Zayıflama programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alican2800 tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alican2800

alican2800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.Ben 179cm 100 kg yim. Şu anda uyguladığım diyet ile 97 kg oldum ama sıvı kaybı olduğunu düşünüyorum.Hedef 75-80kg

Sabah:2 adet haşlanmış yumurta,1 er adet domates salatalık,50 gr beyaz peynir,1 dilim kepek ekmeği,10 gr tereyağ

Öğlen:100 gr kırmızı et (az yağlı),250 gr yoğurt

Akşam:150 gr sebze yemeği,1 meyve,50 gr beyaz peynir

Diyet programım nasıl sizce ? Kalorisi 1200 kadar ediyor.Kas kaybı olmasın diye protein ağırlıklı yapmak istedim.Bu diyetle birlikte 'Muscletech Hydroxycut Advanced 60 Kapsül' ürününü kullanacağım.Sizin önerileriniz nelerdir? Kardiyo olarak 30 dk kondisyon bisikleti sürmeyi düşünüyorum.Diyet ve kardiyo egzersizim hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Kahvaltıdaki tereyağını kaldır bence, haftada 1-2 kere öğlen öğününe makarna veya bulgur pilavı eklemeni öneririm. akşam yemeğinde yediğin meyveyi öğlen-akşam öğünü arasında ara öğün gibi yemen daha iyi olur. bir kaç tane daha ara öğün ekle, bir avuç kuruyemiş, 1 adet meyve gibi.

3. alican2800

alican2800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.Kardiyo olarak bisiklet güzel mi sizce? Kas egzersizide yapmam gerekiyor mu?Gerekiyorsa şınav ve mekik olarak yapmam yeterli olur mu?

4. alican2800

alican2800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerisi olan yok mu acaba?

5. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Çok fazla hata var.Bir diyetisyene başvurmalısın ama başvuramam dersen hatalarından bazılarını yazayım.

-Yaşını bilmiyorum ama yeterli kalsiyum almıyorsun.

-Çok az kalorili bir beslenme uyguluyorsun.İnşallah akşam yemeğinde yazdığın sebze baklagil dir.

-Çok az öğün yapıyorsun en azından 5 öğüne çıkarmalısın mümkünse 6-7 daha iyi olacaktır.

-Protein alımın çok az.70-80 gr kadar protein hesapladım en azından onu 100 yapmalısın.Kardiyonun yanında ağırlık antrenmanları yapmaya başlarsan kesinlikle onu 150 yapmalısın.

-Eğer bu beslenme programını değiştirmezsen kesinlikle anaerobik seviyede kardiyo yapm****arbonhidrat alımın çok az olduğu için vücuduna zarar vericektir.%60 nabızı geçmemeye gayret göster.

-Muscletech ürününü şimdi kullanma derim ben.Şuan rahat kilo verebilirsin ama bir süre sonra metabolizma hızın düşücek ve günlük harcadığın enerjiyle aldığın enerji aynı olucak yani halk dilinde duraklama dönemine giriceksin.Eğer başlıcaksan bu aralıkta başlamanı tavsiye ederim.

-Günde 25-50 gr kadar ceviz badem fındık karışımı tüketmen işine yarıcaktır.

6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    aksamki meyvevi sabaha al. Kaltileli yaglar almiyorsun (badem, findik, ceviz gibi). Unutma yag yakmak icin kaliteli yaglar gereklidir

7. alican2800

alican2800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sizce nasıl bir program uygulamalıyım?

8. alican2800

alican2800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 18 bu arada

9. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni beslenme programında gözüme çarpan gece yemeyi planladığın meyve.Onu gündüze alman çok daha iyi olucaktır

Kahvaltıda tükettiğin 3 haşlama yumartayı 5 haşlama yumurtayla değiştir.Ama 5 taneden sadece 1 tanesinin tamamını tüket 4 ünün beyazını tüket.

3 tam yumurta = 240 kalori - 21 gr protein
    4 beyaz 1 tam yumurta = 140 kalori - 21 gr protein

tabi yumurtaların büyüklüklerine göre bu değerler biraz değişebilir.

Diyet bisküvi yerine sağlıklı yağ kaynaklarından tüketmen daha iyi olucaktır.Mesela 50 gr kadar badem veya ceviz.

Prinç pilavını hiç tüketme derim.Ben 120 kilodan 80 kiloya düştüm.Diyetime başlangıcımda ilk yaptığım şey beyaz princi ve makarnayı bırakmak oldu.Onun yerine bulgur - esmer prinç - kepekli prinç - tam buğday makarna - kepekli makarna tüketebilirsin.

Ben sabahları ogünkü keyfime göre bir karbonhidrat kaynağı hazırlarım kendime.200 gr lık olur bu kaynaklar.Bugün mesela 1 bardak bulgurdan az yağlı bulgur pilavı yaptım.Ve gün içinde onu tüketiyorum.

Egzersiz programını incelemedim ama burada paylaşıldığına göre iyidir tahminim.

10. praetor35

praetor35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Son bir ekleme de benden; sabah - öğle - akşam ve ara öğünleri her gün aynı saate denk getirmeye çalış

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kalori oranın çok düşük. Günlük kalori ihtiyacını yaklaşık olarak hesaplayıp günlük kalori hedefini bunun %80'i olarak koy. Bu kadar az kaloriyle kesinlikle kas kaybı yaşarsın. Senin için başlangıcın 2000 kaloriden az olması mümkün değil.Hatta muhtemelen 2500 kalori daha sağlıklı olacaktır ama senin hesaplaman lazım.

Sayfayı Paylaş