Zayıfladım ama göbek , popo , arkabacak baldır erimiyor :S ....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve passkeys tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. passkeys

passkeys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.73
    kilo 65

2 ay önce 77 kiloydum.. diyet ve body e başladım..
    1) ekmek ve prinç vb yemiyorum
    2)body de hangi program varsa onu yapiyorm

şu anda 65 kiloya düştüm her şey normal ama 2 sorun var ;

1) göbek fazla erimedi

2) arka bacak , baldır ,popo:D üçlüsü erimiyor arkadaş :evil:

ben ne yapabilirim bunlar için body salonunda veya evde _?

cvplar için tşkkürler.....

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sanırım kardio yapmadan kilo vermişsin ?

pirinç ve ekmek nedne tüketmıyorsun burda butun sporcular bunları yıyor bunları dozund akullanırsan kılo yapmaz yağı azalt sen 1.73 65 kılo sun kılon normal yağ oranın fazla sanırım kılo verırken yağ oalrak vermemişsinki hala o bolgelerın yağlı
    reim koyarsan çok daha doğru yorumda bulunabılırız kilon normal boyuna göre ama şkiloluyum diyorsunuz resım koyun lütfen.

Pirinç: Nişasta açısından zengin bir besin olan pirinç, içerdiği kalori ile miktarı ile çok iyi bir enerji kaynağıdır. 100 gr. kuru pirinç yaklaşık 360 kalori içerir. Ayrıca, B1, B2, C ve E vitaminleri ile sodyum, magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir ve fosfor minerallerini içerir. Pirincin besin değeri kabuğu alındığında azalır. Bu nedenle besin değerlerini koruması ve daha yararlı olması için kepekli pirinç tercih edilmelidir.
    Pirincin Faydaları: Vücut gelişimini destekler. Vücuda enerji verir ve vücudu kuvvetlendirir. Doyurucudur. Zihni açar. Yüksek tansiyonu düşürür. Hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki fazla suyu çekerek vücudun toksit maddeleri uzaklaştırmasına yardımcı olur ve ishali de keser. İçeriğinde bulunan kanser önleyici maddeler sayesinde başta bağırsak kanseri olmak üzere kansere koruyucudur. Kandaki kolesterol oranını azaltıcı etkisi ile kalp ve damar hastalıklarına karşı da koruyucudur. Ayrıca, böbreklere faydalıdır.
    (ayrıca dozunda tüketmek gerekir dozunda tüketirseniz kilo almassınız spor yapıyorsunuz zaten yakıyorsunuz aldığınızı)
    (esmer pirinç)

ekmeğide kepekli ekmek yemende sorun olmaz geçende tartışma çıktı ben demiyorumki tümgün ekmek yiyin mesala karbonhidrat içeren bir yemekle ekmek yemen gerekmez ama protein içeren bir besin avrsa karşında et mesala birkaç dilim ye sorun olmaz kepek ekmeği beyaz ekmek gibi eğil kalorileri aynı burda önemli olan kalorisi değil zaten 1 dilim ekmek 50 kalori az bir kalorisi var

kepekli ekmek lif açısındanda oldukça iyidir bu seni uzun süre tok tutar sindirim sistemin için faydalıdır daha hızlı çalışır glisemik indeksi düşüktür bu ne demek kan şekerin ani dalgalanmıycak yani korkma.

önemli olan abur cuburu kesmek kesemıyorsanız azaltın haftada 1 gun ödül verin kendinize
    yemeklere yağ az katın veya katmayın et yemeklerine hiç katmayın kendi yağı yeterli oluyor.

Kepek, vitamin ve minerâl madde bakımından pek çok zengindir. İşte kepekli ekmeğin bazı faydaları..
    * Kepekli ekmek, çiğneme müddetini uzatır.
    * Tükürük salgısını da arttırdığı için fazla gıda alımını önler.
    * Midede fazla kalacağı için çabuk acıktırmaz.
    * Bağırsaktaki geçişleri ise hızlandırır.
    * Kabızlığa faydası olur.
    * Kepek suda çözülmez.
    * Gıdalar içerisinde karbonhidrat ve yağlı maddelerin emilmesine kısmen mani olur.
    * Kan şekeri ve kan yağları üzerine müsbet tesir yapar.
    * Kepek ve posalı gıdalar sindirim sisteminde kanserin meydana gelmesini azaltır.
    * Bol kepekli ekmeklerin kalori değeri azalmakta, buna karşılık vitamin ve protein değeri artmaktadır. Bu sebeple şişmanlığı önlemektedir.
    * Gıdalar içerisinde karbonhidrat ve yağların emilmesine kısmen mani olur.
    * Kanda lipid ve kolesterol üzerine etkili olur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:02 ----------

Karbonhidratların Kaynakları

Basit karbonhidratlar

Çay şekeri
    Reçel
    Marmelat
    Bal, pekmez
    Şekerlemeler
    Meyve
    Süt Kompleks karbonhidratlar

Ekmek
    Pirinç
    Makarna
    Kurubaklagiller
    Sebzeler
    Tahıl ürünleri Sporcuların beslenmelerinde kompleks karbonhidratlar olan pilav, makarna, ekmek, kurubaklagiller, sebzeler ve diğer tahıl ürünleri muhakkak bulunmalıdır.

http://www.sportmeniz.biz/archive.asp?kid=37

meyveleri ara öğünlerde tüketmenizde fayda vardır ama tane olarak fazlası herşeyde olduğu gibi yağ olarak depolanıyor.

Son düzenleme: 7 Aralık 2011
  3. passkeys

passkeys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kardionun ne olduğunu bilmiyorum. amacım kilo vermekti..yüz , kollar bacaklar normal

karın , baldır ,değişmedi.

pantolonlar 4 beden küçüldü ama karın mı bel mi gitti anlayamadım

resim koyamiıcam kusura bakmayın :S

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    http://kaanlazayiflama.blogcu.com/kardiyo-egzersizler/4015232

önemli olan ordan vermek zaten linke girin kardio nedir yazıyor

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    arkadasim princ ekmek v.s birakarak en iyisini yapmissin ara ogun de yapmaman dogru

Vucudun insulin seviyesi var bu arkadaslar milattan önce kaldiklari icin hala eski kafa ile gidiyolar.

Vucudun insulin seviyesi dustukce kilo verir zayiflar enerjiyi depolamaya degil harcamaya gider.

Vucudda yaglar ancak dusuk kan sekeri oldugu zaman yanar. Eger amacin yag yakmaksa karbonhidrat kaynaklarina hic ihtiyacin yokki vucudun yag yakabilsin

Insulin yag depolama hormonu eger insulin salgilatmazsan faydali hormonlar ortaya cikar nedir bunlar

Glukogan growth testesteron bunlar dusuk kan sekerini yukseltmek icin vucud tarafindan salgilanir gorevleri vucud yagini sekere cevirip enerji olarak kullanilmasi.

vucudun insulin yani depolama hormonu seviyesini ne yukseltir karbonhidratlar. Burdaki mantiksizligi cozebilmis degilim zayiflamak isteyen birine her ogun princ kepek ekmegi ye meyve ye denmesini anlamiyorum aklim almiyor

Ekmek ve princ yemeyen bir kisi hangi besinleri vucuduna eksik alir bir zahmet sunun cevabini verin oturup princin ekmegin faydalarini yazmayin gerek yok hangi besinleri eksik alcagini yazin yeter

karatay yada tas devri diyetini yapmani oneririm serbest kalorili diyette degilsin zaten doyana kadar yiyebilirsin yasaklar haricinde sinir yok

Amac vucudun insulin direncini kirip insulin seviyesini dusurmek ve vucudu depolamaya degil harcamaya yoneltmek

su bunu beğendi.
  6. passkeys

passkeys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    heldic kardeş çok saol yazdıkların için..thums:

bende pirinç ve ekmek yiyin diyenleri anlamiyoruma32

insülini yükseltmemek için ne yemeyicem ben_?:evil:

7. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyo yapmanı tavsiye ederim(koşu bandı, bisiklet vb.)

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ara öğün yememı? metebolızma hızı azalsın demı ekmegın glısemık ındeksı dusuktur şeker hastaları bıle ekemği tuketmelerıne ızın var sen pırınc ekmek ye dıyenlerın nesını anlamıyorsun yukarıda o kadar faydasını yazdık at gözlüğünü çıakrtıp bırde öyle okuyun meyve yeme karbonhıdrat alma tum dunyadakı sporcular karbonhıdratın önemını savunurken sen hangı akla hizmet edıyorsun? ıstedıgını yapsın önerı sıtemıyorsa vermeyız senı dınlesın ama gelısmelerı bıze yazsın bakalım senın yolun doğrumu ben bu yoldan 1 sene ıcınde 25 kg verdım 54 bedenden 42 - 40 bedenlere ındım yağı sıfırlayarak

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:27 ----------

Yararları :

- Kan şekeri düzeyini sabit tutar, vücuda dengeli bir enerji sağlar.

- Yüksek tansiyonu düşürür.

- Böbrek taşı oluşumunu önler. Bu konuda, Japonlar yaptıkları araştırmalar sonucunda, günde iki kez 10'ar gram pirinç kepeği yenmesinin, böbreklerde taş oluşumunu engellediğini ortaya çıkarmışlardır.

- İçerdiği maddelerle kansere yakalanma riskini azaltır.

- Fazla nişastasından arındırılmadan, lapa olarak pişirilmesi diyareye iyi gelir.

- Zengin bir protein kaynağıdır. Vücuda gerekli olan sekiz amino asidin tamamını sağlar.

Besin değeri açısından beyaz pirinçle esmer pirinci karşılaştırdığımızda, esmer pirincin seçilmesi doğru olacaktır çünkü pirincin beyazlaştırılması için yapılan parlatma işlemi sonucunda özellikle aleron tabakasında yoğunlaşan vitamin ve mineraller kaybedilir.

Beyaz ve Esmer Pirincin Besin Değerleri :
    100 gr. pişirilmiş beyaz pirincin besin değerleri şunlardır: 109 kalori: 2,4 gr. protein; 24,2 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,1 gr. yağ; 0,1 gr. lif; 28 mgr. fosfor; 10 mgr. kalsiyum; 0,2 mgr. demir; 374 mgr. sodyum; 28 mgr. potasyum; 0,02 mgr. B1 vitamini; 0,01 mgr. B2 vitamini ve 0.4 mgr. B3 vitamini.

Esmer pirinç denilen türün besin değerleri, beyazınkinden daha yüksektir ve 100 gr. pişirilmiş esmer pirincin besin değerleri şöyle sıralanabilir: 282 kalori; 3,6 gr. protein; 26.7 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 3, l gr. yağ; 1.6 gr. lif; 94 mgr. fosfor; 98 mgr. kalsiyum; l mgr. demir; 71 mgr. sodyum; 177 mgr. potasyum: 220 mgr. magnezyum; 1.4 mgr. çinko; 110 IU A vitamini; 0,3 mgr. B1 vitamini ve 0,04 mgr. B2 vitamini.

Aşağıda verdiğim tabloda, içerdiği tüm vitamin ve minerallerin esmer ve beyaz pirinçte karşılaştırılmasını çok daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Heldic forumda snei savunan 1 üye çıkmadı burda gençlerin kafalarını karıştırmayı bırak

adam sanıyor sadece pırınc ekmek yemıyerek kılov erıcegını sanıyor

kılo vermek ıstıyorsan gunluk aldığın kalori harcadıgından az olması gerek eger harcadıgından fazla alıyorsan ne yersen ye kılo alırsın

1 gr karbonhidratta yaklaşık 4 gr kalori var
    1gr yağda 9 gr kalori var bunlar yaklaşık değerlerdir sen yağla beslenırsen karbonhıdrattan 2 kat fazla kalori almış olursun

100 gr yağda 800 900 kalori var
    100 gr pirinçte kaç kalori var 100 kalori civarı

burda sporcuların hepsı pirinc makarna vb vb şeylerle beslenıyor hangısı yağ agırlıklı beslenıyor

hergun pirincde yıyemezsın bır gun pirinc bırgun makarna ceşit koyman gerek

enerjiyi karbonhıdrattan al bunlar geç sındırılır tok tutar kompleks karbonhıdratlardan bahsedıyorum ve yanıdna her zaman protein al akşam öğününde sadece protein al eğer sporu gece yapmıyorsan dahada yazıp konuyu uzatmanın manasi yok birşey soruyorsun dınlemıyorsun bu üyelede yenı çıktı foruma bılgısızce ekmek kılo yapr dıyıp gecıyor

elının altında ınternet var yaz bakalım yapıyormu yapmıyormu bu yoldan bende geçtim 100 kg den 74 kg kadar ındım yanlıs bılgı versem ben nasıl kılo verdım?

Son düzenleme: 7 Aralık 2011
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

insulini yükseltmemek icin

yaglar 0
    proteinler 1
    karbonhidratlar 4

bunlar insulini yükseltirler agızlarında kalori hesabı yapıp geveleyip duruyolar ondan dunyadaki diyetlerin yüzde 90 ı basarısız artık okumaya bile gerek duymuyorum yazdıklarını

metobolizma hızı düsermis kanıtlayın düstügünü ara ögün yapmazsa bir kisi vucud leptin salgılar leptin de yagların yanması icindir araögün yaptıkca kan sekeri düsüklügünde vucud yag yakayım derken birden insülini yükseltirsiniz

Bu ara ögün masalı sabah kan sekerini yükselten yiyecekler yiyen kisilerin aclık krizi cekmemeleri icin uydurulmus bir masal

kafat bizler sabah kan sekerini stabil tutan yiyecekler yedigimiz icin ara ögün masalı hikaye

insan da yag depoları neden var neden depolanmıs vucud yagını yaksın diye siz zırt pırt kan sekerini yükseltirseniz nasıl yakacak ?

vucudun insulin seviyesi düstükce metobolizma hızı artar

daha cok yersiniz vucudunuz daha cok yakar. bazı insanların o kadar yemelerine ragmen kilo almalarının sebebi metobolizmasının her yeneni yakmasıdır.

oturun onlarda kalori hesabı yapın bakalım matematik hesabınız ne kadar dogru vucud bir terazi degildir hala terazi hesabına gidiyorsunuz

passkeys yag yakmaya calısıyor o yüzden karbonhidrat yüklemesinin anlamını anlayamıyorum

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu dediklerin doğru değil doğru olsa herkez bu diyeti uygulardı %90 başarızmış kendim şahsen zayıfladım dünyada sıfır karbonhidrat sıfr meyve yıyen insan yok sen teksın ve bunu önerıyorsun mıllete kendın ne başardın bu dunyada vucudun ne durumda resım koy bırsey sanalalım boş yazılarla oyalama mılletı ısteyen senın o saçma diyetını uygulasın sonuçları paylasır

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hehe

doga ana diyetimizi uygulatan :)

12. soniqq

soniqq Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    passkeys vücudunu hiç bir şeyden mahrum bırakma ancak bu şekilde düzgün ve sağlık kilo verebilirsin. Unutmaman gereken nokta senin vücudunun proteinede karbonhidratada yağada kaloriyede ihtiyacı var. Önemli olan bunları dengeli bir şekilde almalısın vücuduna, doğru zamanlarda doğru besinler ile beslemelisin vücudunu. Kilo vermek içinde her gün 500 kalori açık bırakmalısın yaktığın kalori miktarı ile aldığın kalori miktarı arasında. Tabi istersen 1000 kalori fark bırak ama tavsiye edilen miktar 500 kalori.
    Karbonhidrat meselesine gelecek olursak, kompleks karbonhidratlar insülinin dengesini bozmazlar hatta sabitlerler, seni tok tutarlar kaslarının muhtaç olduğu enerjiyi ortaya çıkarırlar. Tam buğday ekmeği, esmer prinç, bulgur ve benim favorim yulaf tüketmen gereken karbonhidratlardır. Bunları tüketmek için en uygun zaman kahvaltıdan sonraki ara öğünündür. Proteinler zaten önemini biliyorsundur, proteini almanın uygun zamanı yoktur aslında, sabah uyandıktan sonra yumurta ile öğlen yemeğinde ızgara balık ile akşam yemeğinde tavuk göğüsü ve ya kırmızı et yada hindi ile alabilirsin. ve vücut basit karbonhidratlarada ihtiyaç duyar normal olarak, bunu tüketmenin en uygun zamanı ise spordan sonradır, haribo ya da makarna en güzel örnekleridir. yağlar içinde ekstra bir şey kullanmana gerek yok gün içinde aldığın besinlerdeki yağlar senin için yeterli miktarda. bu kadar konuştuk sebzelerden bahsetmemek ahmaklık olur, sebzelere her zaman önem ver. Senin ekstra güç kaynağın ve en önemli besin kaynağın. Güven bana antrenmandan sonra aldığın protein kadar önemli gün içinde tükkettiğin sebze çünkü bunlar vücudun ihiyacı olan mineralleri vitaminleri vermekte ve bunlar ile gelişim sağlanmakta. Sabahları ıspanaklı yumurta, balığının yanında roka, bulgurlu pazı yemeği vs. vs. bunları hiç bir zaman ihmal etme..

Şimdi geri dönüp bir bak, bir çok besin söyledim sana bunları 6 9 12 15 18 21 saatlerinde tüket. Eğer saat 6 da uyanamıyorsan uyandığında yap kahvaltını ama unutma ne kadar erken uyanırsan okadar iyi 8 saat uyumak koşulu ile. Tam 6 öğün var burada, bu öğünlerde az tüket ve söylediğim besinlerin değerleri çok yüksek seni tok tutacaklardır şüphen olmasın sadece sofradan kalkmak için doymayı bekleme aç iken kalk aradan 10 dakika sonra karnının doyduğunu hissedeceksin. bunlara bir de kardiyo ekle. 500 kalori açık vermeyi unutma tabi işte ozaman harika sonuçlar elde edebilirsin. Disiplin çok önemli. Eğer ağırlıkta çalışıyorsan karbonhidratları sakın eksik etme, kaslarına yazık edersin antrenmanların senin için bir işkenceye dönüşür.

13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yag yakımıda olsa kh alınabilir ben kh alımımı kesmeden gayette saglam yag yaktım

14. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    BMI'inizi hesapladim, 22 cikti, yani normal sinirlarda. Ancak saniyorum bu fazlaliklari da vermek icin BMI'i alt sinirlara cekmek gerekiyor. (Yanlis anlasilmasin tabi, kas miktari fazla yag miktari az olan ve normal BMI'da olanlar da var) .Ben basladigimda normal sinirlarin üst limitindeydim, simdi alt limite indim. Ancak basen cikintim var. Problemli yerler biraz sabir istiyor saniyorum. Umudum var hala. Yag yakmaya devam edip kas miktarimi artirmayi düsünüyorum. Bölgesel olarak düsünmemek lazim.

Sayfayı Paylaş