eğer şeker probleminiz yoksa bol bol elma yemenizi tavsiye ederim.. 1 yılda yaklaşık 23 kilo vermiş biri olarak bunları tavsiye ederim :)

can eroğlu ve esdes bunu beğendi.
  6. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım sabah kahvaltsını kalori hesabını katmadan çok sağlam yapmam gerekiyor.Şeker problemim yok ama elmayıda hiç sevmiyorum onun yerine suyunu sıkıp içsem mesela yeşil elmanın suyunu sıkıp içebilirim,Yeşil çayıda son zamanlarda içmeye başladım yemeklerden öncemi sonramı içmek daha iyidir onu bilmiyordum demekki yemek sonrası daha iyiymiş.

7. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    Elma posalı bir gıda olduğundan tok tutar aynı etkiyi suyunun yapacağını sanmıyorum
    yeşil çay nasıl bir içecekse her yerde var ama tadı çok çirkinnnn
    limonlusu dene dediler zor içtim açıkcası
    kahvaltıyla ilgili düşüncen doğru bir tek o zaman kepekli ekmek ye tabii 1 dilim

esdes bunu beğendi.
  8. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya

amaç posa almak onun için elmanın suyu değil kendisi tercih edilmeli... Yeşil çayın tadı hoşunuza gitmiyorsa bir cay kaşıgı bal ile tatlandırabilirsiniz ya da içine biraz varsa taze nane yoksada kurutulmuş toz nane koyabilirsiniz...

oirpata ve esdes bunu beğendi.
  9. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    halsiz dusmenizin nedeni eger diyetten öncede varsa bir doktora görünün derim ama diyetten sonra ortaya cıkmıs bir sorun ise karbonhidrat az aldıgınızı veya zamansız aldıgınız gösteriyor canınız istediginde gidip spor yapmak yerine neden bunları bir programa dökmüyoruz bunu denemenizi öneririm kolay gelsin

esdes bunu beğendi.
  10. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    20 kilo oldukça ciddi bir rakam sizi tebrik ediyorum.

Kilo vermek ve yağ yakmak istiyorsanız eğer diyet şart ve biraz açlığa katlanmanız gerekmekte.

Aslında açlıktanda değil.Yağsız yedikten sonra istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.Zaten sporda yapıyorsunuz.Günlük protein ihtiyacı için TAVUK etini ve 1 adet yumurta beyazını tercih edin.Ekmek diyette fazla önemli değil.Tabiki azaltmakta fayda var.Günlük olarak Lifli yiyecekler tercih edin.ÖRN: Yulaf = 0 yağ, Elma = ~0 yağ.Diğer öğünlerinizde yeşillik tercih edin.

Günlük C vitamini alımınızı ihmal etmeyin.

Bunu yeni öğrendim sizlede paylaşmak istiyorum.Kalsiyum depo edilen yağların kullanılmasında ve etki eden hormonu kısıtladığı için yağ yakımı konusunda oldukça faydalı bir mineral.

Yatmadan bir saat önce 1 fincan yeşil çay yağ yakımı konusunda etkilidir.

Somon balığıda kalp ritimlerini düzenlediği için gün içinde otururken bile nabız konusunda yağ yakımına faydalıdır.

Spordan sonra 100gr somon balıklı salata bence mükemmel bir seçim olur.

Hepsinin dışında, Bayanlarda fazla kalori alma korkusu vardır.Tek başına yüksek kalori vücutta yağ yapmaz.Yağları, özellikle doymuş yağları hayatınızdan uzaklaştırırsanız kilo verirsiniz.

Son düzenleme: 10 Mart 2011
    esdes ve canavar bunu beğendi.
  11. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    Somon ucuz olsa her öğün yerdim:lol:

oirpata bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ani iştah ataklarının sebebi kötü beslenmedir. Çok düşük karbonhidrat diyeti zorlayıcıdır. Çok düşük karbonhidratta kalacaksan, faydalı yağlarla diyetini desteklemelisin.

Bir diğer alternatifte karbonhidrat alımını kompleks karb kaynaklarıyla olmak kaydıyla bir miktar arttırmak.

esdes bunu beğendi.
  13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bana kalırsada ani iştah atakları metabolik sendromu işaret ediyor.

nasıl bir beslenme uygulandıgını merak ettim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:06 ----------

bu şekilde kilo vermeniz çok zor, unlu ve şekerli gıdaları terk etmekle harika bir iş yapmışsınız.

