Zayıflamak üzerine !!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berbes tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba arkadaşlar ;

Eski arkadaşlar az ok beni hatırlayacaklardır..Forumda baya uzun zaman götürdüğüm bir başlığım vardı..120 kg dan 75 kg düşmüş ve ondan sonra belirli hedefler dahilinde irileşmek adına beslenme - supplement - spor üçgeniyle bir çalışmam olmuştu..Ama daha sonra ailemden bir vefat üzerine, çok zorluklarla verdiğim kiloları geri aldım ve bir daha foruma uğramadım..Bundan 2 ay önce tartıldığımda tekrar 120 kg ma ulaştığımı gördüm..
    Tekrardan bir gayret gösterip kilo vermeye çalıştım ama beceremedim..
    Peki neyi yanlış yaptımda bundan birkaç sene önce 4 ayda 45 kg verip, yeniden başladığımda 2 kg bile veremedim..

45 kg verdiğimde neler yapmıştım
    Hergün 2000 kalori almıştım ( yulaf ezmesi, tavuk, ton balığı, bulgur, makarna, pirinç, hindi füme vs gibi gıdaları tüketerek ve 5 öğün beslenerek

2 ay önce yeniden başladığımda ne yaptım
    Günde 1000 kalori civarında aldım..Çok düşük karbonhidrat ve çok düşük protein girdi vücüda...

her sabah 6:00 da kalkıp koşu bandında 35 dakika Interval Cardio yaptım aç karnına ( haftanın 6 günü ), haftanın 5 günü hergün farklı bir kas grubunu çalıştırmak sureti ile hafif , çok tekrarlı, ve hızlı bir şekilde ağırlık çalışması yaptım..Günde en az 10.000 adım attım..

Sabah herhangi bir spor yapmadım..Haftanın 4 günü yüksek ağırlık ve az tekrarla ağırlık çalışması yaptım..İnterval Cardio hiç yapmadım..Koşu bandı yok artık evimde..Günde maksimum 2500 adım attım daha fazlasını atmadım...

Zayıflama sürecinin başından sonuna kadar, thermogenic ve protein tozu kullandım..Hiç aksatmadan..

Herhangi bir thermogenic ve protein tozu kullanmadım..

Hergün akşam 9 da uyuyup, sabah 6 da kalkarak günlük 9 saat uyumuştum..

hergün 12 civarı yatıp sabah 7-8 arası uykumu alamamış bir vaziyette kalkıyordum..

Sonuç 45 kg verdiğim dönemde 1 ay içinde yaklaşık 14 kg verdim ama son yaptığım zayıflama maceramda sadece 1 kg verebildim..
    Neler yapıp yapmadığımı okuyarak doğruyu yanlışı sanırım ayırt edebilir ve üzerinde tarışabiliriz..

Ama 45 gün önce tekrardan yeni bir maceraya başladım..

Peki 45 günden beri ne yapıyorum ve sonuçları ne oldu..

Hergün 2100 kalori civarında günde 6 öğün besleniyorum..Fıstık ezmesinden tutunda, ceviz antep fıstığına, labne peynirinden tutun yulaf ezmesine kadar aklınıza ne gelirse var beslenme programımda..Asla 2100 kaloriden aşağı almıyorum günlük..

Her sabah 6:00 da kalkıp 6 km ortalama hızla yaklaşık 40 dakika yürüyorum, her gün sabah 09:00 da 7 dakikalık ( evet doğru yazdım sadece 7 dakika ) bilimsel bir interval cardio antremanı yapıyorum..Yaklaşık 15 farklı hareketten oluşan ve herhangi bir alet edevat gerektirmeyen bir antreman..O 7 dakika sonunda nasıl bir ter attığıma ve nasıl yorulduğuma inanamazsınız..Yine haftanın bir günü düşük ağırlık, çok tekrar ve hızlı bir biçimde 50 dakika süren ağırlık çalışması ve haftanın diğer günü 50 dakika süren aletsiz ve yorucu bir fitness çalışması yaparak haftanın 6 günü spor yapıyorum..Yine her akşam saat 20:00 da 7 dakikalık bilimsel interval cardio antremanını yapıyorum..Sadece pazar günleri off oluyorum..Hergün en az 6000 adım atıyorum..

Hergün thermogenic ve protein tozu kullanıyorum 45 günden beri..günde 6 öğünde beslenilse metabolizmanın çalışma hızı bana göre yeterince iyi değil..Bilhassa benim gibi 40 yaşında bir adam için..Ayrıca 2100 kaloride alınsa yeteri kadar protein alamadığım aşikar..Alsam dahi yağlanmaya müsait bir durum oluşuyor..Ama protein tozu bunu engelliyor ve hedefe tam isabet yapıyor..Thermogenic ise durağan metabollizmaya resmen gaz veriyor..Günün her saatinde vüudunuzda bir aktiflik ve nabzınızda bir hareketlilik hissediyorsunuz...

Artık her akşam 10 da yatıp sabah 6:00 da dinç bir vaziyette kalkıyorum..

Peki 45 günde sonuç ne oldu ?
    Son 45 günde 120 kg dan 100 kg a düştüm..
    Şimdi herkes bu çok sağlıksız diyebilir..Ama buna katılamayacağım..
    Çünkü çok çeşitli ve farklı beslenerek her besin grubundan yeteri kadar kullanıyorum..Günde 2100 kalori civarı alarak ve faydalı protein, yağ ve karbonhidratları tüketiyorum..Vücut aç ve vitaminsiz kalmadı 45 gün boyunca..Hep doyarak kalktım masadan..Hatta bazen tabağımdakileri bitiremiyordum bile..

İşte yeni macerama bu şekilde başladım arkadaşlar..Eski yaptığım ve yeni yaptığım eylemleri okuyarak, hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu tartışarak belki kilo verecek diğer arkadaşlarada yardımlarımız dokunabilir..

İyi forumlar...

benedict ve sinful bunu beğendi.
  2. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrik ediyorum tekrar düzenli bir hayata adım atmışsınız. İşin matematiğini kavradınız artık ve bu azimle emin olun eskisinden daha iyi bir forma ulaşacaksınızdır.

İyi sporlar

berbes bunu beğendi.
  3. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Bahsettiğiniz 7 dk lık kardio programını paylaşırmısınız ?

4. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Hareketlerin videoları cep telefonumda kayıtlı bu nedenle link veremiyorum..Ama isimlerini yazayım aratırsanız nette çıkabilir belki..

Jumping Jack : 30 saniye
    Static Wall Squat : 30 saniye
    Push Up : 10 Tekrar
    Crunch : 10 Tekrar
    Inner Thigh Squat : 10 Tekrar
    Free Squat : 10 Tekrar
    Dips : 10 Tekrar
    Plank : 30 saniye
    High Knee Run : 30 saniye
    Front Lunge Alternate : 6 Tekrar
    Push Up Rotation : 4 Tekrar
    Side Plank Sol : 30 saniye
    Side Plank Sağ : 30 saniye

Hareketler arasında sadece 10 saniye dinlenme olacak..Ben bu çalışmayı günde 2 defa toplamda 15 dakika yapıyorum..Ama 1 hafta sonra 15+15 şeklinde 30 dakikaya çıkarmayı planlıyorum..Ama 7 dakikadan sonra bir 7 dakika daha yapmaya gücüm yetermi ona şimdilik emin değilim..Ama antremanlı arkadaşlar daha kolay yapacaktır..

Sayfayı Paylaş