Zayıflamak İstiyorum!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Gaffgarion tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim adım Uğurcan ve belirli süredir forumu takip ediyorum. Biraz mesajım uzun olacak ve konuya girmeden önce biliyorum bunun gibi bir sürü konu var ve hatta biraz araştırma yapın diyeceksiniz fakat gerçekten sürekli araştırma yapmaktan ne yiyip ne yiyemeyeceğime karar veremez oldum. Ben 4 yaşındayken hastalık geçirdim ve bütün vücut kıllarım döküldü. Gerek ilaçlardan dolayı(kortizon ve benzeri ilaçlar) gerekse de utangaçlıktan ve fazla dışarı çıkmamaktan dolayı aşırı kilo aldım. Hatta bir aralar 135 kiloya çıktım fakat azimle 114 e kadar düşmüştüm. Ondan sonra belirli sebeplerden sporu bıraktım. 4 haftadır da diyet yapıyorum ve 128'den 122 ye düştüm. Spor salonuna da yazıldım fakat bir türlü doğru beslenemiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum 2 haftadır 122 123 arasında gidip geliyorum. Gerçekten bu sefer zayıflamak istiyorum 22 yaşına geldim ve bildim bileli şişmanım en azından üniversitem bitmeden zayıflayıp bir rahatlığa kavuşmak istiyorum. Acaba bana hem spor hem de beslenme konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı? gerçekten çok minnettar olurum.

2. sthammer

sthammer Guest

3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Sevgili Gaffgarion

Size bir arkadaştan ziyade bir diyetisyen gerekiyor çünki bahsettiğiniz gibi bağzı sağlık problemleri yaşamışsınız bunu forumda çözmek yerine bir uzman eşliğinde yapmanız gerekiyor .

Gaffgarion bunu beğendi.
  4. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet zamanında ciddi sağlık problemleri yaşadım. Şu anda durumum iyi ve ayrıca diyetisyene de gittim fakat açıkcası fazla ilgilenmediler. Araştırmalarıma göre kan ve hormonla ilgili testler yapıyorlar hem özele hemde üniversite hastanesine gittim her hangi bir test yapmadılar ve bir diyet listesi verip bunu yapın dediler. Ama öylede iyi kilo verilebileceğini sanmıyorum o yüzden ikilimde kalmış durumdayım :S

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Daha bilinçli bir diyetisyene başvurmalısınız çünki sizin durumunuz farklı bunun bilincinde olmalısınız internetdeki bilgiler size sadece yol gösterebilir buradaki kişilerin herhangi bir tıbbi bilgisi olmadığı için sizin sağlığınıza olumsuz etkisi olacak tavsiyeler yapılabilir . Bu sebeple baştan sona bir diyetisyen eşliğinde ve birebir çalışabileceğiniz bir spor salonuyla bu işi başarabilirsiniz .

Gaffgarion bunu beğendi.
  6. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Mecbur iyi bir diyetisyen bulmam lazım. Yarın bir kaç hastaneyle görüşeyim o zaman. Tekrardan teşekkürler.

John399 bunu beğendi.
  7. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Önerilerimi dikkate aldığınız için ben teşşekkür ederim sağlık şakaya gelmeyecek kadar değerli , bir şey yapıyorsanız doğrusunu yapın ama yavaş yapın . Diyetisyenle görüştükten sonra beslenme ile ilgili tavsiyeler almak isterseniz biz buradayız :)

Gaffgarion bunu beğendi.
  8. turgut1212

turgut1212 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konu nasıl açılıo beyler ?

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  10. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Çok klasik olacak ama kısaca uyguladığım beslenme programını anlatmaya çalışacağım.

Başlangıç kilom benimde 128 di

Günde en az 3 öğün yiyoruz, 2.5-3lt su tüketiyoruz

Şeker,tuz,her türlü hamur işi tamamen kesilecek, daha çok sebze, baklagil, tahıllı yemekler, et yemekleri yenilecek. haftada 1-2 kere karbonhidrat a yüklenilecek(makarna,bulgur vs)

Beyaz pirinç yerine > bulgur
    Beyaz makarna yerine > kepekli makarna

Yemekler oldukça yağsız ve tuzsuz pişecek

Genel olarak yemek konusunda dikkat etmemiz gerekenler bunlar.

Spor konusunda sadece eklemek istediğim ağırlık egzersizlerine programınızda yer verin derim, hem kas kaybını azaltmak için hemde zayıflayınca kötü bir görüntü oluşmaması için şimdiden alt yapınızı hazırlayın.

Ağırlık çalışarak da çok güzel kilo vereceksiniz

Gaffgarion bunu beğendi.
  11. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Dediklerinize bu aralar uymaya çalışıyorum. Şeker'i tamamen kestim zaten abur cubur dışında da normalde şeker kullanmayan birisiyim abur cuburlarıda kestim. Tuzlu zaten fazla tüketmem fakat işte dengesiz besleniyorum 2. öğretim olduğum için akşamları yemek yemekte benim için problem o yüzden en iyisi düzgün bir diyetisyen bulmam ve uyku düzenimide ayarlamam lazım. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş