Zayıfladıktan sonra vücudumda çıkan çatlaklar...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve OkuyomBenYaa tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Selam yaşım 18 boyum 1.73 105 kilodan 75 kiloya düştüm 8-9 ayda..Cardio + Body yapıyorum bu sitedeki programla az tekrar çok agırlık yapıyorum amacım zayıflamak olduğu için beslenmemede dikkat ediyorum karbonhidrat yağ herşey olması gerektıgı gibi gunluk 100-130 gr arasıda protein alıyorum yani şuan herşey yolunda gidiyor vücudum hala çok yağlı şimdi de yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum

Tek sorun zayıfladıktan sonra hamilelikte ortaya çıkan çatlaklar gibi çatlaklar çıktı bicepslerimde koltuk altımda göbeğimde goguslerımın kenarında falan.

Bu çatlaklardan spora devam ederek kurtulabilirmiyim daha önce bu tür bi sorunla karşılaşan oldumu yağ oranım dusunce çatlaklar gidermi kendiliğinden ??

Resimler :
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:54 ----------

Resimlerde sorun oldu herhalde çıkmamış linklerini vereyim :

http://img541.imageshack.us/i/81621128.jpg/

http://img265.imageshack.us/i/50178364.jpg/

2. cudjex

cudjex Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok ilginç.forumdaki bilgili kişiler yardımcı olacaktır.

3. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim de bacaklarimda var ayni sorun fakat bu kadar degil bunun tedavisi salyangoz kremi diye duydum. Ne kadar dogrudur bilemiyorum bi sorustur istersen.

4. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle çatlaklar genelde spor yapmadan sadece dietle kilo vermelerde oluşuyor.Genetik faktörlerde değiştirebilir.Ama sen spor yaptığını da yazmışsın.

Oluşmuş çatlaklar için estetik operasyon hariç tutarak;
    -Soğuk su ile duşta masaj ( Duşu çatlaklı bölgede dairesel hareketlerle gezdir,hızlanan kan dolaşımı yeni çatlaklarda iyi sonuç verebilir)
    -Kozmetik ürünleri kullanabilirsin
    -Lazer tedavisi
    -kimyasal pialing sayabilirim.

5. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Evet spor yaparak zayıfladım çatlak gibide değiller yağ bezesi gibi iğne falan batırıyorum hissetmiyorum içleride boş yaklaşık 1 aydır soğuk suyla duş yapıyorum zaten 1 hafta içinde doktora gidecem çünkü iğrenç duruyor ya :) yorumlar için sağolun

6. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    aynı sorun bendede var dostum araştırmalarım devam ediyor soğuk duş olayını deniyorum bir kaç gündür ama gitmiyecekmiş gibi geliyor bana

7. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut çatlakları asla geçmez.Sadece azalır,boyutları küçülür,renklerinde değişme olur.Bunun için bile bir sürü şey yapman gerekir.Kendiliğinden küçülmez,yok olmaz.İlk çıktığında kırmızı kanlı olur sonra rengi solar matlaşır.En aza indirmenin yolu doktora gidip tedavi olmak.Tabi bu öyle klasik tedavi değil.Genede %100 geçmeyecek.Şöyle düşün eskiden(çatlak yokken) vücudun dümdüz bir A4 gibiydi.Şimdi onu buruşturdun.Doktora gidip tedavi olunca o kağıdı düzleştirmeye çalışacaklar.Ama asla ilk günkü gibi olmaz.Benim vücudumda da var sorun etmiyorum.Sadece gececek diye umut etme onu söylemek istedim.Spor yapınca geçecek zayıflayınca gececek sanarsın ama ASLA geçmez.Ayrıca bunu sorun etme zayıfla bodyye devam et kilo al,derin gerginleşsin.O çatlaklar çoğu kişiye sexi gelecektir.Ayrıca yorum yapan kişilere de yanıtlar vereyim.
    1-cudjex sanırım ilk kez çatlak görüyorsun ama bu çoğu kişide özellikle ergenlikte olanlarda ve vücutçularda(omuz bölgesinde genelde) sıkça görülen bir cilt durumu.
    2-Emrahbozoglu çatlaklara iyi geldiği söylenen birçok şey var.Medicassol pomad ve yanında birkaç kremle birlikte çatlaklarda azalma görüldüğüne dair bilgilerde mevcut ama bunlar hiç biri %100 geçirmez.Hatta geçirenler bile oldukça az.En kesin çözüm Kremle değil tedaviyle olan çözüm.
    3-skull çatlaklar kilo verirken değil alırken oluşur.Sadece diyetle kilo vermelerde oluşan rahatsızlığın adı çatlak değil deri sarkmasıdır.Ayrıca çatlak bölgeleri ölü hücre olduğundan oraya soğuk duşun iyi geleceğini düşünmüyorum çünkü ölü hücreler.Zaten o yüzden(Ölü oldukları için) %100 tedavisi yok.

Son olarak deri çatlakları her kilo alıp verende oluşmaz.Derisi hassas olanlarda sıklıkla görülür.Yani genetik faktörler etkilidir.Genelde ergenlikte kilo alındığı zaman veya ani kilo alıp verimi durumlarında veya V.g yapanlarda görülür.

Son düzenleme: 20 Haziran 2010
    atesdagli ve umutn bunu beğendi.
  8. ŞAD

ŞAD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Şad
    Yer:
    Irmağın kıyısında
    Kurtulmak zahmetli.

9. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    çatlaklar kilo almaya bağlı olabileceği gibi kilo vermeye de bağlı olabilir önemli olan burda alıp vermen değil bu olayın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi. eğer hızlı kilo alırsan derin yeteri kadar artmayacagı icin gerilim tipi çatlaklar oluşur, eğer hızlı kilo verirsen vucudunda sarklamalar ve bu sarkmalara baglı kıvrım yerlerinde çatlaklar oluşur.. ama korkma sıvı alımına dikkat et gerisini vucuduna bırak toplasın :) eğer toplamazsa o zaman doktora git.......

10. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    keske cinko kullansaydiniz kilo verirken..cünkü cinkonun kilo alip verirken o ciltteki catlaklari engelleme özelligi var...ama maalesef olan catlaklari gecirme özelligi yok..

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=105
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=1428
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=4415

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş