zayıf mı yağlımı başlanmalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ilbilge_11 tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    slm arkadaşalr ben vg yaklaşık 2 aydır yapıyorum kesik kesikte olsa biraz geçmişim var
    185cm boy
    93kg
    yağsız vücut agırlığım 70 kg
    ideal kilo 80
    yukarıdakileri elkt hassas tartıda ölçtüm

yağlı ama altta kaslı sayılabilecek bir vücuda sahibim özellikle karın ant yapınca karnım dahada şişiyor
    benim öğrenmek istdiğm konu önce zayıflayıp mı vg ant başlayayım yoksa bulk olup mu zayıflayayım yada hem vg yapıp hemde zayıflayayım mı?

2. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    sanırım vücut yağ oranın baya fazla önce zayıfla ardında vg yapmaya ağırlık ver.
    en azından 80 kg düşmeya çalış zaten sonra gerisi gelir

ilbilge_11 bunu beğendi.
  3. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Valla yagsız hafıf kıloda baslamayı cogu kısı avantaj olarak goruyor ama benım gıttıgım salonda bı abı vardı 7 aydır gelıyormus baska gecmısı yokmus ılk basladıgında 120kg mıs sımdı 90 kg ben onu bı 2 yıllık falan sandım salondakı aletlerın %90 ınında maxımum kıloyu basıyordu ben hayret edıyordum. o 7 ayda cok guzel gelısım gostermıs 30 kılo vermıs hala yag var ama onlarıda gıderınce cok guzel olacak. Yanı bana gore aslında kılolu baslayanlar kendını dez avantajlı gormemelı. Hem zayıflayıp hem vg yapmak bana avantaj gıbı gelıyor ama bılımsel bır bılgım yok kendı gozlemım.

ilbilge_11 bunu beğendi.
  4. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Bence önce zayıfla derim.Böylece gelişimini daha rahat gözlemleyebilirsin.Buda motivasyonunu artırır.

ilbilge_11 ve skilful bunu beğendi.
  5. Raish

Raish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    108 kg den 83 kg ye duserek fitness a basladim suandada 95 kg civarindayim asagi yukari 3 yildir bb ile ugrasiyorum..eger beni dinlersen tek tavsiyem kg wermeden basla..

ilbilge_11 bunu beğendi.
  6. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    katılıyorum zayıf olan kişilerde gelişim çabuk fark ediliyor kas hatları daha belirgin oluyor tabi çok zayıfsada hiç iyi durmuyor.kilolu olanların ise ilk evreleri zordur ama sonrasında onlar içinde kütle problem olmaz.
    kısacası ikisininde ayrı ayrı avantajları var.
    bu arada yağlı olmakla,kilolu olmak arasında fark var
    yağlı olmak en kötüsüdür zayıf ve kiloluya göre.

LSG, smltncr ve ilbilge_11 bunu beğendi.
  7. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    pekala hem zayıflayıp hemde kas yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim ne tür bir program ve beslenme yolu izlemeliyim yani kas kaybetmeden yağdan vererek hacimlenmek

8. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi görüşümü söyleyim.Bende önce zayıflayıf sonra vg yapayım dedim.2,5 ay kardio vs ağırlıklı çalıştm 8 kg verdim 10 cm inceldim hala bel bölgesi yağşı fakat psikolojik olarak insanda bir bıkkınlık oluyor açıkçası.Çünkü zayıflayınca ağırlıkda çalışsan bir miktar kas kaybı oluyor ve bu benim moralimi bozmştu bende kardiyoyu 10 dakikaya indirip ağırlık çalışmasına yoğunlaştım

Kısaca önerim zayıflamayı çok takma çünkü psikolojik olarak bıkkınlık oluyor direk ağırlık antremanlarına başla vücudun geliişmeye başladığında hoşuna gidicek ve bu senin için ateşleyici güç olucak bence..

ilbilge_11 bunu beğendi.
  9. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    bunun için öncelikle beslenmene çok dikkat etmelisin proteinden fazla yağdan ve karb az yiyecekler tercih etmelisin.

ikinci olarak ant 60dakika vg 20 30 dk arası interval ve sabit olmak üzere iki türlü kardio çalışmalısın dumbellllsbench_O

ilbilge_11 bunu beğendi.
  10. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    interval ve sabit kardiyoyu aynı gün mü yoksa ayrı ayrı mı çalışmalıyım birde vg ant nasıl olmalı yani hafif kilo çok tekrar mı agır kilo az tekrar mı?

11. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    haftada 4 gün antr yapıyorsan bir gün int bir gün sabit bir gün tekrar int birgün karışık yapabilirsin

ilbilge_11 bunu beğendi.
  12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    1 gün invertal 1gün kardio şeklinde yapman daha iyi olur,kilo vermek istiyorsan hafif kilo çok tekrar yapmalısın fakat ; bana kalırsa 90kg ağırlığında durup daha fazla yağlanmadan bu şekilde kg ını sabit tutmaya çalış ve çok ağırlık az tekrar yaparak yaza kadar vg yap yaza bir kaç ay kala diyet ve kardioya ağırlık vererek yağ yakmaya başla bunun senin için daha karlı olacağını düşünüyorum...

ilbilge_11 bunu beğendi.
  13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bence hemen başla. ağırlık çalışmalarıyla kilo kaybı zaten yaşayacaksın. kas kütleni arttırdıkça yağ yakman kolaylaşacak zaten.

barmel ve ilbilge_11 bunu beğendi.
  14. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Benim fikrim. Doktor spor yapamazsın demedikçe, ne zaman ve nasıl olursa olsun başlanmalı. Ve amaçlar doğrultusunda bir program izleyip antrenman yapılmalıdır.

Sayfayı Paylaş