Zayıfım, evde yapacağım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gomekurt tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Boy:1.73
    Kilo:55-60

17 yaşımda 3 ay saçma bir salonda çalıştım, adam dolandırıcıydı paraları toplayıp kaçtı. 18 yaşımda başka bir salona gittim 1 yıl önce yani orda gerçekten body'nin ne olduğunu öğrendim ama sınav zamanıydı çok yorgun oluyordum bırakmaz zorunda kaldım. Ve istediğim üni olmadı ama yine devam etmek istiyorum planımı bir türlü gerçekleştiremiyorum. Çünkü ikinci senem gidersem yine yorgun döneceğim ve verimli çalışamayacağım. Her neyse boyum zaten kısa kilomda düşük olduğundan kendimi kötü hissediyorum. En iyisi evde çalışmak iki dambıl ile barfiks aletimde var en azından fit bir görünüm elde ederim diye düşünüyorum alt yapı oluşur yaza kadar rahatlayıncada giderim diye düşünüyorum. Sizin fikrinizi alayım dedim...

Yeterince çalışma programı buldum sitede iki dambılla. Ancak şöyle bir sorum var ne kadar arasam arayım benim kadar zayıf birine bir program bulamadım genelde 70 kilo olarak değerlendirilmiş en zayıf için program. Ve şöyle bir sorun var aile ortamı olduğu için her zaman her istediğim olmuyor bu yüzden yapabileceğim bir program oluştura bilecek varmı bana tabii ki kilo almaya ve vücudu hazırlamaya yönelik. Öyle ahım şahım bir vücut istemiyorum

http://img524.imageshack.us/img524/7717/tolgahansayismanx1fp5.jpg

Böyle bir vücudum olsa yeter sanırım bir yılımı rahat alır zaten.

Hareketlerin yapılışı hakkında bir ayda çok şey öğrendim yani kendi başıma çalışınca da kaslarımda ağrı hissedebiliyorum. Bilirsiniz ağrır ama tatlı bir ağrıdır masaj yaparken böyle o ağrıdan tat duyarsınız felan....

Tek istediğim benim gibi biri için uygun bir beslenme programı, yaza kadar idare edecek bir şey beni hazırlayacak birşey. Ve yapması kolay küçük bir tatil beldesinde yaşıyoum ayvalık tarafları yani her şeyi bulamaya biliyorum.

2. MAD

MAD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende senin gibiydim boyum senden biraz daha uzundu ancak zayıftım. Muhtemelen bu yazdığımdan dolayı beni tersleyecekler ama kilo almak için kendimi şartlamıştım yağlı ekmek üzerine bal veya çokokrem sürerek bugun ki ekmegin yarısını sabah yarısını aksam yiyerek 15 kilo aldım Yanlız yağ iyi birşey değil karacigerine zarar verebilir sonra sivilce yapar biraz toparlaman için bunu deneyebilirsin eğer şekerle aram yok dersen yine yarım ekmek arası mayonez ve ketçap yemekte oldukça çabuk yağlandırıyor. Makarna çok sağlam ama uğraşamam diyebilirsin ben bu saydıklarımdan tiksindim. Şuan Bebe Biskuvisi yiyiorum :)
    protein diye birşey yok ama kilo aldırıyor az yemek yetmez diğer saydıklarım gibi karacigeri yormuyor bu yüzden tavsiye ederim. Biraz yağlanıp çalışmak daha iyi geldi bana Çalışmak kilo verdirmiyor çalışmayı abartma o vucudu zaten şınavla ve mekikle yapmak bana göre mumkun ama adonis kası için bir duzenek ayarlamak gerek

Ayrıca ağılık altına girme bence fazla şınav çek mekik yap Çünkü 24 yaşına kadar uzadım

Son düzenleme: 10 Mart 2013
  3. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkçası zayıfım söylediğim gibi ve kemiklerim aşırı incedir. Yağ olarak kilo almak vücudumu daha berbat yapacaktır :D Protein yüklü beslenme programı söylüyor herkes ama genelde 70 kilo olanlar için ben 60 kiloyum malesef :/ hatta 55 577 de olabilir.

ağırlık altına girmeyeceğim fazla zaten evde dambıl+ barifks aleti var sadece :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:13 ----------

Ayrıca soracağım birşey var, diyelimki hava yağmurlu kapalı koşuya çıkamıyoruz evde nasıl ısınırız?

Son düzenleme: 10 Mart 2013
  4. MAD

MAD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşın daha genç o kemikler gelişecek genişleyecek abartmadan kilo alabilirsin kendini zaten anlarsın can boğazdan gelir bende 58 kiloydum senin yaşında

hsnsylk bunu beğendi.
  5. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İnş abi :) Bu arada ilk yağlanmaya başladığın zamanlar nasıldı vücudun?

6. matizz

matizz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Eğer günlük karb protein yağ almını ve kalori alımını hesaplarsan az yağlı şekilde kilo alabilirsin

7. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İşte bunu nasıl yapacağım? Günlük yediğim şeylerin besin değerlerini mi çıkaracağım?

8. matizz

matizz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    aynen her yediğini hesapla günlük ne kadar protein işte komplex karbo alımını kalori alımını bu siteden bakarak besin değerlerinden yaparsın

9. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Tamamdır :) 60 kilo olarak var sayarsam kendimi ozaman bunu 120 gr proteine tamamlamaya çalışacağım. Ama merak ettiğim sınava hazırlanan bir öğrenci olarak saat 22:00 gibi idman yapmamın bir sakıncası olur mu?

10. matizz

matizz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    saat 22de idman yapabilirsin ama yemek yeme ve uyku saatleri çok aksar onu saat 20 gibiye alırsan hiç bir sorun olmaz

11. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş