Zayıflamak,İncelmek,Fit Olmak İstiyorum.Neler Yapabilirim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Merhabalar BodyForumTr Ailesi,

Yaklaşık 3 aydır forumu takip etmekteyim.Makaleleri okuyup,konuları inceliyorum.Günün 5-6 saati bu forumda geçiyor.Hatta 1.5 ay önce spor salonuna yazıldım.Ben body yapmak istiyordum ama Cardio yapmam gerektiğini söylediler.3 Hafta hoca gelmedi salona.Bir Program vermedi.Beslenme programı istemiştim.2 dakikada kafasından şu programı yazmıştı:

Kalktığında

1 bardak ılık su,2-3 adet kayısı,2-3 adet ceviz yada bağdem

Kahvaltı

1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir,1 adet yumurta ,1 dilim ekmek,sınırsız domates ve salatalık

Ara Öğün

1 bardak yeşilçay,1 adet yeşil elma

Öğle

1 adet tavuk,1 dilim ekmek

Ara Öğün 2

1 bardak süt,1 adet muz

Akşam

5-6 kaşık sebze yemeği,1 kase yoğurt

Ara öğün 3

Meyva tabağı

Beslenme Programım Bu Şekildeydi.Haftanın her günü aynı şeyleri yemem gerekiyordu.5 gün uyguladım,4 kilo verdim.Kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyordum.Ve hergün aynı şeyleri yemekten gına gelmişti.Verdiğim kiloların yağ olduğunu zannetmiyordum.Kas kaybı yada su diye düşünüyordum.

Ve programı bıraktım.

Zaten hoca gelmiyordu kafama göre çalışıyordum.Çok ağırlık çok tekrar yaptım.Bench Press ( 10+5+2,5*2=35 kilo 20 tekrar :S ) ve sanırım forumda araştırdığıma göre Fizyolojik Tetanoz Oldum.Kaslar gevşemeden kasıldığı için.Ağrılar 10 gun boyunca aşırı derecede sürdü.

Sonra hoca geldi,ağrılardan bahsettim,yanlış yaptığımı ve buz koymam gerektiğini söyledi.Bana body yaptırıp ardından Cardio yaptırdı.Forumda okuduğuma göre ağırlık çalışmasından sonra Cardio Yapılmaz.

Ardından salonu bıraktım.Bu arada hocamız bir bayan.

Ölçülerimi felanda almamıştı.Ben evde aldım.

Kol:32,5 Cm
    Bel:107 Cm :(
    Göğüs:101 cm :(
    Boy : 1.86 cm
    Kilo : 91.4 Kg
    Genetiğimin iyi olduğunu düşünüyorum: Tüm aile üyeleri anne ve baba tarafı 1.90cm üzerinde ve iri yapılı, omuzlar geniş.

Göbek,Göğüs,Bel ve koltuk altı bölgesinde aşırı yağlanma var ve ben böyle bir insan değildim.
    Knight Online adlı oyuna başladığımda Pc başında tüm gün oturmaktan,yemek yemekten(Sadece fast-food) Hem aşırı kilo aldım,hem obsesif oldum,hem boyun düzleşmesi oldu hem sinir sıkışması (bilekte).

Ben sebze yemiyen günün 3-4 öğünü et yiyen buda fast food (hamburger,iskender,döner,kebap) olan birisi olmama rağmen 6-7 sene boyunca bu şekilde beslenerek 91 kiloya çıktım ve görseniz sen 91 demezsiniz yani kiloluyum,affedersiniz ayı gibiyim ama 80-85 derler en fazla.Ben bir ara 98i gördüm ya :(

Yani metabolizmamın çok hızlı olduğunu düşünüyorum.Başkası benim gibi yese 130u görürdü.

Ben karar verdim ve düşüncelerimi sizlerle paylaştım.Bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum.Sevdiğim bir kız var bu sevgimi biliyor ama dost olarak görüyor.Arkadaşlar neler yaşadığımı bir bilseniz...Hepsini sizlerle paylaşıcam.

Ve ben Sporu çok seviyorum ya,Bana yardım Sporu yaşam tarzım haline getireyim..

ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama ne olmak istediğimi biliyorum.

Ayaz abimiz var bilenler bilir.Onun gibi fit bir vucuda,ince bir bele geniş omuzlara sahip olmak istiyorum.Bunun için ne gerekirse yaparım sizde göreceksiniz.

Bunun için; body+beslenme+supplement+cardio+dinlenme gerektiğini biliyorum.

Hepsini yapmaya hazırım.2 ay kaldı okullara.Benimle dalga geçenlere gününü göstermek hemde kendime olan saygımı ve özgüvenimi geri kazanmak istiyorum.

Ne yapmam gerektiğini söyleyin.
    Beslenme programında lütfen yardımcı olun.
    Salona yazılmam gerekirse yazılırım.
    Supplement gerekirse alırım.
    Amacım zaten Özel Kuvvetlere Katılıp Bordo Bereli Olmak.
    Hayatımı düzene sokmak ve planlı programlı olmak istiyorum.Bu sene öss var,özgüvenimi kazanmak istiyorum.Akıllı,zeki,iradeli olduğumu düşünüyorum.Bana yardım ederseniz çok güzel yerlere geliceğim.

Şimdiden Teşekkür Ederim Herkeze.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:12 ----------

Anladım.Kimse cevap vermicek.Teşekkür ederim genede.

PeaceLicK bunu beğendi.
  2. PeaceLicK

PeaceLicK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Senin konu başlığın altında söylemek istedim, iradene, hırslı ve kararlı konuşmana bakılırsa sadece bu kısa konuşmaya bile bakarak senden sporcu olur diyebilirim :) (ben de duayen değilim yanlış anlama çok bilmişlik yapmak için değil taktir ettiğim ve özendiğim için yazdım bu mesajı )

Hatta bu mesajı okuduktan sonra içimde bi kıpırdanma oldu ve ben de eski bir knight online oyuncusu olarak seni anlıyorum ve benim de bir sorum olacak senin mesajın altından sormak istiyorum, benim de bir sorum olacak bende de bolca yağ var ama basketbol ile uğraştığım için yağlardan oluşan bi balon değilim :) yakın zamanda 10 kiloya yakın yağ erittim ve bunu uzun bi zaman dilimine yaydım, aslında beslenmeme çok dikkat edememiştim ama basketbol antrenmanları sayesinde fazla kilolarımın bir kısmından kurtuldum, yağ oranım şu anda %20-22 ikisinden biriydi yanlış hatırlamıyorsam, ben basketbol takımından ayrıldım ama nerdeyse her gün 3 saate yakın basketbol oynuyorum, diyetisyene de gidiyorum ve diyetisyenin tavsiyesine uyup salona 5-6 ay gitmedim diyetisyene gitmeden önce 1-2 aylığına gitmiştim ve diyetisyen bana yağların ve kasların karışacağından falan bahsetti ve ben de gitmemeye başladım ve salondaki üyeliğimin bitmesine yakşalık 20 gün kaldı, ben bu yazı boş geçirmek istemiyorum asıl sormak istediğim benim göğüs kaslarımın üstünde
    yağ var yani kastığımda göğsümün bir kısmı sert ucuna gittikçe yağ var eğer ben ağırlık çalışırsam o yağlar kas şeklini ve görüntüsünü alır mı yoksa içerideki kas büyür ve dışarıdaki yağlar o görüntüde kalmaya devam mı eder, eğer yağlar o şekilde kalacaksa ben kiloları tamamen verdikten sonra mı ağırlık çalışmaya başlamalıyım, sanırım bu soruları sormak için gereğinden fazla bilgi verdim ama yardımcı olursanız çok sevinirim kimse kesin bir cevap veremiyor çevremdeki ve işin aslı ben bu yazı boş geçirmek istemiyorum yani mümkün olduğunca çalışıp fit bir görünüme kavuşmak istiyorum, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. (not: bu soruları sormak için daha uygun bi yer bulamadım bana en uygun burası geldi, foruma baktım ama yeterince bakamamamış olabilirim, yanlış bir yerdeyse yetkililerden ve diğer forum üyelerinden özür diliyorum:()

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  3. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    PeaceLick-Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Yağlar kasa kaslar yağa dönüşmez bu bir gerçek.Göğüsteki yağları azaltman ondan sonra ağırlık çalışıp fit bir görünüme sahip olman gerekiyor.Yağlarından kurtulmak için Kardio yapıcaksın.Kardio : Koşu,Bisiklet,Basketbol,Yüzme vs.
    Yağ oranını minimum seviyeye indirdikten sonra,ağırlık çalışmalarına başlıyabilirsin.Beslenme konusunda birşey diyemiyeceğim.Çünkü elimde sağlam bir beslenme programım yok bende bunun için konu açtım zaten :D ama bildiğim şudur : max protein,min karbonhidrat,0 yağ,0 şeker...lifli gıdalar alıcaksın...en az 5 öğün besleniceksin...Bir beslenme prog. olsa bende uyucam fakat maalesef yok :(

Bana gelince ben inanıyorum başarılı biri olacağıma ne gerekirse yapıcam,askeriyeye giricem,bordo berelide olcam..bunun için sağlıklı biri olmam gerekir,olucam..

İyi günler...

Sayfayı Paylaş