Öncelikle su takviyeleri almalısınız.

1-4 gram arası balık yağı
    gunde 1-5-10 gram c vitamini en az 1 gram alın.
    Vitamin D3 400 iu tüp

daha sonra diyetteki yağ miktarını arttirin ve karbohidratlarıda glisemik endeksi düşük olanlardan tercih edin. Özellikle lif ve posa içeriği zengin karbohidratlar listenizin başında olmalı. Mutlaka karbohidratları işlenmemiş olanlardan seçin.

mesela beyaz pirinç yerine, kahverengi kullanın, yulafı kabuklu tüketin, bakliyatları haftada 1-2 ye indirin.

unlu ve şekerli mamülleri hayatınızdan kaldırıp atın. ilk başta alışamayacaksınız ama, alıştıgınızda kendınızı mukemmel hissediceksınız.

Ortalama bir günde aldıgınız karbohidratlarıda 5-6 öğüne e bölün ama mutlaka yağ ve proteinle doyun.

günlük 100-150 grama kadar protein alın daha fazlada alabilirsiniz diyetteki karbohidrat oranı düştükçe proteini arttirin.

erken uyuyun, malesef gece egzersizleri yapmanızı önermem. Bunlar faydadan çok zarar getirir.

sabahın erken saatlerinde şeftali suyu elma suyu gibi düşük insulin salan meyva suyu içerek kardio idmanına başlamalısınız.

ilk başlarda çok yorgun olacaksınız ama 2 ay içinde çok zinde olacaksınız.

Diyetteki aniden kana karışan şekerleri terk etmelisiniz.

kızartmalar azaltılacak kızartma yapılacaksa ısıya dayanıklı yağlarla yapılmalı, yemeklerinizide ısıya dayanıklı yağlarla yapacaksınız. Tereyağı yada hindistan cevizi yağı gibi.

çiçek yağları ve bitkisel yağları çöpe atın. uzun zincirli yağ asitlerini diyette kullanın. doyana kadar yemeniz yeterli.

yumurta gunde 2-4 arası tüketin.

Früktozdan mutlaka kaçının.

sofranızda daha çok yeşilliklere ve baharatlara yer verin

acı biber seratonini arttirir mesela, seker yerine aci biber türevlerini kullanın.

Son düzenleme: 11 Mart 2011
    salihaayşen ve esdes bunu beğendi.
  14. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Günde

1-5-10gr C vitamini ? duh

Coyote 1 ay boyunca günde 10gr C vitamini al bakalım neler hissediceksin hyper_

İlginç'inde ötesinde yani günde 10gr C vitamini hyper_

Son düzenleme: 11 Mart 2011
    oirpata, esdes ve Bodysoft bunu beğendi.
  15. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Vitaminler hakkında geniş çaplı bir bilgiye sahip olmadan kişilere vitamin önermek oldukça tehlikelidir.

Vitamin D3 vücutta birikim yapan oldukça tehlikeli ve yalnızca kan tahlillerinde ortaya çıkmış bir eksiklik sözkonusu olduğunda doktor kontrolü altında kullanılması gereken bir vitamindir.

Şeftalinin ve elma'nın düşük insülin salgıladığı doğrudur ama posasınla yerseniz yani meyvenin kendisini yerseniz bu doğrudur! Suyunu içerseniz direkt kana karışır ve ciddi insülin salgılanmasına yol açar!

Önerdiğiniz şeftali ve elma suyu direkt kana karışır!

Kilo vermeye çalışan birine önereceğiniz en son şey Tereyağ ve Hindistan cevizi yağı olmalı!

Yorumsuz!

Elma suyunda ki fruktoz oranı oldukça yüksektir.

-------------------------------------

Önerilerinizle bu arkadaşın gerçekten kilo vereceğine inanıyormusunuz?
    Belirtmiş olduğum hususları iyi araştırmanızı öneririm.

slamon12, oirpata, esdes ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız beni sevindirdi,erkekler kas-yağ konularında bizlerden daha tecrübeli bu forum sağlıklı yaşamak için kendi adıma bir nimet.Yorumlarınızı tek tek inceleyip mantıklı bir program yaratıcam

17. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    canavarrrrrr az önce okuyordum seni cinmisin kuzum sen :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:50 ----------

bende doğum sonrası mağdurlarındanım :( 2 ay öncesine kadar 107 kiloydum şuan 94 oLdum ama benim yöntemim tamamen gözetim altında yapıyorum diyetimi kilo fazla oldugundan ilk zamanda güzel verdim günde 30 dk yürüyüşle şuan 60 dk hızlı tempoda yürüyorum koşu bandında yok veremiyorum:(

L-cartine almayı düşünüyorum lakin kesin bir bilgi elde edemedim kimisi ii derken kimisi kötü diyor en güzeli işin ehlilerine danışmak dedim bu siteye başvurdum :)

canavar bu arada sen gruplara hiç katıldınmı kazenin mekanında..?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:58 ----------

spordan sonra yarım bağrdak süt ve 1 orta boy elma vya mevsim meyvesi yemeni öneririm (süt'ü mutlaka ama mutlaka meyve yanında tüket) meyve şekeri az bi zaman sonra şekerini yükseltir ve hemen acıkırsın süt bu ani yükselmeye engel olur ve tok tutmaya devam eder ve araştırmalar meyve yanında süt tüketimini destekliyor... ömrümde meyve yemeyen ben şimdi meyve yiyen ve portakal ile sütün birbirne zorda olsa yakıştırmayı başardım ve gercekden etkili ..

canavar ve TEURG bunu beğendi.
  18. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    hoşgeldin canımhyper_
    kim işe yaramaz diyorsa kesin hatalı kullanmıştır
    spor yapmıyorsa kilo bile aldırdığı söylenen bir asitten bahsediyoruz burada

hatta bende geçen hafta ters etki yaptı diye yazmıştım buradaki arkadaşlar karbonhidrat almadıüım için enerjimin düştüğünü söylediler
    sonrasında araştırdım sırf protein yiyip kilo veriyorsun ama sonrasında vücut öyle bir mekanizmaki bunudea sana geri iade ediyor proteini mi depoluyormuş bişiy bişiymiş unuttum şimdi
    sonrasında kahvaltıma ekmeği-yemek olarak bulguru v.s. ekleyinca düzene girdim

sana yazılan diyeti listele bakalım ne vermişler dukturun

o gruplara katıldım
    cuma yarışmasına katıldım hepsi fos

gün içinde yediğimi yazsam ne olur yazmasam ne olur
    beni hiçte gaza getirmedi ben zaten listemi düzenimi kendi günlüğümde tutuyorum birde oraya yazınca kimi ilgilendirecek
    boşuna forum kalabalığı

bir soru soruyorsun bilgili 1 kişi, bilgisiz 10 kişi cevap veriyor çık çıkabilirsen işin içindena32

en güzeli layıkıyla bu işi yapanlara sormak dedim attım kapağı bodyforuma :D

Son düzenleme: 12 Mart 2011
    can eroğlu ve oirpata bunu beğendi.
  19. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    canafarımm canım benim listenin kısa özetini yazim bacım

• 3 et
    • 2 peyir
    • süt veya yoğurt 2 su bardağı
    • ekmek 9 ince dilim
    • sebze yemek olarak 8 kaşık
    • meyve 3 porsiyon
    • yağ 3 - 4 zeytin 1 yağ hakkını aldıgına göre toplamda 75 gr 45grmı ne

bacım ben spor yapıyorum o nalet yarımalar yüzünden verdim vermesine ama alımı pek kolay oldu duğruya doğru ordaki hatunlar haftada 2 kilo vermeyi hedef etmiş ve şuan baktıgımda deli diyorum onlara yok pirinc ye yok patates diyeti vucudumu mahvettim onların aklı ile ve ben androitmiyim olum haftada 2 kilo versem 3 aya manken olur insan :D şuan toplamda 2 aydır sağlıklı besleniyorum 1 ayda hastalıklarım eşim askerden döndü falan fişmanda kaytarma oldu ama almadım o 1 ay içinde ...

bu asit bana uymasını temenni ediyorum spora yüklenmeye çalısıyorum ve buda beni kötü etkiliyor bitkinleşiyorum günlük işlerim aksıyor birde veletim var 4 yaşında yavrum anne kalk oynayalım dediğinde ben bayılacak gibi oluyorum :(

esdes bunu beğendi.
  20. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    bu ne bacım gün içinde 9 ince dilim ekmek:confused: