Zayıf Birisi İçin Beslenme Listesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Brkdzmn tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Brkdzmn

Brkdzmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.

Çarşamba günü itibariyle vücut geliştirme sporuna başladım. İlk gittiğimde ölçüm yapıldı. Boy 170 kilo 57 yağ oranı 6.4 çıktı. Bu sporla daha önce hiç uğraşmadım. İlk gün çalıştıktan sonra eve gidince epey yamuldum. :D

Hoca 6 haftalık bir program verdi ilk etapta. Bu 6 hafta sadece antreman programı verdi. Beslenme listesini 6 haftadan sonra verecek. Ancak ben şimdiden yavaştan beslenmeye başlamak istiyorum. Ama ne yiyip yemicegim konusunda bir bilgim yok.

Zayıf yağsız birisi için nasıl bir beslenme programı gerekli? Hangi tür besinlerde hangi tür maddeler vardır? En çok hangisine yüklenmem gerekli? Protein karbonhidrat vitamin mineral vs?

Bir de ben spora okuldan çıktıktan sonra gidiyorum. Öğle yemeğinde yemem gereken yemekleri nasıl yapicam?

Son olarak ramazanda sporu dondurmayı düşünüyorum. Yaklaşık 2 ay var ramazana. 2 ay yapıp ramazanda dondurduktan sonra kazandıklarimi kaybeder miyim? Kaybetmemem için ne yapmam lazım?

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş