Zayıflamak İçin Beslenme ve Cardio

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve speedygonzales tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. speedygonzales

speedygonzales Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler abilerim , arkadaşlarım.

Yaşım : 16
    Kilom : 92 kg
    Boyum : 1.72 m

Forumda yeniyim ; o yüzden bi hatam yanlış olduysa , olursa affola.

Yukarıda vücut değerlerimi belirttim . en az bi 20-25 kilo fazlam olduğunu düşünüyorum ve bu kiloları uzun vadede kalıcı bir şekilde atmak istiyorum . Bu yüzden hayatımdan sadece zayıflamak için değil ; sağlıklı yaşam için bazı şeyleri tamamen çıkartmış bulunmaktayım . Bunlar ;

Yumurtanın sarısı (beyazının içerdiği yüksek protein ve yağsız olmasıyla yiyorum.)
    Beyaz Ekmek
    Yağlı beyaz peynir
    Kola , fanta , ice-tea , meyve suyu vb.
    Mayonez

Yenilikler

Yağsız süt içmeye başladım . (100 ml'de 0.1 gr yağ)
    Yağsız yoğurt yemeye başladım.
    Yağsız peynir yemeye başladım.
    Çavdar ekmeği yemeye başladım. (Öğün başına max. 2 dilim)
    Fast Food'u kestim. (Eskiden haftada 1 McDonalds veya Burger King'e giderdim.)

Devam eden yanlışlarım

Lise 2. sınıfta okuyorum ve okul tam gün olduğundan dolayı günün ilk öğününde okul kantininde satılan hamburger vb yiyecekler yemek zorundayım.(Hamburger , nugget , tavuk burger vb.)
    Öğle yemeğinde her gün pide tavuk döner yiyorum.
    Çikolatayı azaltsamda tam anlamıyla bırakmış sayılmam.

Şimdi beslenme konusunda ilk sorum şu : Yukarıda bahsettiğim çıkardıklarım ve yenilikler bölümünde yanlışım , eksiğim veya eklemek çıkarmak istediğiniz yer var mı ?
    İkincisi ise devam eden yanlışlarımın önüne geçebilmem için ne gibi bir alternatifim olabilir ; alternatifim var mıdır ?

Gelelim Cardio bölümüne. Beslenmedeki tüm hatalarımı giderip düzenli ve sağlıklı bir besin düzeni oturtsam bile buna sporu ilave etmezsem olmaz diye düşünüyorum. O yüzden bir spor salonuna kayıt olup cardio egzersizleriyle yağ atımına başlamak istiyorum. ( Okulumun programına göre pazartesiden perşembeye 8 ders ; cuma günü 3 ders yapılıyor. O yüzden spor salonuna cuma - cumartesi - pazar gidebilirim )
    Ortaköy/İstanbul'da oturuyorum. Okulum Beşiktaşta.

Bu kısımda ise sorularım şunlar.
    1- Spor salonundan beklentim ne olmalı ? (Aletler vs.)
    2- Haftanın 3 günü gideceğimden dolayı ve konum itibariyle fiyatlar nedir veya ne olmalıdır. ( Misal ''http://www.alaaddinclub.com/club/index.php'' sitesinde görünen spor salonuna gitmeyi düşünüyorum okuluma yakın olduğundan dolayı sizce yukarıda belirttiğim gün ve konum kriterlerine göre aylık ne kadar ödenmesi gerekir . Ayrıca onların söylediği fiyatı da soran olursa söylerim.)

Cevaplarınız hem bana hem de benimle aynı soruyu yaşayan abilerim ve arkadaşlarıma yardımcı olacağından atacağınız her yorum benim için çok değerlidir. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurtayı tüm tüket. Yumurtanın içindeki yağlar sana bir şey yapmaz. Peynirdeki yağda sana kilo aldırmaz.
    Okulda satılanları yemek zorunda değilsin. Yanında götür orada ye bunda utanılacak bir şey yok.
    Şekeri tamamen kes.
    Üst üste gitmek yerine yaysa idin günlere daha iyi olurdu

3. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurtanın sarısını peynirin yağını kesip, okulda satılan yemekleri yemen gerçekten komik olmuş.
    Zayıflamayı kafaya koyduysan daha bilinçli yapmalısın, bu şekilde olmaz.

4. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bence cardio nu baya bi sağlam tutman lazım- girişte 10 dakika 6.5 te yürü 10 dakika geçtikten sonra 3 dakika 9 veya 12 de koş 3 dakika bitincede 6.5 te 1 dakika koş sonra tekrar 3 dakika 9-12 gibi.. Bende okulda okuyorum fakat illaki yağlı beslenmene gerek yok bir meyve suyu bir kraker veya bir dilim kek yiyebilirsin - zaten ilk başlarda çok hızlı kilo vereceksin yağ oranın düştüğünde ise vücut direnç gösterecek yavaş yavaş kilo vermeye başlayacaksın. 5-6 Ay süresinde ayda 4 kilo verdiğini düşünürsek ve bunların büyük çoğunluğu yağ olursa amacına ulaşacağını sanıyorum

5. speedygonzales

speedygonzales Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    RaJeV : İmkanım olsa yaymam gerektiğini okumuştum forumda ama elden gelen en iyisi bu malesef.

uzmann : yorumun için teşekkürler ve haklısın bilinçlenmeliyim.

nizamicedit : cardio konusunu başlayacağım günden itibaren sıkı tutacağım. ayrıca kek kraker konusunda haklısın peki daha dikkatli davranıcam.

6. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca istanbulda oturuyorsun okuduğum kadarıyla bir gün okuduğun yerin civarında diyet restoran varmı bir araştır - yağsız tonbalık sipariş edebilirsin ve bu senin için ÇOK ÇOK ÇOK iyi bir fırsat olur hem yağ almamış olursun hem doymuş olursun hemde protein bakımından zengin bir kaynak tüketmiş olursun

Başarıda giden yol %60 diyet %40 cardio dur şuanlık bir besin takviyesi alma l carnitine gibi. 3 Ay sonra zaten ihtiyacın olur kanımca..

Yaşın 16 o zaman sana gerek olan kalori miktarı 2000 günde 2000 kalori sağlıklı beslenirsen kilon ne yükselir nede azalır

bunu 1.500 veya 1000 kaloriye düşürüp üstünede cardio yaparsan ayda 5-6 kilo civarında yağ kaybedersin.Cardioda HİİT cardio olmasına dikkat et eğer kondisyonun varsa çok iyi yerlere gelebilirsin unutmadan vücut tipinide araştırman lazım mezomu endomu ne onları araştır.Mezo ise işin çok kolay.Ama şunuda unutmamak lazım yağ kaybederken kaslardanda bir nebzede olsa kaybedeceksin

Sayfayı Paylaş