Zayıflıktan insan arasına çıkamıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CokZayif tarafından 25 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    doktora gittim tahlil mahlil yaptırdım ona göre bir program yapcak dur bakalım ne olacak..:)

c.y.b.e.r.k.e.n bunu beğendi.
  2. c.y.b.e.r.k.e.n

c.y.b.e.r.k.e.n Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu yaptigin sey son derece dogru bi hareketti dostum!!
    Seni tebrik ediyorum!!!

Sporda da, diger fiziksel aktivitelerde de, beslenme ve diyette de ilk adim DOKTORdur bence. Bilir kisi ne derse onu yapmak lazim, ki doktorlardan iyi kim bilebilir bizi? Budusunce tarziyla birlikte azimle devam edersen dogru ve saglikli beslenme ile cok daha net ve kalici cozumleri cok daha kisa surece alacagini dusunuyorumthums:

Baskalarinin dediklerini dinleme bence..
    Ilaclar, igneler, tozlar, bilmemnebesinleri, hormanlar vs vs yiginla sey satmak isteyen cok olur, onlara kulak asma bence, isin icinde birde para olunca cogu kisi baskasey dusunmez birseyler pazarlamaya veya seni bu yonde yonlendirmeye calisir, saglik bu kadar kolay harcanabilecek birsey degildir bence.

En sagliklisi bir doktor un dedigini yapmaktir, ki bunu sende biliyorsundur zaten.

Seni tekrardan tebrik ederim dostum, bence en guzelini ve en dogrusunu yaptin bir doktora gorunmekle. En kisa zamanda senden guzel sonuclar bekliyorum,

Simdilik hoscakal dostum:)

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Genel bakış açınıza katılmıyorum.

"Başkalarının dediklerini dinleme bence" demişsiniz.
    Kesinlikle yanlış buluyorum bu görüşünüzü.
    Bir sporcu (veya herhangi bir birey) her farklı yoruma ve tecrübeye açık olmalı, farklı görüş ve iddiaları nedenleri ile dinlemeli, en sonunda edindiği bilgileri kendi mantık ve bilgi süzgecinden geçirerek; uygun bulduklarını benimsemeli, uygumalı ya da öğrenmeli, kendisine mantıklı, doğru uygun gelmeyenleri ise elemelidir..

Bu eleme sürecine doktorların, profesörlerin dedikleri de dahildir, çünkü bir insan herhangi bir konuda uzman veya işin ehli olabilir ancak hiçkimse kendisini kendinden iyi tanıyamaz olayların ve süreçlerin kendi üzerinde bıraktığı veya bırakabileceği etkileri kendisinden iyi bilemez..

Buna ek olarak; bir insanın, lakabı veya sıfatı ne olursa olsun, yaptığı işin en iyisi olduğunu iddia etmek ve yanılma payının sıfır olacağını düşünmek teslimiyetçiliktir bana göre ve sorgulayıcı zihniyet bu tarz teslimiyçilikleri kabul etmez..

Yapmış olduğumuz sporun doğası gereği ve forumda etkileşim içinde bulunduğum arkadaşların hayata ve spora bakış açılarını gördükten sonra bu forumu oluşturan aktif üyelerin çok önemli bir kısmının da sorgulayıcı insan profilinin en kaliteli örnekleri olduklarını gurur ve keyifle söyleyebilirim.

O nedenle ki, sizin ileri sürdüğünüz doktorların dediklerine körü körüne bağlanmak ve başkalarının dediklerini dinlememek iddiasına birçok arkadaşın da benim gibi karşı çıkacaklarını tahmin ediyorum.

Yalnız katıldığım ve sonuna kadar destekleyip takdir ettiğim davranışın da, bilinçlenmek ve yön gösterici olması adına işin uzmanı bir doktora danışmak olduğunu belirtmek durumundayım. (körü körüne bağlanmamak ve hala sorgulayıcı kalmak koşuluyla)

O nedenle ben de fightingfalcon'u tebrik ediyorum.

4. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    dostum spor yapmadan kullanacagın suplement sana yarardan cok zarar getirir,yağlanırsın o yüzden bir spor salonuna gidip düzenli şekilde beslenerek kilo almanda fayda var.

5. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Zayıfın halinden zayıf anlar.Neler çektiğimizi biz biliyoruz.Yağ veya kas kilo alalımda ne olursa olsun.

6. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yağlı süt içmek kilo almada çok etkili.Yatmadan önce bol bol iç bende işe yaramıştı..Günde 2 litreye çıkmıştım bi ara..Gerçi öğle yemeklerinde yediğim bol patatesli hamburgerleri(evet bir kerede iki tane birden yiyordum:)) unutmamak lazım.Abur cubura da abanmıştım özellikle topkek türü şeylere bayılıyordum.
    Bu şekilde bir diyetle (sporsuz) Lise 3. sınıftayken bir yılda 62'den 75'e fırlamıştım..Ha göbek çıkmıştı orası ayrı.

7. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    benim bi akrabam çokkk zayıftı...çokk derken gerçekten çokku kastediyorum.bi deri bi kemikti.her daim halsizdi,biraz yürüyüş yapsa kesilirdi .
    bi gün yemek yiyoruz.biz 1,5 porsiyon kebabı indirdik mideye o yarım porsiyon ya yedi ya yemedi 2 gün mide sancısı çekti.sonra doktora gitti telkinlerimize kulak asarak.2 yılda aşamalı olarak kilo aldı.(aburcubura abanmadan).sporunu da yaptı,beslenmesine dinlenmesine de dikkat etti.
    velhasılkelam , bu tarz problemi olan insanlar bi diyetisyen ve ii bir fitnes hocası nezaretinde çalışmalara başlasın derim.1-2 ayda olmalı bu yaz bu yaz diye tutturan arkadaşlara tavsiyem bu süreci uzun vadede düşünsünler.ha spor yapmadan zayıf sağlıksız vucuda sahipler ha spor yapmadan yağlı hantal vucuda.ikiside sağlıksız neticede.herşeyin başı sağlık..allah bu tarz problemden muzdarip olan arkadaşlarımıza yardımcı olsun.iyi günler.

8. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Kilo alacaklarda, vereceklerde, kas yapacaklarda, fitt olacaklarda bırakın artık sıhırlı degnek aramayı ve ısın kolayına kacmayı (kı ıstenızde kacamazsınız). yazılanlara bakıyorum amac ne? dıyelımkı kılo almak, adam baslıyor suplement aramaya ve baslık acıp tavsıye ıstıyor. sanıyorkı arkadasım fılancanın kılo aldırıcısını al 2 ayda 15 kılo alırsın hemde kas olarak vs tarzı cumleler sarfedılecek ve zayıf arkadas aldıgı bu tavsıye ıle urunu alıp mutlu yasayacak. bu tamamen hayal arkadaslar kendınızı avutmak bole hayallerle yola cıkıp suplemente cıddı paralar yatırıp sonundada hayal kırıklığı yasamak ıstıyorsanız buyurun yolunuz acık olsun. "tamamda adam bu ısı bılse bıze sormaz" dıyenler cıkabılır, zaten benım suan elestırıme hedef olan kıtlede baslıgı acıp cıddı ve guzel tavsıyelere kulak tıkayıp hala ama ben bunları yapamam kılo aldırıcı ısmı verın seklınde bılmedıgını bıle bıle kendı dusuncesını dıretenler. yoksa baslık acan yada baslıkta sacma sorular soranlar degıl.
    gelelım sadede; arkadasım spor yapıyor yada yapmıyor ama kılo almak, vermek, yada kas yapmak gıbı hayallerın var. oncelıkle herkesın genetık yapısı ve metabolzımasının farklı oldugunu kabul edeceksın, edeceksınkı x sukadar zamanda sukadar kılo aldı y sole vucut yaptı aynısını yaparım dıye mılletın arkasından kosmayacaksın. sen kendını hedef sececeksın. hedefın her ne ıse oncelıkle spora baslayacaksın. ole emek vermeden yata yata olmaz bu ısler. ben ole yattıgım yerden mucızevı suplement patlatır amacıma ulasırım dıyorsan kendını yorma parana yazık. ısın spor kısmı tamamsa hayatına duzen vereceksın. tamam zor olabılır ama hedefıne ulasmak ıcın bazı fedakarlıklarada katlanmak gerek. duzenlı hayat sana duzenlı beslenme yolu acar oda hedefe gıden yolda en onemlı unsur. bır oturusta delı gıbı yıyıp 8 saat sonra delı gıbı yemek sana bısey vermez. doyurucu ve besın degerı ıyı urunlerı kısa zaman aralıklarında yıyebılmek belkı zordur ama onemlıdır. kılo verme yada alma amacına gore yedıklerın degısebılır ama genel sıstem bu sekıldedır. sporunu yaptın, 6 ogun guzelde beslendın (tabı dengelıde) aralarada meyva vs... sıkıstırdın. evet artık hedefın her ne ıse ıskeletını kurdun dıger faktorler detayda kalır. onlara sen kendı yasam tarzın veya fızıkı durumuna gore karar verırsın. gelelım senın kılo aldırıcı suplementine; sen bunları yaparak gereklı ozverıyı gosterdın ve temelı attın, basladıgından bu yana belırlı bı zaman gectı ıste sen o kılo aldırıcı dedıgın suplementı ogunlerın arasına sıkıstırısın ama asla ogunun yerıne koymazssın, yada bazen ogun atlamak durumda kalırsın (ıs vs sebeplerden) tutar onu ıcersın. ama sadece onu ıcersen kılo almak yerıne ıshal olrusun......
    sımdı yazımı okuyup yenı baslayan ve amacı kılo almak yada vermek her neyse olan bı arkadaş" arkadaslar x fırmasının urununu sabah, y fıramsınınkını aksam alıyoruz ve super vıtamın kombınesı olan haplardanda 5 tane yutuyoruz 2 ayda 15 kılo kas kutlesı alıp super vucutlarımız oluyor ben oyle yaptım super vucudum var, ıcınız rahat olsun" seklınde bı cumle kursam ınanın cok mutlu olurdu. ama maglesef gercek bu degıl. gercek; emek, özveri, istek, azim olmadan hayal ettıgınız fızıge asla ulasamazssınız.

saygılar.......

Matt bunu beğendi.
  9. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben hergün yatmadan önce 0.5 litre süt içip yatıyodum bunu 6 ay sürdürdüm.En sonunda hepsi boya gitti kilo alamadım.Yani sütün kilo almada faydası yok...

10. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    sütün kilo almada faydası olmaz olur mu ?senin yaşın gereği boy atmışsın.iiki de içmişsin sütü boyunun uzamasında faydası illaki olmuştur.ancak atıyorum 25 yaşında bi insan yatmadan önce 1 lt süt içse aldığı protein-yağ vs ne olacak? o yaşta birisinde de mi boy uzatacak :)

11. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    işte ıskaladığınız nokta!

ergenlik çağında kilo alamamanız normal. boyun uzaması demek inanılmaz miktarlarda kalori yakılması ve metabolizmanın bir lokomotif gibi çalışması demektir.

aynı zamanda boyunuz uzamaya devam ederken kilo almanız çok zor..!

ergenlik döneminin sona ermesini bekleyin.. yirmili yaşları takiben metabolizma hızınız giderek yavaşlıyacaktır otuzlu yaşlara ulaştığınızda bu olay daha da hızlanacaktır.

yok ben bekleyemem okadar diyorsanız işe yiyeceklerin kalori miktarlarını ve içlerinde barındırdıkları protein ve karbonhidrat oranlarını ezberleyerek başlayabilirsiniz.

12. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan 18 yaşındayım.15 yaşımda içmeye başladım 6 ay boyunca.Sonra 1-2 yıl içinde hepsi boya gitti.Şimdi amacım kilo almak acilen.
    Yani söylediğinize göre hiç kilo alma sansım yokmu? Boy uzaması durmuş olabilirmi?

13. SaintsDeath

SaintsDeath Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. The Only Wolf

The Only Wolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle arkadaşım

şunu yapmanı tavsiye ederim direk doktora git özellikle Gastroentoloji uzmanına bir görün neden dersen yemek yiyipde kilo alamıyorsan senin ince bağırsak veya kalınbağırsakta sorun olabilir çünkü bende senin gibiydim 45 kılo civarındaydım geçen 2007 mayısında doktora gittim ve yapılan tetkikler sonucu ince bağırsakdan kaynaklanan bir alerji buldular bu alerji daha uç arpa yulaf çavdarda bulunan gluten adında bir proteinden kaynaklanan bir alerji bu alerji yan etkisi olarak bağırsağın tam anlamıyla çalışmasını engellemekde ve yediğim besinlerin emilimi etkilemekde idi 100 klorilik yemek yediğimde bunun sadece 40 klorisinin alabiliyordum sonradan bu maddeyi yemeyi kestim ve spora başladım şuan kılom 60 ve düzenli almaya devam ediyorum bende senin gibi aksama kadar bilgisayar başındayım sabah 9 aksam 7

1 doktora git zayıflığın tam nedeni bul (en önemlisi)
    2 spora başla
    3 duzenli beslen (en doğal şekilde)

15. ozan_18

ozan_18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdşım mrb..senin kilon benden yine iyi..ben de 18 yaşında ama boyum 173 47 kiloyum..kollarım , bileklerim inceciktir ya...

16. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    ozan masallah'ın varmış seninde bir doktora git hocam sebebini ögren 6yasındaki kardeşim 25kilo...

17. Sersery_Ank

Sersery_Ank Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kalori değeri yüksek besin maddeleri tüket uyku halinde bazal metobolizman çalışacağından besin maddelerini ağır yakarsın uykudan önce bir öğün olmasada yarım öğün yemek ye ve ögünleri normal değil fazlalaştırılmış yemen gerekiyor kilo almak istiyorsan.

18. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu spora başlamadan önce baya zayıftım 6 ayda yaklaşık 12-14 kilo civarı almıştım .Aynı senin dediğin gibi 2 lokma bişi yiyim doydum diye kalkıyorum ama hırs yapmıştım bikere zorladıkca zorluyodum kendimi ekmek yedim bolbol pilav makarna 2 3 ay sonra bi baktım artık pilavla ekmek yiyorum kusucak vaziyete kadar kendimi zorluyodum .Yemek esnasında asla bişi içmiyodum su bile içicekleri yemekten sonrasına bırakıyodum bu benim çok işime yaradı mesela.Bünyemi dinlemeye başladım sonra nezaman isterse onu doyurdum yok 2 saat sonra yerim yok akşam yerim bunları yapmadım nezaman açlık hissettiysem o anda bişeyler bulup yiyodum bunlar yemek tabi tost kek felan kesinlikle değil.

19. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    pc basinda 15 deilde 14 saat dur 1 saat spor yap yeme sinirlarini zorla supplement kullancam diosan pro gainer kullan

20. Bluemagic

Bluemagic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sende troit olabilir eger varsa sende çok yemene ragmen kilo alamıyorsan yada terleme kalp çarpıntısı gibi şikayetin varsa hiç beklemeden bi kan tahlili yaptır troit bezlerin çok hızlı çalışabilir benimde troit çıktı şuan ilaçlar hafif bi protein takviyesi ve haftada 3 gün 1.5 saat sporla toparlandım kolay gele

Sayfayı Paylaş