Zayıflık ve protein tozuyla ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nicedream tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nicedream

nicedream Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba benim aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olursanız sevinirim.
    boyum 1.87 kilom 70, bayadır aynı kilodayım geçen yaz 2 ay gibi bir süre bodye gittim biraz şekillendi fakat istediğim sonucu alamadım daha sonra çeşitli nedenlerle bıraktım motivasyonum düştü vs...

ben bu sene sınava hazırlanıyorum, haziranda,sınav bitince,tekrar başlamayı düşünüyorum fakat bu sefer protein tozu kullanacağım ama yaklaşık 1 yıldır 68-71 arası kiloda gidip geliyorum.
    protein tozu kullanan ve düzenli çalışan herkes güzel bir vücuda sahip olabilir mi 4-5 ay gibi bir sürede?
    zayıf ve uzun olduğum için hacim kazanamayacağımı düşünüyorum?

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    protein tozu kullanan ve düzenli çalışan herkes güzel bir vücuda sahip olabilir mi 4-5 ay gibi bir sürede?

Protein tozlarını falan boşver, sadece beslenmeni düzenle antrenmanlarının hakkını ver istediğini elde ediceksin.Tek başına protein tozuda bir işe yaramıyor bilirsin.Beslenmene dikkat ederek, protein tozu kullanımına devam edersen elbetteki çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

4-5 gibi bir sürede çok güzel sonuçlar elde edilebilir.Tabi ki bu iş sende bitiyor.Forumda birazcık araştırma yapman eminim kafandaki bir çok soru işaretini gidericektir.

Biliyorsundur bu işin %70'inden fazlası beslenmedir.Anladığım kadarı ile zayıf olduğunu düşüyorsun ve bundan şikayet ediyorsun.Güzel bir beslenme programı ile tüm sorunlar çözülecektir :)

Boyunun uzunluğu hem avantaj hem dez avantaj.Uzun boyda düzgün vücut, kısa boydan çok daha güzel durur.Dez avantajın ise, 170cm boyunda olan bir kişinin 1kg'da aldığı hacmi, sen 1.5kg ile alabilirsin :)

Son düzenleme: 27 Şubat 2011
    nicedream ve j.claude.er bunu beğendi.
  3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    TEURG yazdıklarının tamamına katılıyorum biri hariç. demişsin ki bu işin %70 i beslenmedir.
    benim içinse bu işin %80 i doğru program ve doğru çalışabilmektir. çalışma olursa gerisi kendiliginden gelir. bi insan doğru ve hakkını vererek çalışırsa beslenmede de aşama kaydeder. ama bir insan antrenmanlarda doğru düzgün çalışamıyorsa istedigi kadar yesin amacına ulaşamaz...
    protein tozu yeni başlayanlarda çok gereksiz. bu sporda tecrubeli olan insanlar için bile en başta çalışma,beslenme,dinlenme gelir...

nicedream ve TEURG bunu beğendi.
  4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Tabi kişiye göre değişir ama benimde fikrim şu yönden yana ;

Günlük 3 öğün yemekle ne kadar antrenman yaparsan yap gelişemezsin.Oysaki 1 yıl boyunca basit,

Bench press
    Barbell curl
    Triceps extension
    Shoulder press
    Lat pulldown
    Leg press
    Leg Curl
    Crunch

uygunlansın beslenme iyi olursa eğer çok iyi gelişim sağlanabilir.Şimdi antrenman çok güzel olsun beslenmede özen olmasın o zaman gelişim kaydedilemez.

nicedream bunu beğendi.
  5. nicedream

nicedream Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginiz ve cevap verdiğiniz için ikinize de teşekkür ediyorum.
    kafamdaki soruların cevabını almam iyi oldu motive olmam açısından haziranda başlamayı düşünüyorum umarım istediğim sonucu alırım.
    iyi çalışmalar...

6. mevra

mevra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi akşamlar boyum 1.65 kilom ise 47, dün kilo almak için eczaneye gidip önerebileceğiniz ilaç var mı diye sorduğumda bana solgar vm-75 ve bununla beraber balık yağı şurubu verdi ve 6 ay boyunca devam etmem gerektiğini söyledi benim gibi kilo almak için kullanan bayanlar var mı ve yan etkilri ya da faydasını gören oldu mu bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş