Zayıflama ve body çalışması günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve sonerce tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle, biraz daha sakin olmalısın. Yağ yakıcı almana gerek yok.

Metabolizman yavaslayana kadar devam etmelisin yani uzun bir dönem ekstra madde kullanmaya gerek yok.

Tuz şeker ve undan uzak durucaz. Yağ ihtiyacımızı kaliteli yağlardan sağlicaz ve protein alımını arttırıcaz.

Zaten bu şekilde epey bir müddet yağ atımı sağlayacaksın. Ancak bir müddet sonra duracaktır.

işte o zamn bu extra maddeler gerekicek.

metabolizmanı yeniden ateşliceksin bu şekilde.

2. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler belirlir bir değişim var fakat göbek ve göğüsler yandan çok kötü duruyor ben mayısa kadar düzelmek istiyorum malum yaz geldi ondan.Neyse zamanı geldıgınde alırım sımdı alıcak durumumda yok :)

Coyote bunu beğendi.
  3. sonerce

sonerce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar spor ve diyetten 2 3 günlük kesinti yaptım..Metabolizma kendini korumaya almasın diye

Buna rağmen 100 üm bugün yüzü gördük çok şükür :) yağ yakıcı önermiyorum şimdilik l carnitin size yeter erman bey..

Zaten belli süre hızlı vereceksiniz benimki..

3.5 haftada 8 kilo verdim az değil

4. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    BEn sanırım 2 haftada 5-10 arası bişi verdim ama çok az yiyorum ben.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sağliğinla oynamani tavsiye etmem. Daha sonra pişman olabilirsin.

1 seneni daha feda edip duzenli çalışmaya bakacaksın.

Kesinlikle yaz gelmiş seni ilgilendirmesin.

Hizli kilo verme hiç. gerek yok ve giden kilonun yağdan gitmesini sağla.

Ayna karşısında goruntun değişmediği müddetçede, hırs ve azimi ni korumalısın.

bu gun yazı zayıf geçiricem diye seneye daha fazla kilo almamak gerekiyor.

Bu seneyi başarıyla tamamla, daha ne yazlar var olacak onunde.

6. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım evimde6 kg dumbell ve prof. aletlerle çalışmaya gıdebılcegım bedava bir salon var kilo vermek ve yağ yakmak için neler yapmalıyım bunlarla ve evde ? Çünkü yağları yakayım ondan sonra kas a çalışıcam.

7. sonerce

sonerce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    108,5 olarak basladığım savaşımda 94,5 olarak devam ediyorum arkadaslar bi 7-8 kilo daha atıp bodye geçicem 3x large giyen ben large tişört giyiyorum artık ve fiziğim bayağı düzeldi övgüler almaya başladım hayırlıyısla :))

8. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşlar hepimizin doğru sandığı bazı yanlışlardan bahsetmek istiyorum,

1) Diyet yaptığınız zaman diyetten kasıt istemediğiniz yemekleri gün içinde sanki zorunluymuş gibi tükettiğiniz zaman beyinde bir yokluk duygusu hakim olmaya başlar.İstediğiniz kiloya gelirsiniz ama bu yokluk duygusunu o anda bastıramaz ve eski yemeklerinize döneceğiniz için tekarar şişersiniz.Bu durumdan sonra bazal metabolizma düşer ve az kalori harcarsınız bazal durumdayken.İlk önerim tekrar şişmek istemiyorsanız şimdi yediğiniz yemeklerin sadece 2/3 ünü yiyerek zayıflamanız.Çünkü ömür boyu aynı diyeti yapamaz bir insan.

2)Supplementleri ben l carnitine in likidini kullanıyordum antrenman öncesi bi şişe antrenman sırasında bir şişe.Bence ısıyı artırmaktan öteye gitmiyor.Arkadaşların daha önce dediği gibi yeşil çay + kafein müthiş etki gösterir.

3)Arada kilo vermeniz yavaşlayacak hatta duracak.Bunun nedeni siz kilo aldıkça vücut kendisine bir set kilosu belirler.O set kilolarında takılır kalır bir süre sonra .Bunlar yüksek olabililr.Bötle bi durum olduğu zaman ki muhakkak olacak alınan kaloriyi biraz artırıp(vücut kıtlık olarak algılamasın diye) kardiyoyu da 15-20 dakika kadar artırmaktır.(Az yemek vücutta kıtlık olarak algınacağından hemen metabolizma hızı düşer,yağ depolama başlar.savunmaya geçilir.Amacımız vücudun yanlış algısını engellemek.)

4)Beden tipinize göre beslenmek en uygun olacaktır.Hipofiz,adrenal,tiroid,gonad.

Hemen bir test yapalım.Karşınızda 4 masa var.

1.sinde zengin meyve çeşitleri ve zengin peynir
    2.sinde kekler,pastalar,börekler,makarna ve pilav çeşitleri
    3.sünde Çeşitli et yemekleri ve ızgaralar
    4.sünde Kızartma çeşitleri,yağlı ve bol baharatlı yiyecekler

Eğer 1. masayı seçtiyseniz Hipofiz beden tipisiniz ve uyarıcılarınız Süt ürünleridir.Bu beden tipiyseniz ve kilo vermek istiyorsanız süt ve süt ürünlerinden mümkün olduğu kadar uzak durarak ve yumurta,tavuk,balık gibi yüksek hayvansal protein içeren yiyeceklere yönelmenizde yarar var.bu besinleri tükettiğiniz zaman sık acıkmalar azalacaktır.

Eğer 2. masayı seçtiyseniz :Tiroid beden tipisiniz.Uyarıcılarınız karbonhidratlar.Kilo vermek için kola,tatlı,börek,çörek vs uzak durun ya da arada bire indirin.Kullanacağınız karbonhidratlar kompleks olsun.Rafine şeker un yerine rafine edilmemişler esmer şeker vs kullanmaya çalışın.Tabi bunlar genel.Bu beden tipinin bedenini biraz dinlendirmee ve beslenmesini düzelttikten sonra kardiyoya ihtiyacı var.Çünkü tiroit bezi fazla uyarıldığından kırışıklar vs artacaktır.Önce bedenin kendini toplaması şart.

Eğer 3. ü seçtiyseniz adrenal beden tipiniz var.Ben öyleyim mesela.Uyarıcılarınız et,tereyağı,ymurta ve tuz.Beslenmesine dikkat ettiğinde en hızlı kilo veren beden tipi adrenal beden tipine sahip insanlardır.Metabolizmayı düzene sokmak için sebze,süt ürünleri ve yumurtayla desteklenen vejetaryen beslenme gerekiyor.Çok hızlı kilo verirseniz şaşmayın. :)

Eğer 4. yü seçtiyseniz Gonad beden tiplisiniz.Uyarıcılarınız baharatlı ve yağlı yiyecekler.Sabah çok güçlü bir kahvaltı yapmayıın.Çünkü gonad tipliler sabah güçlü kahvaltı yaptıklarında yemeye devam ederler.Hormonal açıdan sabahları çok aktif olmadıklarından sabah ağır kahvaltıyı hazmetmeleri zor olur.en ağır öğününüzün akşma olmasında yarar var.Sizi gece boyu tok tutar.Bu bedebn tipiyseniz yağlı baharatlı yiyceklerden uzak durun ve yumurta yoğurt balığa yönelin.Bu tüm beden tipleri için geçerli ama sizin için zorunlu :)

(Beden Tipleri NİL GÜN ÜN "PAZARTESİ REJİME BAŞLIYORUM "adlı kitabından kısaltılarak alınmıştır.)

Sayfayı Paylaş